Montale Paris

25. října 2014 23:54
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 21:03
Reakce na blackviolet:

Och, tak pokud bys pořizovala, tak si na mě vzpomeň, prosím. Ráda ti ulevím od odstřiku, abys ten flakon neměla tak těžkej.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 21:12
Reakce na wendulka:

To jsi hodná , zrovna dneska jsem si prohlížela kabelku, jestli v ní náhodou nemám nějakou těžkou cihlu .

Budu na tebe myslet.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. června 2017 11:28

Intense Cherry

Možná vás to napadlo už podle složení, že Intense Cherry je variací na guerlainovskou La Petite Robe Noire z roku 2012. A skutečně. Má sice trochu svěžejší citrusovou hlavu a třešeň v ní díky většímu množství větrově sladké lékořice, která v šatičkách chybí nepůsobí uměle a může se kromě bílého pižma v základu pochlubit i smetanovou madagaskarskou vanilkou a dřevem, ale jinak jakoby ji použitá ovocná sladká pačuliová růže jako z oka vypadla. Jen mi přijde, že má i přes intense v názvu slabší intenzitu a výdrž než LPRN 2012.

Intense So Iris

Obsahuje vlahý mrkvový kosatec se zemitými podtóny, který jako kdyby z oka vypadl tomu z původní 28 La Pausa, jen tenhle má větší intenzitu a výdrž a doplňuje ho šťavnatá kyselá, čerstvě oloupaná mandarinka. Škoda jen, že se mezi ně po rozvonění vmísí drhnoucí škrobové pižmo s laciným kořenitým santalem a pokazí mu fazónu.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 13. června 2017 16:59
Reakce na wendulka:

Na Intense So Iris jsem byla zvědavá, ale zdá se, že Intense Cherry tě zaujala víc. Drydown je u některých Montalek opravdu trochu odfláknutý, škoda, že i u té kosatcovky.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. června 2017 18:11
Reakce na blackviolet:

No nemůžu říct, že by mě Intense Cherry vyloženě zaujala, protože pořád je to třešeň.

Ale líbí se mi, že na rozdíl od LPRN nevoní vlezle a uměle.

S tou Intense So Iris je to fakt škoda, protože ten kosatec v ní s tou mandarinkou je sám o sobě krásný. Na léto by tahle kombinace byla ideální.

Každopádně Oudmazing se ani jedna nemůže rovnat.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 07:07
Reakce na blackviolet:

Zaujala mě Tvá recenze na So Amber (máme podobný parfémový vkus). Určitě si chci koupit na podzim jednu Montalku a lavíruji mezi Chocolate Greedy a nalákala jsi mě se So Amber. Chci se jen zeptat, jestli to není zbraň hromadného ničení (jako některé Montalky) - pracuji totiž s dětmi a jsou na to citlivé. Chocolate Greedy je "dietní vůně" chválená muži, dětmi, některými ženami. A ještě mě zajímá malina - mám maliny ve vůních moc ráda - dodávají jim zvláštní pikantnost - je tam dosti zřetelná? Děkuji

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 15:25
Reakce na woman27:

So Amber určitě není zbraň hromadného ničení, ale je to na rozdíl od Chocolate Greedy opravdová orientálka, i když líbivá a decentní. Těžko říct, jestli by se dětem líbila, je to zkrátka orientální růže a dřevo, trochu sladká, malina je tam zřetelná, ale nedominuje, spíš podmalovává tu růži. Mně se líbí a nosila bych ji kamkoliv. (Děti asi přece jenom budou dávat přednost čokoládě .)

(Omlouvám se, že reaguju až teď, ale nějakou dobu jsem tady teď nebyla.)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. října 2018 18:14

Roses Musk

Je ambrovou růží s marcipánovou krustou, která se poměrně rychle promění v růžové podpourri, poprášené jemným bílým pižmem. Na můj vkus je ale přece jen dost lineární.

