Une Nuit Nomade

29. března 2019 17:20
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 10:32

Fleur tak já první flakon 08/17, druhý 07/20 a ty byly a jsou čiré... ten kabelkový mám z 08/22 a je zelený (tekutina nazelenalá), jen jsem ho ještě neotevřela

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 10:58

alibi Vyprovokovala jsi mě k přezkoušení.

Takže: všechny flakóny čiré, jenom ten kabelkový (pořizovaný na podzim 2022) má barvu vůně nazelenalou. A nevím, jestli to není autosugesce, ale cítím tam fenyklově anýzový tón, který v těch ostatních flakónech nemám a bez něhož bych se radši obešla.

Ještě nepanikařím, i když vlastně už trošku ano .

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 11:43

Fleur Pozriem sa doma na to, aj nafotím. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 11:44

Kočka_toulavá Děkuji!

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 11:47

Fleur večer ten kabelkáč načnu a porovnám

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 11:49

alibi Jsem zvědavá.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 20:10

Fleur to úvodní říznutí do vzduchu tam chybí, nová je v tomhle asi o chlup jemnější ale pak tam zas cítím drsnější růže. Ale jsou vlastně hodně podobné. Mám teď trochu alergii a nosím ji především v létě, tak ještě uvidím, co pak, v teple. Každopádně tu starou si budu teď, ať je to jak chce, šetřit

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. dubna 2023 21:38

alibi Díky za odpověď. Také je ještě porovnám v klidu a v teplejším počasí.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. června 2023 21:29

Love at First Sight/ Une Nuit au Cap 

Mohla by to být pěkná šeříková vůně. Šeřík je sladce voňavý v zeleni, šťavnatost mu propůjčuje lehce kyselkavá maracuja a pylovou pudrovost zase akácie. Jen kdyby tam nebylo tolik ambroxanu a možná i kašmeranu, které vůni šeříku po nějaké době úplně přebijí.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. června 2023 21:57

Sugar Leather/ Une Nuit à Oman 

Šťavnatá třešeň v skořicovém těstě, která mi v určité fázi trochu připomíná Ambre Narguilé, ale stejně jako ona to není prvoplánová gurmánka. Ani kostky do kouřova upraženého karamelu vůni nepřesladí, proměňuje se totiž pomalu v krásnou ambrovou kůži.

Bude příjemná na dobu adventu, ale i v letních dnech má dlouhou výdrž a nijak neobtěžuje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 26. června 2023 07:59

blackviolet Já tam místo třešně cítím zkaramelizovanou švestku, která se proměňuje v kůži. Zkoušela jsem ji v chladném jarním počasí, tak to teď budu muset zopakovat v horku.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. června 2023 09:35

Fleur Mě překvapilo, že je nositelná i v teple. Celý den kolem mě povlávala po dvou dopoledních střicích ze vzorku. A i když vůbec nemám ráda sladké vůně, nevadila mi. Zkusím ji znovu na podzim.

A k tomu ovoci, třešeň nebo švestka, pro mě jsou ve vůních hodně podobné (i ve Féminité du Bois jsem měla spíš třešeň). V tomto případě jsem uvažovala i o čerstvém zralém fíku (protože Oman ), ale bez typických mléčných tónů.