Montale Paris

25. října 2014 23:54
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. července 2016 21:13
Reakce na blackviolet:

Aoud Lagoon jsem zkoušela minulý víkend, i jsem dostala vzoreček. Není špatná, ale víc se mi líbí Oudmazing a So Amber.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 03. července 2016 20:46
Reakce na wendulka:

Taky se mi líbí víc So Amber. Jaká je Oudmazing? (U nás ji nemají.)

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 03. července 2016 20:48

So Amber

Trochu jiná ambrová orientálka. Prolíná se v ní kořenitý šafrán s růží a nesladkou malinou, ambra není ani balzamická, ani pryskyřičná, ale jakoby lehce oudová, a nakonec objevíme ještě dřevo a vanilku. Co tuhle vůni dělá originální, je ta malina, která je tady moc zajímavě zakomponovaná a krásně růži doplňuje.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. července 2016 23:34
Reakce na blackviolet:

No troufám si říct, že je to asi jedna z nejpropracovanějších Montalek vůbec na poměry značky. Na recenzi to ještě není, takže zatím jen z prvních dojmů : oud je v ní velmi krotký a přejde poměrně rychle do kožených tónů. V kombinaci s oudem nádherný přírodní ovocný začátek s krásným kosatcem - u Montalek hodně velký nezvyk. Kdyby takhle vydržela až do konce, tak si ji snad běžím hned koupit. Pak převáží ovocný jasmín. A má moc pěkné, spíš nasladko zapracované pačuli, které na mně netleje.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 29. července 2016 11:16

Aoud Queen Roses 

Jak to říci jednou větou? "Podlehni nebo uteč!" :-)
Vůně v sobě spojuje růži a dřevo velmi podobně jako třeba Armani Rose d'Orient. Růže je tu dominantní, dřeva poctivá, doplněná o pačuli a kůži.
Výdrž excelentní, dokonce i po umytí vodou. Dovedu si představit, že by ji mohl nosit i muž, ačkoli ty růže jsou čerstvé a velmi červené.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 29. července 2016 11:43

Boisé Vanille není jen tak nějaká dřevěná vanilka. Vznikla spojením vanilky a tonky s cedrem, zřetelně vystupuje pelargonie (muškát z okna u babičky), citrón, levandule a pačuli. Vnímavější jedinci zaznamenají i jamajský pepř aneb „nové koření“. Velmi si ji umím představit na muži, vanilka totiž není gurmánská, ale dřevitá, nejedlá. Cedr je taky dost povedený.

Když jsem četla v jednom hodnocení "Levandulovo-muškátový repelent" dost mě to pobavilo, ale neodradilo od zkoušení. Ta fáze odpuzující hmyz (s medicinálním nádechem) je jen krátká a mně osobně příjemná.

Obdivuji „křupavost" podobně jako u Chanelu 5 (EdP), ohromnou intenzitu a výdrž i po sprše.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. července 2016 19:23
Reakce na Mitzi:

Jj, souhlasím, Boisé Vanille by na chlapovi byla určitě skvělá. Na sobě si ji představit neumím, ale na degustaci se mi líbila trochu víc než Aoud Queen Roses, jelikož v té ta růže na mně bohužel vyzněla dost ostře.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 29. července 2016 21:02
Reakce na wendulka:

Aoud Queen Roses se musí aplikovat opatrně a pak je úžasná!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. července 2016 11:38
Reakce na Mitzi:

Já vím, já jsem ji aplikovala opatrně až po tvém varování, ale bohužel ani to nepomohlo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. zaří 2016 14:56
Reakce na blackviolet:

Montale - Aoud Lagoon

Pro mě to není ani v nejmenším akvatická vůně. Je to mandarinka s meruňkovou vonokvětkou a lotosem, který neroste u vody, ale je zapletený spolu s tiaré do věnce, který jsme si pověsili kolem krku.  Užíváme si podvečer na břehu laguny tichomořského ostrova s azurově modrou vodou a sedíme na sluncem vysušených kmenech stromů vyvržených sem kdysi mořskými vlnami. 

