BDK Parfums

05. listopadu 2020 23:16
Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:21

Miru bohuzel s ohledem na situaci neprosla jeste duslednym celodennim "venkovnim" testem, ale jemna/slaba nebo prchava neni.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:22

andry 

...tak i to zní slibně.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:27

Miru ty avivaze jsou zajimava poznamka, vsimla jsem si, ze hodne lidi voni spis jimi. Ja teda avivaz nepouzivam, mj. citliva kuze. Takze to mam blby, musim se holt vonet

Jeste ad Rouge Smoking, prijde mi nejvic takova drza, rebelska. Ostatni takove nejsou.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:31

andry 

...tak to zní ještě líp, ta Rouge Smoking...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 17:46

Mé letmé dojmy:

Pas ce Soir - urputně ovocně sladké (i na mě až moc), ovocná bowle, ve které plavou i květy jasmínu. Tohle bych na sobě nesnesla.

Tuberéuse Impériale - žvýkačková hodně šťavnatá "mokrá" tuberóza, podobná lehce kultivovanější sestře Honour od Amouge. Tahle tuberóza nám odkvétá a už trochu zahnívá, je to přesně na hraně. Pere do ní slunce. Bohužel ani po úplném rozvonění nedošlo k velkému převratu a je přespříliš omamná na můj vkus. Ale já se s tuberózou obecně nekamarádím.

Bouquet de Hongrie - nejkrásnější je její úvod - veselá růžička, pak hned připomene známé vůně jako Marc Jacobs Daisy a Chanel Chance Eau Tendre; jenže v 'Hongrii' je víc znát takový lehce upocený tón, který je v Daisy taky, ale upozaděný. I když se situace brzy zklidnila, pořád to není ono, pro změnu tam vnímám vodnatou zeleň a je to syntetické, celá ta vůně je jaksi nedodefinovaná, něco jí chybí... Za tyhle peníze říkám ne a radši bych Daisy.

Gris Charnel - byla by pěkná, nebýt toho počátečního kardamomového úderu do obličeje. Kosatec mi moc nesouzní se sladkým zbytkem - tmavou čokoládou s kardamomem a fíkem položeným hned vedle. Krom toho ale tak hezky plyne; příjemná, ležérně elegantní, dost dřevitá.

Créme de Cuir - ach, jaká krása Krémová nadýchaná nádhera, ale ne ve smyslu dezertu. Sladká je jen lehce, vlastně je i trochu provokativně slaná. Čistý, lehký a hladký béžový semiš vonící novotou, lehce uměle, ale tak příjemně uměle. Krémové naleštěné dřevo. Špetička šťávy z citrusů. Nadýchané pižmo - až musím napsat - pižmíčko Dokonce cítím i kávu. Neohraná kombinace, nezvyklá a tak příjemná, neobtěžující, nevtíravá a přeci zajímavá a jiná. Taková hodně upgradovaná Noa. Dejte mi toho hned celý flakon, prosím.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 13:14

Tubereuse Imperiale

Pudrová tuberóza s ovocným nádechem. Mísí se se zeleným, měkce bílopižmovým jasmínem a tropickým máslovým ylangem. Vše je neomamné, příjemné a křehké jako porcelán. Tuberóza je trošku žvýkačková, spíš zábavně než protivně - hlavně zpočátku, než se do toho vloží další květiny. Je to poměrně vzdušná květinovka, na sladkém, hebkém základu se suchou vanilkou a mikrostopou jemného kouře. Právě ten základ, až se vůně rozvoní, je nejhezčí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 13:21
Reakce na andry:

Tubereuse Imperiale

Pudrová tuberóza s ovocným nádechem. Mísí se se zeleným, měkce bílopižmovým jasmínem a tropickým máslovým ylangem. Vše je neomamné, příjemné a křehké jako porcelán. Tuberóza je trošku žvýkačková, spíš zábavně než protivně - hlavně zpočátku, než se do toho vloží další květiny. Je to poměrně vzdušná květinovka, na sladkém, hebkém základu se suchou vanilkou a mikrostopou jemného kouře. Právě ten základ, až se vůně rozvoní, je nejhezčí.

