BDK Parfums

05. listopadu 2020 23:16
Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 23:16

na přání

BDK Parfums

Nezávislá francouzská značka, za kterou stojí David Benedek (nar. 1989). Otec rumunského původu, matka pochází z oblasti na hranici Maroka a Alžírska - a píšu to mj. proto, že prarodičové, exulanti z Transylvánie, byli mezi prvními, kdo v 50. letech mohl autorizovaně distribuovat parfémové značky jako Christian Dior nebo Worth, a v 60. letech si v Paříži otevřeli butik. Takže to vlastně celkem zůstalo v rodině.

(https://menafn.com/qn_news_story_s.aspx?storyid=1096253279&title=A-Chat-With-Mr-David-Benedek-the-man-behind-BDK-Perfumes&src=RSS)

První vůně značky byly vytvořené v roce 2016, dnes jsou rozdělené do několika kolekcí (samozřejmě odstupňovaných cenově). Jednotlivé části balení (krabička, flakon a nálepka na něm, víčko) jsou vytvořené francouzskými podniky.

(https://fimgs.net/himg/o.44074.jpg)

Dostupné jsou jako 100 ml flakony (bytelné, s těžkým víčkem a v krabičce z pevného kartonu ve stylu knižní vazby, jenom ta nálepka na flakonu nepůsobí úplně voděodolně) a od některých ze základní kolekce jsou i 10 ml kabelková balení (tlusté bytelné sklo, netřeba dalšího pouzdra, ale nejsou plnitelné). V repertoáru má značka také vlasové parfémy a prací prostředek :)

Zdroj: bdkparfums.com, fragrantica.com

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 23:21

Rouge Smoking

Pudrový heliotrop s vanilkou a krémovou tonkou, v náznacích podkreslené třešní, vytváří dohromady dospěláckou žvýkačku. Vím, těžko uvěřit, že to není infantilní.
Snad proto, že třešeň je černočerná, i s peckou.
Snad pro alkoholový nádech sladkého likéru s větrově štiplavým růžovým pepřem.
Snad pro tu podivně čistou vůni fáče a bílého pižma.
A nebo proto, že je vůně posazená na zakouřeném balzamickém základu a mně dochází, že to nemá být smoking jako kvádro (i když pánský styl by této vůni slušel), ale smoking of a cigarette.
A pak si lupnout sweet cherry antiperle ve vanilkovém pudru.

Pas Ce Soir

Sytá pačulová sladkokyselá marmeláda s kdoulí, jasmínem, sladkým pomerančovým květem, na začátku lehce štiplavá zázvorem. Květiny jsou zářivé, ovoce trošku vodnaté, autentické, pačuli jemné, lehce dřevité, se sladce hřejivým podtónem. Povedená netradiční variace na klasické téma, přece jenom kdoule není úplně obvyklá složka, ale se zdejšími květinami jí to ladí a vůně nepůsobí přeslazeně.

Creme de Cuir

Přesně jak název napovídá, jde o jemnou, pižmově měkkou broušenou kůži s pleťovým krémem a téměř nesladkou vanilkou. Jednoduché a elegantní, tlumené velmi opatrně dávkovanou hořkostí březové kůry. Typově připomíná Hermessence Cuir d'Ange, ale je mnohem uhlazenější a líbivější.

Nuir de Sable

Rudá růže a písek. Mineralita je hodně patrná, květinovost upozaděná. Je to poprášené prachovým suše pikantním kořením, co spolu s pískem víří v malých lokálních hurikánech ode zdi ke zdi, od kusu skály k dalšímu. Kardamom a muškátkový oříšek mají kovový nádech, přitom vůně je v základu teplá a nasládlá. Krvavá růže uprostřed kamenité pouště. Řízneš se do prstu a po kůži steče cihlově červená krůpěj pinotu. Když někdo zpívá nakřáplým hlasem a naskakuje ti z toho husí kůže.
Připomíná Dirty Flower Factory (Kerosene), bez pomerančového květu, hlíny a karoserie.

Gris Charnel

Rozkrojený zralý fík jako marketingové obrázky k Orto Parisi, suché a lehce drhnoucí lístky černého čaje a nesladký kosatec za tím schovaný.
I když je ten fík poměrně výrazný, není sladký a slupka není zelená, je tmavě fialová. Pudr v silném, hořkém darjeelingu s jedním procentem vetiveru místo bergamotové kůry ve složení, co přesně tak akorát příjemně drhne. K tomu na pozadí vjemů krémový santal, který nám připomene - nechte Premier Figuier Extreme (L'Artisan, původní flakon) pořádně uzrát, a když si k tomu uvaříme ten čaj, budeme si blíž, než se zdá. Přesto však nejde z hlavy ten explicitní detail fíkové dužiny, což náladu vůně posouvá hodně jinam.