Tak jsem ji ještě jednou důkladně přezkoušela, mě ta vonokvětka s mandarinkou úplně nějak minula a od úvodních spíše obecných citrusů mi přeskočila hned k té kokosové tiaré s vodními květy. Ten oud ve vůní společně s vetiverem a guajakem opravdu může tak trochu připomínat večer na pláži, možná při nějakém táboráku, přičemž v konečné fázi vyniknou hezky i písečné tóny. Ano, to rozhodně není typická akvatická vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. zaří 2016 23:31

Oudmazing

Má jeden z nejúžasnějších ovocných začátků, jaký si u této značky lze vůbec jen představit. Přivítá vás totiž čerstvě rozkrojený pomeranč, u něhož úplně cítíte, jak se do něj zařezává nůž a od čepele se akorát odstříkne trocha šťávy, zralým fíkem, máslovou hruškou a naprosto úchvatným máslovým kosatcem, jak vystřiženém z Iris Ganache. Ale bohužel jsme u Montale, takže odkaz velmi rychle mizí a kosatec přejde do pudrových tónů a projeví se oud.

Nicméně i ten je na poměry značky velmi pěkný, nijak zásadně medicinální s koženými a kouřovými tóny. V další fázi se ke kosatci přidá ovocný jasmín s pačuli, čímž vůně pro změnu projeví vzdálené typové příbuzenství s Alienem bez mentolu. Místo něj Oudmazing v základu přináší mnohem zajímavější tón zkaramelizovaných hroznů se špetkou bílého pižma. Tohle se opravdu hodně povedlo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. zaří 2016 17:45
Reakce na wendulka:

Děláš mi strašný chutě. Strašný.   (Oudmazing. Navíc už jednu Montalku mám a dobrý.)

A to jsem se zařekla, že až do Vánoc nic nového!

(A zatím se i skutečně držím, s výjimkou jedné malé vůničky, co jsem si ji pořídila jako náplast za to, jak jsem na mladá kolena zešedivěla u olympijského tenisu...)

(No dobře, asi se to počítá, ale zase koukám, že jsem si ji ani nedala na polici... ;-) Tak to jako by nebyla.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. zaří 2016 19:06
Reakce na Ellen:

No koukala jsem, že už je i na parfums za velmi pěknou cenu. Zajdi si ji schválně vyzkoušet do Egoist Royal Parfums v Husovce, až budeš mít volno. Mně osobně se líbí mnohem víc než White Aoud-

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. zaří 2016 19:26
Reakce na wendulka:

Tak to je slovo do pranice, protože mě se White Aoud líbí moc. Krásně jsme si spolu ladili např. při loňském adventním koncertu v katolickém kostele. Doufám tedy, že to pro ostatní nebyla moc velká darda, ale nikdo neodcházel ani neomdléval. ;-) 

Takže mnohem lepší než White Aoud, jo...?

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 08. října 2016 16:17

DEEP ROSE

Puvodne jsem nemela v planu se k ni vyjadrovat. Zkousela jsem ji asi tak pred mesicem a ano, byla to pekna ruze, drevita s mirne kourovym tonem, tez lehce sladka. Proste jako kdybyste meli drevenou krabicku s kostickami ruzoveho lokumu pridali do toho kosticky ruzoveho mydla. Kdybych ji dostala zadarmo, urcite bych ji pouzivala, tenhle typ ruzi mam rada...ale co me posadilo na zadek je vydrz. Jeste nikdy se mi nestalo, ze by neco drzelo jak pribity nekolik tydnu!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2016 23:37
Reakce na Luna:

Ano, ta neskutečná výdrž mě tehdy, když jsem jí zkoušela, taky překvapila. A koukám, že v recenzi se v podstatě shodneme. Mýdlová růže se dřevem a kouřem (oudem). Mně tou sladkostí typově připomněla Rose Nacree du Désert od Guerlainu.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 09. listopadu 2016 18:49

Aoud Safran

Jak je u Montale zvykem, na začátku krátký okamžik štiplavého medicinálního aoudu, následuje sytý šafrán podbarvený nesladkou, lehce olejovou rudou růží, to celé na svěžím, dřevitě aoudovém základu. Plná, výrazná vůně s dlouhou výdrží a silnou projekcí. Čistý unisex.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 28. prosince 2016 22:39

Oudmazing

Pomeranč se sladkým masitým fíkem podmalovaný hladkým a dřevitým oudem. Do nich začíná pomalu pronikat květinový tón, ze kterého se vyprofiluje jasmín a pak i krásný pudrový kosatec. Pak ještě šťáva z hroznů, vanilka a máme tady orientální pochoutku, jejíž sladkost vyrovnává zemité pačuli, semišově kožený tón a krémové pižmo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 11:17
Reakce na blackviolet:

Je dobrá, že jo? Řekla bych dokonce, že je to jedna z nejlepších Montalek.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 16:01
Reakce na wendulka:

Je .  Možná si ji časem pořídím. Řadím ji do nejlepší pětky (s Blue Amber, Red Aoud, White Aoud a Patchouli Leaves).