Une Nuit Nomade

29. března 2019 17:20
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:42

Jardins de Misfah

Šafránová růže …

Krása od začátku až do konce. S prvními tóny mi naskočí vzpomínka na Arabian Prestige Rose, která se mi před lety tolik líbila. Vnímám jakousi společnou temně sladkou notu a růži. A růže zde? Je lehounce kořeněná a vykoupaná v mandlovém mléce. Asi jsem se zamilovala.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2020 15:08

Fleurs des Fleurs

Dálky za obzorem …

… a nebe bez mráčku. Mám šátek s květinovým vzorem a léto v hledáčku. Chci třeba jen chvíli světoběžnicí být a v úsvitu dne plachty napnout a vítr dobrý mít …

… potom vůně tisíců květů bude to první, co ohlásí blízkost vysněných světů. U břehů jejich zakotvím a šťastná tam budu, to prostě vím.

Sytá květinová vůně s příchutí exotiky. Pro můj nos je zde dominantní ylang ylang, poprášený prachovou vanilkovou sladkostí. Letní romantika, která je mi vskutku příjemná.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 09. července 2020 15:33
Reakce na Dalia:

Fleurs des Fleurs

Dálky za obzorem …

… a nebe bez mráčku. Mám šátek s květinovým vzorem a léto v hledáčku. Chci třeba jen chvíli světoběžnicí být a v úsvitu dne plachty napnout a vítr dobrý mít …

… potom vůně tisíců květů bude to první, co ohlásí blízkost vysněných světů. U břehů jejich zakotvím a šťastná tam budu, to prostě vím.

Sytá květinová vůně s příchutí exotiky. Pro můj nos je zde dominantní ylang ylang, poprášený prachovou vanilkovou sladkostí. Letní romantika, která je mi vskutku příjemná.

​krása

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2020 16:09

alibi Děkuji. Ta vůně je v horku úžasná! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2020 18:52

Murmure des Dieux

Šeptej mi to zas a znovu …

Zkouším reformulovanou verzi, u které mě mrzí, že postrádá krásný růžový odstín, jímž se pyšnila verze původní. A jelikož tu růžovou jsem nikdy nezkoušela, vyvaruji se jakéhokoliv srovnávání.

Takže současný „božský šepot“ je pro mě půvabná bílá květinovka s lehounce gurmánským a měkce pižmovým základem. Ta vanilka zde je skutečná laskomina!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:05

Dalia Ta původní měla nápaditý tón jasmínové rýže - opravdu odkazovala ke svému jménu a voněla jako pečlivě připravená obětina.

Jinak jsem v dnešním (pro mě velmi příjemném) tropickém počasí dala ještě jednou šanci Jardin de Misfah a tentokrát je na mně příjemná od začátku do konce.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2020 15:49

Fleur To mě opravdu těší. Myslím, že toto počasí z ní vytáhne to nejlepší. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. července 2020 16:10
Reakce na Dalia:

Fleur To mě opravdu těší. Myslím, že toto počasí z ní vytáhne to nejlepší. 

přesně tak

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. července 2020 21:03

Fleur A já včera provoněla koupaliště s Rose America a stále jsem se rozhlížela, kdo tam tak nádherně voní

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. července 2020 07:47

Korsičanka  škoda, že taky není v tom 25 ml balení, to by bylo na pořádnou zkoušku nejlepší.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2020 07:56

Korsičanka Fleur Včera jsem ji měla opět na ruce a je skutečně krásná. Vnímám ji jinak než v době, kdy jsem ji poznala. 

Fleur Ty jsi, myslím, psala, že Tvé druhé balení je stovkové. Vůně UNN se vyrábí i v této velikosti? Ve Vava jsem viděla jen padesátky a pětadvacítky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2020 11:47

Rose America

Je letní den a maliny zrají a keře růží kolem mě kvetou. Dnes zdál se mi sen, v němž tajemství znají pouze ty, jimž hladivé vánky copánky pletou. V tom snu byla jsem malá a to tajemství lákalo poznáním a já najednou tiše jsem stála před branou se starým kováním …

… v tichu zpěvavém byl zvláštní svět. I zde zrály maliny a červeně zářil snad každý květ. Byly zde pěšinky zdobené kamínky a staré schody, po kterých se dá jít vzhůru, nikdy však zpět …

… když na posledním schodě stála jsem, bylo tam světlo laskavé. A dříve ať jakkoliv jsem se bála, tak teď …

S tou vůní jsem zase malá.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. července 2020 12:20

Dalia krása

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 12. července 2020 13:22

Dalia Stejný pocit návratu do dětství z ní mám já, ačkoliv generačně jsme patrně někde jinde...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2020 13:32

Fleur Ještě mě napadá, že mi ta vůně ladí k obrázkům Pavla Čecha. Tou svou atmosférou.

alibi

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 12. července 2020 18:50

Dalia  

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:47

Dalia Ten poslední obrázek je přesný

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. července 2020 08:23

Dalia Rose America mě začíná zajímat

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. července 2020 09:20

Korsičanka

Evanilla Neznám žádnou jí podobnou, za vyzkoušení tedy rozhodně stojí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:11

Evanilla Kovový tón trochu připomíná Fille de Berlin, ale Rose America je pak více ovocná.