Montale Paris

25. října 2014 23:54
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 12:29

Blue Amber

Najednou vše modrým bylo

a třpytilo se prachem zlatým.

To modro mě objímalo

měkce, tiše ...

a okamžik stal se svatým.

Blue Amber má na mé kůži zpočátku podobu zemité, kořenité vůně, kdy výrazně vystupuje aroma muškátu. Tento rozjezd je bohužel pro mnohé celkem nepříjemný, alespoň dle nejrůznějších komentářů, které jsem četla. Navíc to není otázka vteřin či minut, ale spíše několika desítek minut. Ale já si ráda počkám, navíc mi tento lehce neučesaný úvod nijak nevadí, protože se dočkám překrásné zlatavé ambry, která se jako hustá sladká tekutina rozlévá po modrém sametu. A v chladném vzduchu se promění v tajemný lapis lazuli.

Pro mě vůně celoročně nositelná a trochu vintage, což jí dodává punc výjimečnosti.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 15:38

Dalia 

Moc pěkná recenze i fotky...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 19:04

euridike Děkuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 11:41

Ristretto Intense Cafe

Malá kavárna s velkým srdcem …

Řekla bych, že tato vůně vlastně nemá být vůní kávy. Ale stejně jako klasická Intense Cafe, zachycuje celkovou atmosféru příjemné kavárny, ve které člověk najde nejenom dobrou kávu s nějakým dezertem, ale i klidný kout, pokud chce být sám a třeba jen pozorovat dění kolem sebe.

Voní zde horká káva s napěněným mlékem, čokoládový zákusek, růže ve váze … a jsou tady i pocity. Klidná pohoda, uvolnění, prostá radost z okamžiku. Povedená vůně.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 12:39

Dalia V te kavarne bych se hned ted rada ocitla.

A objednala jsem vzorek Dark Purple, kdysi se mi libila, tak si ji chci pripomenout.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 11:50

Red Aoud

Zgumovatělý kosatec …

Nechápu, kde někteří berou v této vůni růži. Já bych ji zde brala hned, ale bohužel ji necítím. Žádné růže, jen a pouze kosatec máčený v oudu a okořeněný šafránem. No a pár hoblinek hořké čokolády by se taky našlo.

Kosatec mám ve vůních ráda, ale pokud je z poloviny krásně semišový a z druhé části gumový a jakoby oblemtaný jakousi hustou táhnoucí se temnou hmotou, čímž mám na mysli oud, tak to pro mě není to pravé ořechové. Přesto hodnotím kladně, protože je bezesporu hezky udělaná, má atmosféru a je vlastně pěkná. Jen by to chtělo změnit barvu flakonu, ta červená je pěkně matoucí, a pro mě osobně vyměnit kosatec za růži.

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 12:47

Dalia Dali nechala si sa tuším poslednou dobou trochu zlákať montalkami, to ma teší, ja mám niektoré z nich obľúbené veľmi a to som pri prvotnom skúšaní túto značku takmer zavrhla a nadobro odvrhla.

Tvoje recenzie sú skvelé a takmer do bodky sa s nimi stotožňujem

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 13:14

Daridari Děkuji velmi pěkně. Máš pravdu, trochu jsem jim propadla a příčinou byla náhlá nostalgická touha po Chocolate Greedy, kterou jsem před lety měla. A měla jsem i jiné montalky, a tak jsem si řekla, že je po tom dlouhém čase zase začnu zkoušet. Tím pádem mi jich pár obohatilo poličku. 

Které jsou Tvé nejoblíbenější?

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 14:08

Dalia Ja mám už po druhom flakóne Honey Aoud a Aoud Queen Roses, to už budú asi navždy moje stálice na poličke, bez nich nechcem byť. Honey Aoud sa mi páči hlavne v lete, čím teplejšie, tým sa krajšie rozkladá. V zime je na mne dosť pánska a zďaleka neukáže celú svoju krásu. 

Aoud Queen Roses je prekrásna ruža, keď sa rozloží, je božská, asi najviac chválená okolím.

Mám ďalej Red Aoud, Roses Musk a Pure Gold. Tá posledná mi úplne nesadla, je síce krásna ale chýba mi tam ten montalkovský rukopis. 

A ešte si užívam odstrek Ristretto intense cafe. 

Mala som aj Blue Amber.....posunula som ho ďalej, ale asi som sa unáhlila a opäť po ňom poškuľujem.

