BDK Parfums

05. listopadu 2020 23:16
Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 18. února 2021 06:00

wendulka 

...není ta Rose Smoking podobná Lost Cherry Tom Ford.? To složení a popisy...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. února 2021 07:13

Fleur 

Ty jo, koukám, že až na ty švestky se na tobě rozvoněla úplně jinak...

Miru 

Ani v nejmenším. To moc fantazíruješ.

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 18. února 2021 07:16

wendulka 

...no, oukej

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 18. února 2021 13:15

Miru souhlas, neni podobna.

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 18. února 2021 13:17

andry 

...jooo, vždyť už mlčím...

Offline Kočka_toulavá
Avatar
318 příspěvků moje polička 18. února 2021 13:26

Miru Absolútne nie je podobna Lost cherry. Každé sú samostatne osve samé sebou, vôbec by som ich ani neporovnávala. Skúšala som v nádeji Smoking Rouge, ale očarili ma z tejto línie iné.  

. Vydarené sú viaceré

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 20. února 2021 23:06

Tuberéuse Impériale

Čo spraviť s tuberózou, aby sme ju ani nepokazili, a aj urobili vhodnú (aj) pre pánov? Prihodíme trochu zelených tónov na čele s jemne horkastou pelargónou, odľahčíme pár kvietkami zelene pôsobiaceho jazmínu a o-pa-tr-ne odymíme trochou kadidla. Ale fakt opatrne. Výsledok? Vzdušná, zaujímavá tuberózová unisexovka, vo svojej kategórii pomerne netradičná.

Crème de Cuir

Okamžitá spomienka: Cuir Beluga. Cuir Beluga ale nie s jemnou makkulinkou kožou, ale s hrubou surovou usňou. V podstate je to celé na tú tému, ale také akési hrubé. Mandarinkový úvod podobný, ale potom hrubá pevná koža miesto jemného pocitu z hebkej belugy, hustý vanilínový krém miesto jemného vanilkového prachu a solídny, pomerne komplikovaný drevito korenisto pižmový základ namiesto jemného dojazdu. Nie je zlá, to netvrdím. Len je v tom porovnaní ako Princezna ze mlejna voči Galadriel. P.S. Ok, tak po nejakom čase ten základ naozaj výrazne zkozmetičnie.

Wood Jasmin

Zdá sa, že tu to tak trochu prehnali s balzamickými tónmi a s artemíziou. Tá prvá rana do nosa ma normálne aj po tých rokoch skúšania kadečoho dokázala rozkašľať. Balzamy sa postupne roztápaju do teplej zlatohnedej zmesi s likérom a rozvarenými slivkami, kde tu sa mihne niečo, čo by teoreticky mohla byť ruža. No a v celom tom virvare aj na ten jazmín dôjde! Ide o temný, vlhký, dosť indolický jazmín, už trochu zamrelý, ktorý by kdekoľvek inde ovládol priestor. Tu ale proste nemá šancu. Tak len niekde pohodený vkúte čaká, kým  pôjde na kompost. No a potom sa to celé taknejako zjednotí a výsledkom je teplá hutná vôňa, ktorá mi akosi pripomína krásnu žiarivú jeseň.

Rouge Smoking

Mňam. všetci, čo z balíčka Haribo medvedíkov najprv vyňúravajú tie červené, by mali zpozornieť. Toto je krásna šťavnatočerešňová vôňa, alebo skôr vôňa nepresladených a nelepkavých čerešňových cukríkov, alebo sirupu. Je rozkošná! Postupne chytá trošku žuvačkový tón. Ale ešte aj ten je roztomilý. Ani neviem, či som už niečo podobné v parfémovom svete už cítila. Akurát neviem, čo s tým. Na mne je to výrazný soliflor, ktorý by sa mi vyslovene žiadalo s niečím vrstviť, ale zas na vrstvenie mi príde pomerne luxusná. Ale viem si predstaviť, že niekomu proste perfektne sadne práve taká, aká je.

