Une Nuit Nomade

29. března 2019 17:20
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. února 2022 14:47

Dalia 0ni ještě neměli testery, tak zřejmě proto.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. února 2022 17:18

Fleur To je možné. Ale Ty jsi zkoušela ve Vava?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. března 2022 22:50

Právě jsem rozbalila dnes koupený flakon Rose America. Mám doma ještě rozpoužívaný flakon kupovaný loni. První rozdíl mezi nimi je krabička. U staré bílá u nové tmavá. Druhý rozdíl je barva tekutiny. Stará je čirá jako voda, nová má zelenkavý nádech. 

U vůně samotné vnímám také jemný rozdíl, ale to už je subjektivní pocit. Obě jsou nádherné, ale nová mě ihned po aplikaci ohromila jakousi měkkou nadýchaností. Starší vnímám jako ostřejší, a dokonce v porovnání s novou trochu plochou. Nová mi přijde hlubší, kompaktnější, prachově nadýchaná, dokonalá. Možná je to jen nějaká lepší šarže. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. března 2022 07:36

Dalia teď jsi mi nasadila brouka do hlavy. Rose America se mi líbí přesně taková, jaká je, o nadýchanost fakt nestojím , mám naopak ráda, jak s určitou razancí dokáže říznout do vzduchu.

Ale je fakt, že s touto vůní se prakticky od začátku dějí trochu zvláštní věci: jako jediná není dostupná v balení po 25 ml, jako jedinou ji nenabízejí v ekologické verzi (tj. jen v přepravním obalu, bez krabičky) a na webu už od adventu visí, že 100 ml bude brzy k dispozici, ovšem stále nic... Mírná reformulace by mohla být odpovědí...

Jenže u vůní, které miluji, nechci žádná "vylepšení", beru je i s jejich (zdánlivými) nedokonalostmi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. března 2022 10:10

Fleur Nechci plašit, třeba ten jemný rozdíl vnímám jen já a ani není skutečný.

A co se týká barvy, vkládám foto. Snad je na něm ten rozdíl znatelný.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. března 2022 14:29

Dalia Barevný rozdíl je zjevný; všechny moje flakóny měly vždycky vůni bezbarvou. 

Ale vůbec nedokážu vydolovat z paměti, jak tomu bylo s krabičkou. Já je totiž okamžitě likviduji. Musela jsem si v archivu fotografií najít snímek z května 2020, kdy jsem si ji pořídila k narozeninám - tam je tmavá krabička v celofánu, ale nevylučuji, že šlo jen o tmavě modrý papírový návlek přes jinak bílou krabičku. Fakt nevím...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. března 2022 14:31

Fleur Ten návlek byl tmavě modrý i u té bílé krabičky. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2022 16:33

Click Song

V úvodu cítím svěžest bergamotu společně se zelenkavě jehličnatě nasládle citrusovou vůní pelargonie, která se na rozdíl od bergamotu prolíná do hlubších vrstev kompozice. Objevuje se omamná růže a pačuliová zemitost, do které proniká medově jantarová ambra a balzamická pryskyřice.

Jemně kořenitá, nasládle květinová, ambrově pryskyřičná vůně. Jestli někdy zatoužím po vůni s ambrou, pořídím si Click Song.

Trochu mi připomíná Coromandel. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. března 2022 11:15

Nothing but Sea and Sky

Jednoduchá, svěží, krásná vůně, která ve mně navozuje pocit radosti a klidu. Úvod je citrusově svěží, později se objeví suchá dřevitost a nasládlé pižmo. Vůně pro dobrou náladu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. března 2022 18:17

Memory Motel

Duet sladce vonícího karafiátu a máslově hebkého kosatce … balzamicky opojné ozvěny květů se zlehka pohupují v pomalém rytmu chladnoucího vánku, který pootevřeným oknem přináší do ztemnělého prostoru letité knihovny slaně vonící vzduch. Svou přítomností probouzí k životu nehybnost prostoru … tuhle pohladí starý intarzií zdobený stolek a jen tak kradmo z něj polapí vůni několika zapomenutých snítek tabáku, támhle se dotkne ztracené minulosti ukryté ve věkem poznamenaných kožených vazbách knih … zdánlivá neživost prázdného místa.