Vyskúšala som ich veľa, mám tam ešte zopár favoritov na kúpu, no lákajú ma aj tie, ktoré nepoznám, iba tipujem podľa zloženia a recenzií, že by sa mi páčili. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 14:20

Daridari Takže pokud hledám nějakou plnokrevnou rudou růži, našla bych ji v Aoud Queen Roses? 

Pure Gold ani mně úplně nesedí. Vnímám ho jako bílou květinovku, které mám obecně sice ráda, ale zde mi naskakuje asociace na jednu avonovku, která mi není příjemná.

Roses Musk jsem před lety měla a nyní ho mám ve verzi Intense. 

A Blue Amber ... ách, to je pro mě také nostalgie, stejně jako ChG. Je to taková až magická vůně. 

Honey Aoud neznám.

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 16:28

Dalia Dali ja v Aoud Queen Roses ružu mám, naoazj kráľovskú, ale na niekom je vraj hlavne v úvode dosť dezinfekčná. Určite by to chcelo najprv skúšku. Je úžasná, ako sa rozvinie, oud je prítomný ale je ho tak akúrát. Je to krásna vôňa, o výdrži ani nehovoriac. 

Ja mám krásne ružičky v Roses Musk. Ak je Intense jej intenzívna verzia, tak je určite krásna. 

Veľmi ma láka Highness Rose...podľa recenzií je tam autentická ružička. 

Zo vzoriek sa mi páčila Aoud Damascus a aj Attar. 

Pure Gold je na mne ako luxusné telové mlieko s marhuľami a neroli. Nie je to zlá vôňa, keď ju mám, vždy sa mi ujde kompliment......ale napriek tomu necítim sa v nej tak komfortne ako v iných, takže som ju aj ponúkla na výmenu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 16:39

Daridari Píšu si a všechny se pokusím časem sehnat jako vzorek.

Ano, Intense Roses Musk je úplně stejná jako původní RM a snad jen trošku výraznější. Porovnat je však nemůžu, takže soudím jen na základě své parfémové paměti.

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 17:11

DaliaTak to budem musieť Intense Roses Musk vyskúšať, výraznejšia RM by sa mi páčila

Ja som pred istým časom zúfalo hľadala krásnu ružu....túžila som po ružičke zadymenej, oudovej, zopár som ich našla aj kúpila, z rôznych značiek, musím povedať, že ruže od Montale mi veľmi vyhovujú.

Nie sú možno prevratné, ale pre môj nos veľmi príjemné, vyhovuje mi výdrž, okolie vždy chváli, zatiaľ mi nikto nikdy montalku neskritizoval. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 17:27

Daridari Ohledně Intense Roses Musk Ti píšu SZ.

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 17:50

Dalia ďakujem, prečítané a odpísané

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 23:17
Reakce na Luna:

Dalia V te kavarne bych se hned ted rada ocitla.

A objednala jsem vzorek Dark Purple, kdysi se mi libila, tak si ji chci pripomenout.

​Doufám, že se o dojmy z Dark Purple podělíš.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 12:27

Aoud Queen Roses

Dokonalá růže …

Nejdřív se píchnu o trn a kolem mě se vše zahalí do tmy, která má svou vůni. Voní dřevem, ale tak zvláštně. Jakoby to dřevo mělo konzistenci hustého medu, líně se převaluje a rozlévá se kolem mě a má trošku gumový tón. A pak se z té tmy vynoří veliký tmavě červený květ růže, který svou vůní osladí tu záhadnou dřevitost. Čas pracuje pro růži, která voní stále intenzivněji a je stále krásnější. Přidává se lehounký ibiškový vánek, aby celou tu voňavou hustotu malinko provzdušnil.

Miluji růže, takže zcela neobjektivně – je to nádherná vůně!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 14:20

Honey Aoud

Med a skořice …

Jantarově zlatý, tekoucí med posypaný aromatickým popraškem skořice. A v pozadí se vznáší vůně pryskyřičných slz agarového dřeva a ambry s heboučkou vanilkou.

Podmanivá, hřejivá a uklidňující vůně. Velmi povedená!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:46

Mukhallat

Holčičí snění …

Voní to jako ty barevné čínské gumy, které chtěla mít snad každá holka v dobách, kdy jsem byla školačka. Stačí pár minut počkat, než vyvane poněkud neučesaný křídově podivný úvodní tón a barevný holčičí sen je tady v plné parádě. Sen vonící měkoučce, sladce, trochu žvýkačkově, snad i malinko rozpustile. Už dávno jsem „velká“, ale ta holka v mém srdci pořád existuje. A chce takhle vonět.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 19:04

Dalia Ta malá holka ve mně chce zas někdy vonět Sensual Instinctem