 to je přesně ona

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 16:16

viktorka_od splavu Jo.

andry to dává přesně - mně trefila i FF od Forda. Wood Jasmin musím ještě podrobněji prozkoumat:)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 13:10

Nuit de Sable

Nekonečná poušť. Slunce pálí k nevydržení až tak, že se vám slaným potem rosí čelo. Rty máte žízní už celé rozpraskané. V tom najednou uprostřed skupiny balvanů objevíte pichlavý růžový keř. Mineralita jeho zelených lístků působí jak živá voda. Slunečný žár je ovšem nelítostný a během chvilky ji zcela zadusí tak, že všudypřítomná slanost je až k nevydržení, jak máte celé tělo v jednom ohni (téměř smrtící dávka kašmeranu s kmínem). Samotnou růži ale naštěstí nespálí. Ta naopak nabere na ambrové síle a získá kořenitý červenoovocný nádech a kapku tonkové sladkosti.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. ledna 2021 22:51

Bouquet de Hongrie

Mohla by být romantickou svěží růžičkou, vybízející k rozevlátým letním šatům a posezení v cukrárně u sklenice černorybízové domácí limonády, ozdobené lístky jahodníku pod rozkvetlou hrušní. Jenže to by ji nesměl srážet mainstreamový ambrový základ s cedrem.

..

French Bouquet

Znovu musím souhlasit s blackviolet. I já bych ji označila za variaci na nadčasovou Chanel No. 5 s mýdlovými aldehydy, evokujícími čistě vyprané prádlo v tomhle případě doplněné bylinkovým tónem koriandru. Do klasické elegantní kytice na pačuliově mechovém základu se santalem byla kromě jasmínu s růží vpletena fialka, u níž se naštěstí záhy ukáže, že nejde o zářivý sladký pudr, do něhož tvůrci reklamního spotu na Insolence zahalili nahou Hillary Swank, ale spíše o lehkou koženou bundičku moderního střihu, jemně vonící po sušeném tabáku, kterou na sebe vezme Keira Knightley po tom, co se navoní Coco Mademoiselle a skočí na motorku. Teprve při detailním záběru v druhé polovině spotu, když ji rozepíná, zjistíte, že její povrchová struktura je jemně semišová.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 22:42

Parfums BDK: Tabac Rose 

Tabáková růže je semišová, obalená listy tabáku s kapkami medu.

Než ale dojde do cíle, musí projít oblakem šafránu a pepře, vykoupat se v malinovém želé se sladkokyselou švestkou a skořicí a odpočinout si v pačuli na čokoládovém lehátku. V cíli pak čeká semišové labdanum a listy tabáku, které jsou medově sladké a trochu zakouřené.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 18:52

Nuit De Sable

Stánek s kořením, které prodávající hbitě sypou do papírových kornoutů. Vzduch je doslova nabit žlutooranžovým práškem z mletého sušeného zázvoru, kurkumy, chili, muškátového oříšku; pálí to tak, až se vůně zdá být šťavnatá, ale ve skutečnosti jsou to jen slané slzy, které spustila štiplavost koření. Na písečnou poušť mezi skalami jsem evidentně dorazila se zpožděním a jako poslední, protože po růžovém keři už není ani památky, nejspíš ho prudké slunce sežehlo a vítr pohřbil v písečné duně. Sucho, horko, slunce se konečně chystá zapadnout a v posledním kornoutku z tržiště se skrývá nastrouhaná tonka, ke které se připletlo pár zrnek z vanilkového lusku.

Něčím mi připomíná sušší variantu Terre de Sarment. Ale je to první vůně, která mi přivodila regulérní alergický záchvat kýchání poté, co jsem se prvních pět minut nemohla nabažit té vůně koření. Teď k ní mám respekt .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2021 12:27
Reakce na Fleur:

Nuit De Sable

Ale je to první vůně, která mi přivodila regulérní alergický záchvat kýchání poté, co jsem se prvních pět minut nemohla nabažit té vůně koření. Teď k ní mám respekt .