Vanilla Cake

Dokonale interpretuje autentickou vůni vanilkově mléčných sušenek Mila. To sice na první přivonění vzbuzuje chutě, avšak časem by její lineárnost mohla být obtěžující, pokud člověk není vyloženě vysazený na gurmánky.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 03. července 2020 22:25

Montale Paris: Arabians Tonka 

Patří k těm povedenějším z montalovské nadprodukce. Růže se šafránem a dřevitým oudem, pěkné, ale ne úplně originální. Co tuto vůni povýší, je krásně zapracovaná tonka, sladká a vanilková, a k ní balzamická, karamelově tabáková ambra.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 17:58

Intense Café

Jsou okamžiky plné krás

třeba když venku kvetou růže

když láska žije uvnitř nás

nebo když šálek kávy zase může

na chvíli zastavit splašený ten čas …

Vůně útulné kavárny s dřevěnými stolky, které už něco pamatují. Prostorem se vznáší aroma čerstvé kávy, smetany, dezertů i papíru z novin, které si hosté mohou vypůjčit a v klidu číst. Nad tím vším je cítit omamná sytě rudá růže, jejíž květ je tak velký, že vyplní celou mou dlaň. A cítím i ambru, měděně zlatou, vznešenou, tajemnou.

Tato vůně mě okamžitě vzala za srdce. Je nádherná.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 18:44

Dalia To vypadá skvěle

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 18:46

Sweet Potato Mě dostala hned při prvním nádechu. Něco takového jsem dlouho hledala.

Offline tina
Avatar
5867 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 18:55

Dalia ajajaj, to zní jako vůně pro mě stvořená Krásně jsi ji popsala

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 19:10

tina Děkuji pěkně. A až mi dorazí to, co ještě čekám, přidám své dojmy k několika dalším montalkám. Během příštího týdne počítám.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 22:30

Pro potěchu oka - Roses Musk a Le Film

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 12:30

Sensual Instinct

Suše dřevitá orientálka ...

Pro můj nos má Montaleho novinka roku 2019 velkou podobnost s vůní 540 Baccarat Rouge.

Sensual Instinct se na mé kůži otevírá hustými ovocnými tóny, kdy chvíli vnímám šťávu z pomeranče a chvíli sladké datle. Po chvilce, přestože složení jej neuvádí, se objeví oud. Pak vše postupně vysychá a pudrovatí, což je konečná podoba této kompozice.

Zamotala mi hlavu. Zprvu se mi nelíbila, protože mě vyděsila podobnost s mojí neoblíbenou výše zmiňovanou BR, nutila mě však stále přičichávat k místu, kde se na mé kůži pozvolna rozkládala, a nakonec se mi snad i líbí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 13:20

Pure Gold

Mix nahořklých pomerančových květů s jemnou notou meruněk a broskví a hoblinek pižmově vonícího mýdla s něčím dřevitě zemitým, což bude zřejmě pačuli. Slibovanou vanilku necítím.

Vůně, kterou můj nos vnímá jako umírněnou chypre. Působí elegantně, lehce odtažitě a způsobně. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 13:43

Intense Roses Musk

Růže, ach ty růže …

Tato vůně není nic složitého. Je to prostě záplava růžových květů líně se pohupujících na hladině krémového a nadýchaného pižma. Velmi ženská, romantická a také výrazná vůně. Mně se líbí moc.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. listopadu 2020 21:43

Chocolate Greedy

Home sweet home

Nejprve cítím kandovaný pomeranč a čokoládové sušenky, ale později zůstává na pokožce v podobě krémové mléčné čokolády.

Ryze gurmánská vůně, mazlivá, utěšující, domácká.  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. listopadu 2020 12:39

Dark Purple

Budoárová ...

První, co mi má fantazie po nanesení vůně na kůži ukáže, jsou těžké tmavé závěsy rámující vysoké okno, měkký koberec, sametem potažený taburet, toaletní stolek s krásně zdobnými flakony, pudřenkami a dalšími proprietami. Atmosféra intimity je duchem této tiché místnosti, stejně jako vůně leštěného nábytku, aroma pelargonií kvetoucích v keramických nádobách na malém balkoně, vonící potpourri volně nasypané v dekorativní míse a na malém stolku odložená sklenička se slzou švestkového likéru …

Dřevitá vůně s akcentem suchých květin a dotekem švestky. Působí na mě jistou smyslnou distingovaností a určitě si ji řadím k vůní, které dokáží pozvednout sebevědomí.