Pas Сe Soir

Korenený mandarínkový kompót. Potom sladké žlté ovocie spolu s podobne žuvačkovým tónom, ako v Rouge Smoking. Takže po červenom Haribo medvedíkovi tu máme žltého. Ale tento je sladší. Tak možno skôr ovocné želé cukríky s cukrovou krustou. Ako moja šálka kávy to nie je, ale prečo nie. Kiež by sa milovníčky lepkavých Escád vydali radšej touto cestou.

Bouquet de Hongrie

Trošíčku umelá ružičková vodička. Umelučká, aby som zdrobneliny v tej vete dotiahla do dokonalosti. Nepáči sa mi. A nudí ma natoľko, že sa mi ňou ani nechce nejako viac zaoberať.

Oud Abramad

Oud to má so mnou ťažké. Ja ho veľmi nemusím, takže k testovaniu čohokoľvek, čo ho má v názve, alebo kompozícii už pristupujem tak nejako predpojato. No v tomto prípade je výsledok vydarený. Síce pomerne tuctovým spôsobom (ruža + oud is the new ruža + pačuli), ale pekne. Výsledok asi nikoho neprekvapí, ale je nositeľný.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 20. února 2021 23:14

Miru Ale já teď zrovna přemýšlím, že Wood Jasmin na mně voní dost podobně jako Loost Cherry, takže asi proto se mi líbí. Jen místo těch třešní je víc švestek. 

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 21. února 2021 04:12

Renusatko 

...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:21

Renusatko ne a ne a ne, s Lost cherry nestraš! Já to mám zatím jako Ambre khandjar bez té ambry 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:27

slniecko

Tak koukám, že stejně nebo podobně se na tobě rozvoněla jen Pac De Soir, Rouge Smoking a Bouquet de Hongrie.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. února 2021 11:41
Reakce na alibi:

Renusatko ne a ne a ne, s Lost cherry nestraš! Já to mám zatím jako Ambre khandjar bez té ambry 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 21. února 2021 14:01

alibi No vidíš, tu v tom nemám vůbec. Prostě fakt na každém jiné a jinak to cítíme.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 21. února 2021 20:40

wendulka klasika

rozmýšľam, čo môže byť ten žuvačkový tón...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. února 2021 20:48

slniecko 

Možná helitropin s kašmeranem...

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. února 2021 00:45

wendulka asi najskôr....tiež som na to myslela, ale cítim to aj v Pas Ce Soir, kde heliotropin nepriznávajú....čo samozrejme neznamená, že tam nemôže byť

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 19:44

Omlouvám se Pas ce Soir. Vlastně je dost dobrá a něco na ní je. Ovocná chypre.... ?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 22:34

Wood Jasmin 

Dřevo nasáklé hustou sladkou švestkovou šťávou a vanilkou, je balzamické a zakouřené, s jasmínem jen v pozadí. Kolem trochu čokoládového pačuli a ambrově semišové labdanum.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. července 2021 16:09

Citrus Riviera

V první fázi v ní stejně jako blackviolet nacházím francouzskou riviéru s blankytně modrým mořem, lemovanou kvetoucími citroníky, mandarinkovníky a pomerančovníky. Pomerančový květ je díky tónu lesních jahůdek ovocně nasládlý. Citrusovou svěžest doplňuje nahořklé neroli. Zelené lístky eukalyptu příjemně chladí. To, že Ralph Schwieger umí výborně pracovat s citrusy, ostatně dokázal už v Orange Sanguine. Proto je škoda, že to v základu kazí kosmetické pižmo s pačuli ze Shalimar Souffle, proslazené tonkou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 21:15

Velvet Tonka 

Mandlový likér s růží a tonkou, zpočátku pudrově sladký, pak marcipánově semišový. Možná suchý lístek tabáku, vanilka a pak i mýdlově plastový, lehce medicinální tón, který všechno překryje. Už jsem nečekala žádnou změnu, když ke mně po delší době zavlála zajímavá vůně. Zkaramelizovaný tonkový krém posypaný pudrem. A teď je to konečně opravdu hezké.