Francesca Bianchi

01. ledna 2019 16:52
Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 10:31

Korsičankatobe se zdaji natolik podobne, ze porovnavas?

Ted mam na ruce Sticky Fingers a prvni dojmy eh, paculova bazina. Na druhe dojmy se neptej, ja tu zenskou nesnasim

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 10:56

andry  Já ji milovala, ale teď to všechno nějak smíchala dohromady, doufám, že jí nedochází dech Vnímám ji jako mého předchůdce ke zvykání si - třeba na A. Zworykinu a na Areej Le Dorée

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 10:59

Korsičanka hele Anna mi na prvni dojmy prijde dost skrabava. Tak uvidime casem

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 11:10

andry Škrabavá, jo? Zajímavý termín. Je trochu naturálnější... bych řekla

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 18:17
Reakce na Martula:

Lost In Heaven

Tato vůně na mě působí tak, jako by Francesca zrekapitulovala celou svou dosavadní parfémovou tvorbu.  A je to dokonalé. Z příběhů ostatních vůní je tady vždy kousek, jedna kapitola, vše dohromady to pak vytváří snový rajský svět, ve kterém se ráda ztratím. Je tam všechno. Naděje a touha, nejistota, naplnění, vášeň, poznání. Nahořklost citrusů, sladký med jasmínu a mimózy, konejšivost včelího vosku a pryskyřic, znepokojivá živočisnost kastorea a římského kmínu. Zralá vůně, která staví na poctivém parfumerském řemesle - jako ostatně i všechny další vůně této značky. Tleskám.

​Naprosto souhlasím. Lost in Heaven je částečně rekapitulací celé dosavadní parfémové tvorby Francescy a částečně přidala i něco úplně nového, čímž vytvořila jakousi vlastní verzi guerlainovské 180 Ans de Creation. V nahořklém zeleně citrusovém úvodu se skrze pudrově sladkou mimózu připomene Angel´s Dust, zelený jasmín z Etruscan Water, zde doplněný o tropický, maslově ovocný ylang ylang s pomerančovým květem. Balzamická medová ambra s kořením a pryskyřicemi se hlásí k The Dark Side, živočišnost kastorea s kmínem, včelím voskem a koženým podtónem labdana k Under My Skin. A tím vším propletla nádherný máslový kosatec s prachově sladkou skořicí.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 18:39

wendulka Jsem ráda, že to vidíš stejně

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 20:53

Tyger Tyger 

Krásná chypre v nezaměnitelném stylu Francesky Bianchi.

Už ta zralá broskev čerstvě utržená ze stromu, ze které po zmáčknutí prýští hustá šťáva, je hodně povedená. Potom se ukážou tóny chypre, nejdříve jemné, bíle květinové, s tuberózou a pudrovým otočníkem a vůní květinového medu. A pak se do této ovocné a květinové něhy zatnou kožené drápky, které se nedávno procházely v mechu  a z něžného koťátka se stane šelma. Přítulná, ale vzbuzující respekt.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 07:27
Reakce na blackviolet:

Tyger Tyger 

Krásná chypre v nezaměnitelném stylu Francesky Bianchi.

Už ta zralá broskev čerstvě utržená ze stromu, ze které po zmáčknutí prýští hustá šťáva, je hodně povedená. Potom se ukážou tóny chypre, nejdříve jemné, bíle květinové, s tuberózou a pudrovým otočníkem a vůní květinového medu. A pak se do této ovocné a květinové něhy zatnou kožené drápky, které se nedávno procházely v mechu  a z něžného koťátka se stane šelma. Přítulná, ale vzbuzující respekt.

​No tak to zní nádherně

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 08:40

blackviolet Martula Já mám trochu obavu z broskve, ale těším se velmi, až někdy vyzkouším!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 08:57

Martula Korsičanka Je nádherná a nepřipadá mi ani nijak kontroverzní, naopak. Oud jsem v ní nenašla a pačuli jenom stopové množství. 

