Montale Paris

25. října 2014 23:54
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 19:11

Korsičanka Si říkám, že jsem Ti místo vzorku měla poslat celý ten odstřik. Tahle montalka není pro mě. Pořád ji cítím ze svetru, ve kterém jsem pro Tebe chystala vzorek a to, co mi přeteklo, do něj utřela. Asi Ti ho pošlu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 19:13

Dalia No, kdybys chtěla poslat, vyber něco u mě. Do SZ:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2020 14:42

Vanille Absolu

Něco pro mlsalky …

Nejprve cítím slzu alkoholu a za chviličku karamel, kterým pomalu prostupuje vzdušně působící vanilka. Nakonec na kůži zůstává poměrně jemná nadýchaná vanilková vůně s dřevitým akcentem. Podle mě je to gurmánka celoročně nositelná. Je taková něžná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. listopadu 2020 15:24

Oudmazing

Světlo i stín ...

Úvod je kyselkavě ovocný a šťavnatý, ovšem během pár minut se šťavnatost vypaří. Citrusovost se spojí s jemnou semišovou kůží, objeví se pudrový kosatec s prachovou vanilkou a v pozadí cítím temnou notu, kterou má na svědomí oud a pačuli.

Oudmazing mi lehce připomíná Red Aoud, ale oproti němu se může pochlubit zajímavou jiskřivostí, která pěkně kontrastuje s pryskyřičnou zemitostí a charakteristickou vůní oudu.

Mnohovrstevnatá, osobitá, nevázaně elegantní … ano, líbí se mi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 11:45

Black Aoud

Mystická čerň …

Vůně, ve které se přelévají chladné mýdlové tóny přes hřejivou balzamičnost pryskyřice. Růže je zde temná, olejovitá a zastřená. Celek je vláčný, měkký a řekla bych, že této vůni musí svědčit teplo.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 19:40
@Dalia překrásná ilustrační fota :D
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 19:42

teena-s Myslíš tu slečnu v černém, nebo kterou?

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 19:47
@Dalia no myslím všeobecně i to schodiště je velmi popisné i když vůně neznám,prostě máš oko na fotky ;)
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2020 20:29

teena-s Děkuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:38

Roses Elixir

Kytička z lesních jahod a letní sen …

Půvabná ovocně květinová vůně s výrazným akordem zralých lesních jahod a jemným akcentem květin. A všechno ostatní, co složení avizuje, to je jen tichý komparz.

Je to krásné!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2021 17:19

Oud Tobacco

Je variací na Luxor od Xerjoffu. Najdete tu podobně rozžhavené pouštní město se stavbami s terakotovými fasádami. Jednou z nich je i mešita s přilehlou zahradou s kvetoucími pomerančovníky, z níž se line vůně páleného kadidla. Nechybí ani koňský trh a prodejci těžkého aromatického, jen nepatrně tonkově nasládlého tabáku s koženými podtóny. Typický montalovský oud však odhaluje i skládku za městem, kde se tajně pálí staré pneumatiky. Nicméně tady mi to do celkové atmosféry zapadá.

Oudrising

I zde najdeme typický montalovský oud s tónem spálené gumy, zde ovšem v kombinaci se zakouřenou koženou bundou, na níž někdo vylil jarovou dezinfekci s vůní citrusů ve snaze ji zbavit pepřového prachu. Kromě ní obsahuje i doutnající dřevo a kadidlem zakouřený černý čaj z Black od Bvlgari. Jenže to by to v základu nesměla kazit syntetická ambra se čpícím cedrem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. listopadu 2022 21:42

Blue Matcha

Název je podle mě trochu zavádějící. Jedná se totiž spíš o o ledový citronový čaj, smíchaný se šťávou z černého rybízu. Jediným, co s dávkou fantazie snad navozuje dojem trávově zelené matchy, jsou listy pačuli, které se přidají po rozvonění společně se sušenými lístky tabáku a kůží. Efekt hořké bylinné čajovosti pak udržuje maté v pudrově pižmovém základu. Škoda jen toho čpícího ostrouhanotužkového cedru se syntetickou ambrou, které mu předchází, jinak by to byla dobrá čajovka.