Nespočet myšlenek povstává z prachu společně s vůní opojných květů,

je vdechnut jim život, na chvíli, nebo napořád …

to záleží, kdo zachytí ten šepot vzdálených světů

a nechat jej dál v sobě žít nebude se bát.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 15. března 2022 20:19

Dalia nadherna recenzia! Priznam sa, Memory motel je moja srdcovka a tato recenzia ma velmi potesila. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. března 2022 20:34

Kočka_toulavá Před pár dny jsem MM po dlouhé době znovu zkusila. Je v něm krásný karafiát, asi poputuje do tužebníku.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 11:04

Mr. Vetiver

Citrusově zelený úvod vůně příjemně osvěží a suše dřevité pokračování naopak lehounce zahřeje. Pro můj nos zde výrazně vystupuje cedr.

Zralá elegance pro pány.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. března 2023 22:33

Obě letošní novinky budou patřit mezi líbivé, ale zároveň mají v sobě stále tu ozvláštňující špetku, která je vřazuje mezi niche.

Sugar Leather měli raději uvést na podzim. Otevírá se sladkou švestkou, rozvařenou a prohřátou skořicí a potom lehce karamelizuje, jako když se šťavnaté ovoce vysouší v horku a jeho slupka se mění v kůži. Pro mě je to až příliš gurmánská vůně, ale možná bych v chladném počasí občas podobné prohřátí uvítala.

Love in First Sight je naopak vůně stvořená pro časné jaro. Voní v ní šeříky, hyacinty, mučenka, možná i lípa. Chvílemi omamně, chvílemi svěže. Celodenní šichta v květinářství, kde se nedá větrat. 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 10. dubna 2023 21:56

Pripájam sa ku chvále nostalgie Rose America. Na obrázku je mnou fotená Rosa Rugosa v kombinácii so slaným morským vzduchom. Krehko pôsobiaca voňavá ruža, napriek tomu veľmi odolná s pevnými koreňmi, chutnými bobuľami. Na mnohých miestach chrániaca svojimi koreňmi pásy pobrežia, či skál pred neustálym narážaním morských vĺn, náročným počasím a inými úskaliami divokej prírody. Tá sila a krása tohoto typu ruže mi pripadá byť zachytená v pôvodnej Rose America. 

Nedávno mi došla nová reformulovaná Rose America. Mala som sprvu dojem, že sa jedná o úplne iný parfém. Nakoniec majú toho viac spoločného.  Je značne ľahšia, nositeľnejšia, decentnejšia, učesaná, uhladená. Okolie ju na mne temer nevníma. A takmer ani ja. Občas sa pripomenie závanmi. Na oblečení ju zľahka cítiť až do druhého dňa. Pôvodná mi brnká svojou nostalgiou po všetkých citlivých strunách, vnímam ju ako plnšiu, bohatšiu, sýtejšiu. Obe sú krásne ale rozdiel vnímam ako medzi edp a edt. Tiež sú rozdielne farby tekutiny a rozdielne krabičky. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. dubna 2023 23:13

Kočka_toulavá to mne opravdu moc mrzí, RA je moje srdcovka. Tvá fotka je nádherná

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 03:48

Kočka_toulavá 

...tyjo, krásná fotografie i s dokonalou recenzí vůně!

(a ta reformulace mě hrozně mrzí!., to vždycky je člověku tak líto, že vůně, kterou znal, má ji ve všech pórech načichanou, je najednou jiná...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 07:51

Kočka_toulavá Hezky jsi Rose America přiblížila!

Prosím, do kterého období datuješ tu "původní" Rose America a odkdy je podle tebe reformulovaná? Také by mě zajímala ta změna barvy a krabičky.

Já jsem totiž vůni zkoušela hned po jejím uvedení, ale pořídila jsem si ji asi až dva roky poté; od té doby ji průběžně dokupuji a je to jedna z mých nejoblíbenějších. Při prvním zkoušení mi připadala jako olfaktorický buldozer, šla příliš do prostoru. Teď ji tak nevnímám, ale vůbec by mě nenapadlo připsat to reformulaci. Tu značka přiznala u Murmure des Dieux, kde zmizel původní nádherný tón pražené rýže, který činil vůni originální a nezaměnitelnou.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 07:58

Fleur hádám, že je to od té doby, co je k mání i v 25ml flakonu (jdu dohledat, kdy jsem ho koupila... v té době se jejich na e-shopu znovu objevily vzorky i ostatní balení RA) - barva tekutiny je nazelenalá

edit: tak 08/22... ale koukám, že Dali ji má zelenou už od 03/22

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 09:30

alibi Já jsem si první flakón pořídila až na jaře 2020, od té doby průběžně dokupuji a změny jsem si nevšimla.