​Tohle mi dělala Tauerova Une Rose Vermeille.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. února 2021 09:44

Gris Charnel

Odpolední posezení ve vyhlášené cukrárně, jejíž majitel se specializuje na pralinky s kosatcovou ganache. Střídmý interiér se zastřenou šedou barvou na stěnách, jen pár polštářků v tlumené lila barvě, zelené ubrousky a lesk nerezového pultu a kávovarů rozjasňují atmosféru. Kosatcová pralinka s tonkou je tak jemná, že doslova taje v ústech, ale ani to nepřebije drobnou rozmrzelost. Umíněná obsluha trvá na tom, že černý čaj se tu servíruje výhradně s mlékem a nadto oslazený velkými krystalky třtinového cukru, který se špatně rozpouští a skřípe mezi zuby.
Pro mě je to vysloveně gurmánská vůně s mléčnými tóny santalu, fíku a hodně máslovitým kosatcem. Černý čaj je spíš stínovým společníkem a přebíjí ho ta hebká sladkost.

15 minut po jednom střiku ze vzorku prochází manžel místností (27 metrů čtverečních a já s navoněným zápěstím už v ní nejsem!) a demonstrativně větrá, že prý je tam cítit strašně těžká a sladká vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. února 2021 17:50

Crème Cuir

Hořkosladký džus z grepu a ananasu, v němž plavou šťavnaté střapečky dužiny. Rozcuchaná velurová vlákna, která i ten nejformálnější střih kabátu či kabelky učiní volnočasovým. Neukázněné chmýří vlasových podrostů, jež se vymkne každé gumičce, čelence, čepici. Třpyt z obláčku pudrového bronzeru nanášeného štětcem s hebkými vlákny. Hedvábný polštář s výplní z prachového peří. Tahle vůně osciluje mezi svěží rozverností a krémově pudrovou elegancí. Kůže v ní už dávno nepřipomíná žádného živočicha, je to vůně vymydlené pokožky po studené sprše, kdy jemné chloupky stojí v pozoru navzdory roztíranému tělovému mléku. A střapatost vůně se uhlazuje a rozpouští, až se definitivně promění v parfemaci luxusní kosmetiky.

Když jsem četla recenzi od Miru , obávala jsem se, že vůně bude pro mě až moc chlípná, ale souhlasím s ní do puntíku. A stejně tak s andry , jejíž zmínka o Cuir d´Ange mě zpočátku vylekala, protože ta je pro mě nenositelná, zatímco tahle krémová kůže od BDK se mi moc líbí. A všechny dosavadní postřehy i od blackviolet a wendulka , které vůni zachycovaly spíše v té vytříbenější a elegantnější poloze, jsou velmi výstižné.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. února 2021 18:08

Fleur 

To je škoda s tou Gris Charnel. Já ji naštěstí tak sladkou nemám/nevnímám. V tom případě je to jasné, potřebuješ zkusit tu Ere, až bude možno zase cestovat, dopravím ti ji k vyzkoušení, když už mám odstřik.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. února 2021 18:47

wendulka Zatím u mě od BDK vede ta Crème de Cuir.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. února 2021 09:57
Reakce na blackviolet:

Parfums BDK: Tabac Rose 

Tabáková růže je semišová, obalená listy tabáku s kapkami medu.

Než ale dojde do cíle, musí projít oblakem šafránu a pepře, vykoupat se v malinovém želé se sladkokyselou švestkou a skořicí a odpočinout si v pačuli na čokoládovém lehátku. V cíli pak čeká semišové labdanum a listy tabáku, které jsou medově sladké a trochu zakouřené.

​Hm, koukám, že ty tam ten tabák máš. Přede mnou úplně zdrhnul, možná když zavřu oči a popustím uzdu fantazii, tak bych tam jeden miniaturní lístek tabáku i dnes našla, ale jenom možná. Jasná Rose Rouge, jenom černý rybíz vyměnil za likérovější méně sladkou švestku, růži posypal šafránem se skořicí a do pačuliového základu přidal labdanum.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. února 2021 10:05

wendulka No mám, ale až po dlouhé době a schovaný pod medem. Ten název je zavádějící. Rose Rouge jsem zkoušela jen letmo, ale tu sladkokyselost mají společnou.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. února 2021 10:25

blackviolet

NNo já mám právě od Rose Rouge odstrik