Z broskve jsem taky měla obavy, ale je to nejlepší broskev ve vůni vůbec, do chypre tak nějak patří.

Ale je možné, že se na někom jiném rozvine jinak. Se mnou vůně FB spolupracují .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 09:32

blackviolet Ono složení právě kontroverzně nezní, proto se na ni těším. Jen doufám, že bude trochu odlišná od posledních dvou - LiH a SF, které mi vyznívají hodně podobně. Mně pačuli ani oud v únosné míře nevadí, jen někdy bojuji s broskví v Péché Cardinal, jindy mě zas přitahuje, asi dle počasí A Cuir Soyeux mě naprosto dostala právě svou jinakostí a přesto jasným podpisem FB.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 12:41

blackviolet 

Tyger Tyger jsi popsala skvěle & vnímám ji stejně... //Tvoje recenze jsou výstižné vždy...//

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 13:22

blackviolet Podle Tvé recenze si vůni představuju podobně jako klasickou Yvresse - chypré a broskve

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 16:56

Korsičanka Je odlišná a přesně jak píšeš o Cuir Soyeux - jiná a přesto jasný podpis FB.

euridike Díky!

daniela možná bez toho šampaňského, ale mohla bych najít v archivu Yvresse (mám dokonce tu původní Champagne) a pokud bude v kondici, srovnat. I když myslím, že styl Francesky je trochu jiný.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 17:14

blackviolet Doufám, že budou jiné Z Champagne se mi kdysi nepěkně navalovalo

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. prosince 2020 19:17
Hihi,horší než tygr s broskví už jsou snad jen kuřecí prsa...a se sýrem navrch :D
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 21:46

jak jsem slíbila, andry , tak činím:-)

The Dark Side

to je tak pěkný! léto v lese, dřevo a šišky a med!

pak se to nějak začne kalit..

a kadidlem zakuřovat:-)

hlína, mentolová hlína.. lesní nora a malé chlupaté zvíře v té noře schované. lesní živočich, který má hnízdo vystlané těmi nejpěknějšími a nejvoňavějšími kousky které v lese našel.. kousky pláství z hnízd lesních včel, bylinkami, lýkem a kůrou se zbytky pryskyřic, uhlíky z milířů, suchými květy.. také je tam nějaké kvasící ovoce:-) a ještě jednu medovou plástev plnou a sladkou... 

po čtyřech hodinách prostě notná nálož ambry, se vším, co k ní patří - a ještě něčím navíc:-)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 22:43

viktorka_od splavu mam za splneno a touzebne ocekavam dalsi

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 18:17

Sticky Fingers

Francesca se nám po koriandrovém úvodu rozhodla ulepit prstíky prostřednictvím gurmánské polohy pačuli s tóny karamelu a kakaa, kterou můžete znát např z Monegalovy Mon Patchouly. Zvolila ale mnohem lepší variantu než on. Spojila ho totiž s máslovým kosatcem, perlivě sladkými kapkami nektaru z otočníku, aromatickým tabákem, kůží, mléčným santalem a hebkým bílým pižmem z Cuir Soyeux  a poprášila najemno rozemletou teplou skořicí. V další fázi pak zahustila bíločokoládovou tonkou. A samozřejmě nechybí ani její typický podpis v podobě pryskyřičnatého finále s kosatcovým pudrem, propolisovou ambrou a fialkou tak, jak ho můžete najít už v jejích prvotinách Angel´s Dust nebo The Dark Side.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 19:54

wendulka Je neuvěřitelné, jak můžeš ty složky takhle postupně vysledovávat 

A až se tu objeví recenze andry na The Lover's Tale, napíšu znova, že je ještě neuvěřitelnější, kde tu krásu, kterou jsme s Martula drhly z ruky, ve vůni vzala To na ni musela ale dloooouho čekat