Wood Jasmin

Přezrálá šveska, tolu a zkapalněné kadidlo, nádech terpentýnu a temných, nejtemnějších pryskyřic, nahořklé a dřevité, podkreslené semišovým labdanem.
Jasmín? Jako aura nad obzorem.
Hustý balzamický lektvar v dřevěné nádobě, která za ty roky nasákla všechna aromata sladkých pálených pryskyřic, hořkých likérů, macerovaných švestek i křehkých okvětních plátků. Meditativní, magické.
Podobu s Aziyadé nevnímám, nejblíž asi Boxeuses (Lutens) nebo Plum Japonais (Ford), kvůli těm švestkám.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 07:42

andry Děkujeme Jsem teda napjatá jako kšandy, protože příští týden mi mají dojít vzorky. Z těch co jsem chtěla bohužel neměli Rouge Smoking. Navíc oproti Tvému výčtu mám objednáno ještě Tubéreuse Impériale a Bouquet de Hongrie, ty jsi nezkoušela?

Co jsem se zase naplno vrátila k vůním a dosledovávám různé recenze, videa i příspěvky tady a na Frangrantice, přijde mi, že jsou hodně oblíbené značky Dusita, Parfums de Marly a právě BDK Parfums. U těch prvních dvou jsem si našla své velké oblíbence a myslím, že tady tomu nebude jinak, že když už dvacet parfoholiků řekne, že to je skvělá značka, musí na tom něco být

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 08:34

Evanilla ne, ty jsem nezkousela. Hongrie mi tak od oka neprijde jako neco, co by me bavilo, a v dobe vyberu vzorku jsem bilych kytek pocitovala dostatek. Ale ta Tuberoza by me jeste, zajimala, stejne jako Tabac Rose, French Bouquet a Oud Abramad.

Ta oblibenost na Fragrantice me ponekud desi, ja se tak z nudy ptala wendulka , jestli stoji za zkousku a prej jo. A mela pravdu

a prisla jsem na ne tak, ze viktorka_od splavu se nekde zminovala, jak je ta Tuberoza super a jak ji shanela.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:11

Evanilla 

Bouquet de Hongrie se ti bude líbit, když se ti líbí Delina.

Na tuberózu já nejsem objektivní hodnotitel. Tu jsem si v Paříži, když jsem se s nimi seznámila v Jovoy úplně prvně, dala na papírek, a u toho zůstalo, že vzorek nebudu potřebovat.

andry 

Tu oblíbenost Parfums de Marly a Dusita chápu. BDK Parfums bych řekla, že tam je to portfolio tak půl napůl, což je i důvod, proč tuto značku celkově vnímám jako trochu zajímavější, ale tak to je individuální tohle.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:12

andry Tubéreuse Impériale má viktorka ode mě, koupila jsem v cizině jako slepák a byla to pro mě moc slabá tuberóza Roge Smoking by mě taky zajímala, ale nemá na parfumo moc dobré reference, zajímavější se jeví Tabac Rose.

Jinak díky, Andry, za založení vlákna a kromě recenzí i poučný úvodI kyž - doufala jsem, že budou vůně průraznější a výjimečnější

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:20

Korsičanka to by nebyly tak oblibeny

Jsou slusne udelany, ne vylozene stopro libivy, nektery maji zajimavej napad. Ale furt to jsou vune, aby se prodavaly, ne aby se nekdo kreativne realizoval.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:22

wendulkachapu a souhlasim

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:24
Reakce na andry:

Korsičanka to by nebyly tak oblibeny

Jsou slusne udelany, ne vylozene stopro libivy, nektery maji zajimavej napad. Ale furt to jsou vune, aby se prodavaly, ne aby se nekdo kreativne realizoval.

​Přesně tak.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:39

wendulka andry Hmm, tak to já už teď raději tu kreativitu a jedinečnost:)

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:42

Jo a jeste ke Creme de Cuir, dostal se ke mne feedback, ze je lepsi nez Fordova White Suede

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:52

Korsičanka 

Tak já proti kreativitě a jedinečnosti nic nemám. Pořád tyhle vůně ráda zkouším a je fajn, že tu značky jako Tauer nebo Bortnikoff jsou, jenže se nedají dlouhodobě nosit. Hlavně mezi lidi.

