Une Nuit Nomade

29. března 2019 17:20
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. července 2020 11:20

Evanilla Fleur 

...na mně je Rose America "senová", má v sobě stejný tón, jako kdysi Peut Etre Lancome...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:06

Miru Fleur Aha tak seno a kovové tóny bych nemusela. Ale zase podle složení - růži a karafát ano.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. července 2020 20:45

Evanilla Upřímně, Rose America není žádná extra vůně výjimečná ve svém žánru. To, že se tu o ní najednou víc píše, je prostě jen davová psychóza.

Já jsem ji testovala už před dlouhou dobou, líbila se mi (ale spíš na jiných), toť vše. Letos, v době koronavirové krize, se mi úplně změnil pracovní rytmus i životní styl. Najednou jsem zatoužila po úplně jiném typu vůní, vyzkoušela znovu Rose America, objednala celý flakón - a poté, co jsem ho v rekordním čase spotřebovala, jsem se zde napříč vlákny podělila o svůj nový objev. Ta vůně prostě najednou rezonovala s něčím, co jsem bytostně potřebovala cítit, připomenout. Výrazným bonusem bylo i to, že mi nebyla doma pohaněna.

A jedna zmínka generuje druhou, probudí zájem dalších, někomu se líbí, někomu ne.

Zůstaň klidná .

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. července 2020 21:44

Fleur Evanilla pro mě je RA výjimečná už od doby, kdy vyšla, a od Une Nuit Nomade nejlepší. A to mám v oblibě značku celou. Byla první růží na mé polici. Ne všechny růže totiž snesu. Je sice poměrně jednoduchá, ale promyšleným způsobem, rozhodně ne hloupá a obyčejná. Pro mě jsou to ztělesněné prázdniny a růžový závoj, který se vpíjí do pokožky. Sušené listí maliníku. A trochu toho větru z mořského pobřeží u majáku  pro letní snění tam taky mám.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. července 2020 21:59

alibi To jsi krásně vystihla!

Mně právě v rámci žánru vůní s růží výjimečná také přijde, nemohu si pomoct. Když jsem ji coby novinku poznala, chtěla jsem ji. Pak se u mě ale všechno zamotalo ... no prostě ta moje cesta k ní byla poněkud delší a klikatější. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. července 2020 22:20

Dalia na pěkné věci se vyplatí počkat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 14. července 2020 23:15

Fleur to je fakt hezký. pro mě je RA příliš slaná a kovová, tomuto typu vůní jsem zatím na chuť nepřišla, ale je krásné, když člověk takhle najde něco, s čím souzní

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. července 2020 11:11

Bohemian Soul

Svobodná duše …

Je to tak, že mi dělá problém zachytit slovy vůni, kterou vnímám jako pánskou. Takže vůbec nevím, co k Bohemian Soul napsat … co cítím? Kapku nějakého kvalitního alkoholu, hodně dřeva, proužek dýmu, pryskyřičnost myrhy a kosatcový opar. Ten alkohol za chvilku zmizí a na kůži zůstane měkká dřevitě semišová vůně.

Hezké!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. července 2020 18:32

Dalia Bohemian Soul mě vůbec nezaujala, ale dovolím si nesouhlasit s Fleur, 

že Rose America je davová psychóza. Rozvinula se na mně zajímavě až v parném dni, do té doby jsem nechápala, co na ni ostatní mají. Zajímavější se mi zdál Memory Motel. Ale teď v létě jsou růže fakt boží a tato je tak odlišná!

Nevím, zda svou slaností nebo malinami či obojím Prý to způsobuje mořský vánek a  mořská pěna, které růži na Long Islandu ovívají a zalívají + zvláštní spojení s karafiátem...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. července 2020 18:57

Korsičanka Bohemian Soul mě, přiznávám, nechává chladnou. Pro můj nos je to prostě ryze pánská vůně.

Memory Motel se mi líbí dost, ale ještě bych jej ráda zkoumala formou příležitostných zkoušení.

A co se týče tvrzení o davové psychoze, dovolím si také nesouhlasit. Na RA jsem si počkala poměrně dlouho a mnohokrát jsem ji doma zkoušela ze vzorku. U ní jsem si dala opravdu čas na přemýšlení. Ale že se o ní ted víc píše, to je fakt. 

A právě zkouším ...

Suma Oriental

Sladkost zdobená patinou … 

Rum ne, ale stopička mandlově čokoládového likéru na úvod. A pak suchý kakaový prášek, dřeva a vlhce zemité aroma pačuli.

Tato vůně na mě působí starobyle, důstojně a mám s ní pocit příjemného ztišení mysli. Musí být dokonalá v podzimních dnech.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 16:07

Čerstvě vyprané prádlo z úplně nové pračky, vůně pracího prášku z vlhké tkaniny se mísí s troškou zahřátého plastu. Bílá je ještě bělejší díky mléčným tónům s plátkovým kokosem. A už je to jasné: celá várka bílých košil a triček byla navoněná Freudian Wood a parfém byl pro jistotu přikápnut i do prací lázně. Pro zmatení čichových buněk se sice vynoří i několik zrnek z vanilkového lusku, ale nic naplat - moučkový cukr s pracím práškem mohou sněhový poprašek simulovat jedině na fotografii. Pro toho, kdo nezná Freudian Wood, může být mléčně kokosový santal v kombinaci s pižmem zajímavým objevem.

A jak se to jmenuje? Nothing but Sea and Sky...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 18:04

Fleur 

...tak to mi zní krásně!!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 18:33

Fleur 

...a podle toho, jak když se líbí vůně Tobě, by se mohly líbit mně a podle toho, co o vůni píší na ALZD, bych ji viděla takto(a mohla by být pro mě ještě lepší než Bohemian Soul):

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 12:37

Fleur ...A jak se to jmenuje? Nothing but Sea and Sky...

A taky by to mohla být dobrá levnější varianta Freudian Wood

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 13:56

Korsičanka Zopakovala jsem zkoušení v dnešním chladnějším ránu a pořád je to Freudian Wood v prádelně, ale tak nějak zvrhle se mi to začíná líbit, tak třeba někdy výhledově tu malou 25 ml lahvičku...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 14:22

Fleur Dík za zmínku, už se těším, že někdy vyzkouším! Ty malé flakonky jsou super - množstvím i cenou

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. zaří 2020 20:56

Fleur 

Hm, takže zase nic pro mě. Nicméně obecně bych podle tvé recenze řekla, že takový typ vůně, si určitě najde řadu příznivců. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 10:22

Fleur Nothing but Sea and Sky: Hlásím, že pro mě nutno přežít první půlhodinu, která mi evokuje něco špinavého a zavání levností. Pak se opravdu vyklube autentická FW, tj.uklidňující dřevito-mléčná kráska. Až se někdy pořádně zleju, rozhodne se.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 10:50

Korsičanka No, a pro mne je krásná na začátku, mýdlově voňavé prádlo v slunci a větru. Po chvíli zbude jen nepříjemné ostrý citrus s lehkým podtónem vanilinově-mléčného pudinku. Tak nádherné jméno a dál nic.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 14:57

Sweet Potato To je legrace, jak rozdílné máme vnímání Co ty na to, alibi ?