Une Nuit Nomade

29. března 2019 17:20
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. února 2021 20:27
Reakce na Fleur:

Čerstvě vyprané prádlo z úplně nové pračky, vůně pracího prášku z vlhké tkaniny se mísí s troškou zahřátého plastu. Bílá je ještě bělejší díky mléčným tónům s plátkovým kokosem. A už je to jasné: celá várka bílých košil a triček byla navoněná Freudian Wood a parfém byl pro jistotu přikápnut i do prací lázně. Pro zmatení čichových buněk se sice vynoří i několik zrnek z vanilkového lusku, ale nic naplat - moučkový cukr s pracím práškem mohou sněhový poprašek simulovat jedině na fotografii. Pro toho, kdo nezná Freudian Wood, může být mléčně kokosový santal v kombinaci s pižmem zajímavým objevem.

A jak se to jmenuje? Nothing but Sea and Sky...

​Zkouším teď znovu jako na podzim, když mi vzorek dorazil a stále ji vnímám téměř identicky jako ty. Vážně je to kopa čerstvě vypraných bílých košilí, navoněných Freudian Wood. Akorát mně se ten mléčný santal s podtóny kokosu mísí ještě kromě párou zahřátých plastových kolíčků na prádlo a zrníčky vanilkového lusku zase i s vůní omítky.

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 04. února 2021 20:29

blackviolet Děkuju za připomenutí, jdu najít vzorek a zkontrolovat.

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 04. února 2021 20:32

wendulka Také jsem měla stejný nápad a vyzkoušela i v zimním počasí - s naprosto identickým výsledkem . Pro mě prostě nebude...

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 17. března 2021 16:16

Sun Bleached

Druhá "bílá" pižmová vůně značky, tak trošku letní protipól sněžné Nothing but Sea and Sky z kolekce Montauk, se vrací do Ománu. Inspirována Maskatem a jeho bílými fasádami rozpálenými sluncem odráží to pronikavé slunce a teplo v zajímavé kombinaci svěžesti a hřejivosti.

Začátek je aromatický a štiplavý jako čerstvě nastrouhaná citrusová kůra. Ta se mísí s bílými květinami a prádlem, které se suší v prudkém slunci. Sluneční paprsky z něj vymazaly aroma pracího prášku a ponechaly jen neodstranitelnou teplou vůni propojující čistotu aseptické tkaniny s tělesnou přirozeností, jako kdyby si muž oblékl právě vyžehlenou košili, nebo žena vklouzla do bílých bavlněných šatů stažených z prádelní šňůry a u spodního lemu ještě nepatrně vlhkých. Krémová vanilka není gurmánská, ale dává vůni zvláštní mazlivý rozměr svádějící k bezstarostnému nicnedělání. Marně přemýšlím, jestli téhle geniálně jednoduché kompozici něco chybí: je dostatečně osvěžující, přitom přítulně hřejivá a hebká, vzbuzuje dojem průzračné čistoty, ale není odtažitě chladná. Už to mám! Slušely by jí mikroskopické třpytky.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 17. března 2021 19:23

Fleur pěkné, navnadilas mě

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 17. března 2021 20:00

alibi Budou ji uvádět do prodeje po 5. dubnu, sama si říkám, že bych si to malé balení pořídila.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 17. března 2021 20:04

Fleur no já jí zkoušela kdysi před uvedením Nothing but... a moc si ji nepamatuju, ale vím, že se mi tehdy líbila víc. Takže flakon zas bude :) a o pár odstřiků se zas podělím

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 17. března 2021 21:05

alibi Myslím, že tedy cenově vyjde snad lépe i těch 25 ml než odstřik, navíc to malé balení je opravdu hezky udělané. A vůně je líbivá, i když intenzitou neomračující, takže se spotřebuje rychle.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 17. března 2021 22:04

Fleur ano, ty malé flakony a jejich krabičky jsou moc pěkné

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 18. března 2021 08:53

Fleur Krásný popis Sun Bleached :-). Doufám, že se objeví i ve Vavavoom...

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 18. března 2021 15:18

Tana1112 Určitě tam bude k dispozici; zřejmě ve stejném termínu jako na celém světě, tedy počátkem dubna.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2021 17:33

Sun Bleached

Vláčně krémová bílá vůně s úvodem svěžím jako chladivá vodní mlha a nasládle květinovým srdcem, které se pomalu vpíjí do prachově jemného pižma s dotekem hřejivého santalového dřeva, díky němuž se ubírá orientálním směrem.

Vůně sofistikovaná, uklidňující a velmi pěkná.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 16. června 2021 17:39

Dalia Krásné fotky, přesně vystihující pocit, který ze Sun Bleached mám.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 17:50

Click Song/Une Nuit au Cap 

Krásná ambrová vůně. Takových existuje opravdu hodně, ale čím se Click Song odlišuje od ostatních? Ambra je tady jemně balzamická, ne úplně pryskyřičná, v úvodní fázi citrusově a bergamotově odlehčená. Citrusy přechází postupně do svěží trochu pačuliové a pelargóniové zeleně s růží a semišovým labdanem. A moc hezký je i drydown, je ještě víc sladce balzamický než na začátku a vanilka je prachová a až skoro křupavá.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 18:09

blackviolet na tu jsem zvědavá. Akorát nechápu, že ji mají všude, jen ne na ofiko stránkách

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 21:00

blackviolet Tvoje recenze láká k vyzkoušení. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 21:18

alibi Máš pravdu, ještě tam není. Myslím ale, že ji tam dají. Nebylo by to poprvé, kdy jsou nové vůně už v obchodech a na vlastních stránkách je ještě nemají.

Dalia Zkus, je povedená.

Online Fleur blogger
Avatar
6069 příspěvků moje polička 25. února 2022 06:52

Novinka Click Song je povedená, ale potěší hlavně příznivce pryskyřičnatě teplých růží s kořením. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 25. února 2022 07:46

Fleur něco pro mě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. února 2022 12:43
Reakce na Fleur:

Novinka Click Song je povedená, ale potěší hlavně příznivce pryskyřičnatě teplých růží s kořením. 

​Kde jsi zkoušela? Ve středu jsem byla ve Vava a ptala jsem se na ni. Prý ji mají, ale ještě není v nabídce a vyzkoušet mi ji nenechali.