Jako von i takovej Coromandel EdP je dost nahraně. Onehdy jsem v Albertu zaslechla od jednoho páru, jak muž říkal svojí partnerce, že mám moc pěknou vůní a ona mu na to odvětila, že na ní je moc silná, že by ji z ní brzy rozbolela hlava.

My ji tady sice bereme v rámci pačuliovek spíš za líbivku, ale je vidět, že si prorazí cestu i skrz roušky.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:09

wendulka no tak tohle je na rozsahlou diskuzi. Podle me se mezi lidi da nosit vse, staci mnozstvi prizpusobit intenzite vune, sve kuzi a pripadne prilezitosti.

To, ze z dlouhodobe perspektivy se takova vune muze stat narocna i pro nositelku, prestane se v ni citit dobre, je vec druha.

Zazitek z Alberta nerika nic o tom, ze vuni nelze nosit (nebo, abych se drzela puvodniho vyjadreni, "je na hrane"), jen ze pani by si takovou pro sebe nevybrala.

Online Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:10
Reakce na andry:

Jo a jeste ke Creme de Cuir, dostal se ke mne feedback, ze je lepsi nez Fordova White Suede

​...něco je lepší než White Suede.? ...ááách...

Mohla by jsi je, prosím, nějak porovnat.?

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:12

Miru ja nemam White Suede detailne prozkousenou, protoze na mne hořkne a mne to vadi. Tak Creme de Cuir toto nedela.

Online Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:13

andry 

...četla jsem, co o ní píšeš... No, ještě hezčí než Cuir d´Ange.?, tak musí opravdu kouzelná...

A jak je to u ní s výdrží a intenzitou.?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:15

andry 

Jasně, že máš pravdu. Vyjádřila jsem se nepřesně. Ano, samozřejmě se dají, ale člověk u nich právě musí zohledňovat i ty faktory, které zmiňuješ.

Online Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:15

andry 

...a ještě teda - jak to tu čtu - zní mi krásně ta Rouge Smoking...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:17
Reakce na andry:

Korsičanka to by nebyly tak oblibeny

Jsou slusne udelany, ne vylozene stopro libivy, nektery maji zajimavej napad. Ale furt to jsou vune, aby se prodavaly, ne aby se nekdo kreativne realizoval.

A to je taky potřeba. Přesně jak píšete, musí se to dát nosit mezi lidi. Taky si ráda vyzkouším vzorky něčeho divnýho; někdy mám i pocit, že to potřebuju mít a pak mi flakon leží na poličce, protože na tu vůni není nikdy příležitost. Mně jde o ten zajímavej nápad - něco co v mainstreamu momentálně není, ale v čem se budu při práci cítit dobře, nebude mě to rušit svým nepředvídatelným vývojem a bude se to líbit mýmu muži.

Online Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:20
Reakce na andry:

wendulka no tak tohle je na rozsahlou diskuzi. Podle me se mezi lidi da nosit vse, staci mnozstvi prizpusobit intenzite vune, sve kuzi a pripadne prilezitosti.

To, ze z dlouhodobe perspektivy se takova vune muze stat narocna i pro nositelku, prestane se v ni citit dobre, je vec druha.

Zazitek z Alberta nerika nic o tom, ze vuni nelze nosit (nebo, abych se drzela puvodniho vyjadreni, "je na hrane"), jen ze pani by si takovou pro sebe nevybrala.

​...přesně.

Jinak myslím si, že - obecně  - lidé, kteří nejsou zvyklí se vonět, nebo jen opravdu VYJÍMEČNĚ, tak jim pak téměř vše, co není jemňounkaté avivážovité ovocíčko připadá jako děsně silné, bolehlavové, nesnesitelné, snobské, atd. ...

(na druhou stranu, dost často, tihle lidé, resp. jejich oblečení, voní velmi silnou aviváží... Aby jako bylo vidět, že oni mají čisté/voňavé oblečení/= nemusí se vonět. No, to, že pak mají jiný kus oděvu ne zrovna super truper čistý, že mají "jetý" boty, mastný vlasy, hodně odrbanou kabelku, oni nevidí. Ale přece voní vypraným kusem oděvu...)