Francesca Bianchi

01. ledna 2019 16:52
Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 07:03

Cuir Soyeux

Sametový semiš. Kožené tóny jsou od začátku spojeny s květinovými, kosatec hraje prim. V doprovodu příjemně svěží magnolie a kořenité vůně narcisů. Pudrový poprašek s mléčným santalem vše změkčuje a zakončuje vůni sametovou stopou. Velmi ženská, velmi elegantní.

Lost In Heaven

Tato vůně na mě působí tak, jako by Francesca zrekapitulovala celou svou dosavadní parfémovou tvorbu.  A je to dokonalé. Z příběhů ostatních vůní je tady vždy kousek, jedna kapitola, vše dohromady to pak vytváří snový rajský svět, ve kterém se ráda ztratím. Je tam všechno. Naděje a touha, nejistota, naplnění, vášeň, poznání. Nahořklost citrusů, sladký med jasmínu a mimózy, konejšivost včelího vosku a pryskyřic, znepokojivá živočisnost kastorea a římského kmínu. Zralá vůně, která staví na poctivém parfumerském řemesle - jako ostatně i všechny další vůně této značky. Tleskám.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:47

Martula Stále Francescu Bianchi v českých i slovenských niche parfumériích zmiňuji, když se prodávající/vlastníci ptají, co by bylo ještě dobré nabízet...A nakonec se jim - zřejmě cenou - zdá málo luxusní, nebo naopak moc niche

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:53

Korsičanka Taky tomu nerozumím, proč už ji u nás někdo nemá v nabídce Poměr ceny a kvality luxusní. A že by se neprodávala, tomu nevěřím. Naopak. 30ml flakonky za dostupnou cenu jsou podle mě mnohem méně rizikové než 100ml flakony některých značek za cenu trojnásobnou.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:05

Martula To je ovšem náš názor - milovníků kvalitních niche "Ostatní populace", s níž se setkávám, si nejraději pořizuje 100ml flakony svěžích či sladkých lineárních vůní všeobecně známých značek - jak už tady mnohokrát padlo. 

"Tvé vůně jsou příliš SILNÉ," slýchávám...

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:10

Korsičanka Myslela jsem parfumerie, kam chodí milovníci niche. Ingredients, Vavavoom, Egoist..

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:19

Martula Aha, tak ad Vava - jak jsem psala, v Ingred. pan majitel zatím že už nebude nabídku rozšiřovat a Egoist se asi zaměřuje na dražší značky Stejně tak Slováci. Možná by se Francescino jméno u nich mělo ozývat častěji...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 16:13

Korsičanka no, ja to nebudem

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. března 2020 17:22

Sex and the Sea Neroli

Stejně jako v Sex and the Sea se vracíme na pláž s tropickým koktejlem, nalitým do kokosové skořápky a ozdobeným zralým plátkem tentokrát nikoliv čerstvého, ale zcukernatělého ananasu a oslazeného lžičkou medu. Vzdušnou, sladce květinovou mimózu a slaměnku s vůní sena a sušeného tabáku nově osvěžuje citrusově nazelenalý petitgrain a hořké neroli.

Na lehátkách se znovu povalují zapomenutá líčidla, zastoupená znovu především kosatcovým pudrem, ale i kokosový opalovací krém v kožené kabelce (podtón labdana). Medovější drydown s hořkoslanou balzamickou ambrou, živočišnou cibetkou a slaným vetiverovým akordem pak na rozdíl od původní Sex and the Sea typově přece jen malinko připomíná Absolue pour le Soir.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. června 2020 13:58

Cuir Soyeux

Přivítá vás lahodným máslovým kosatcem s citrusově svěží magnólií a labdanově zakouřenou kůží. Tu po rozvonění zkropí perlivě sladké kapky nektaru z otočníku a vločkami jemného bílého pižma a promění ji v chladivě hedvábnou. Magnólii vystřídá narcis s vůní sušeného tabáku a sena a vanilkově mléčný santal zase přináší plnotučnou hutnost. To, že ji bídná Francesca vyrobila jen jako limitku je přímo trestuhodné!!!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. června 2020 22:44

wendulka To je opravdu škoda, já jsem naštěstí nezaváhala. Ale kdoví, třeba se ještě někdy v budoucnu objeví.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. června 2020 20:42

Korsičanka Soon back in stock - to zní docela nadějně .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. června 2020 21:57

blackviolet Někdo tu psal, že Francesca možná limitovanost vůně zručí - stejně jako TF Lost Cherry

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. června 2020 14:03

Nová vůně od (nejen) mé oblíbenkyně Zdroj:parfumo.de

Složení:koriander, skořice,kosatcové máslo,pačuli,santalové dřevo, heliotrop, castoreum, kůže, tabák, tonka, pižmo

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. června 2020 15:24

Korsičanka Ó , tak to se moc těším.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. července 2020 10:09

The Black Knight

Pro rytířské příběhy mám slabost už od dětství. Ten od Francescy mě rovněž nezklamal. Nepostrádá totiž jak romantiku, tak trochu tajemna a napětí s přesně nadávkovanou špetkou živočišného náboje. Černý rytíř v něm tryskem cválá za soumraku po prašné lesní cestě na svém vraníkovi. Koženou uzdou jej pobízí k co nejrychlejšímu trysku.

Spěchá totiž za svou vyvolenou dámou, jíž je kořenitá růže s pudrově alabastrovou pletí s dlouhými kadeřemi v barvě žloutnoucí slámy. Oděná do kosatcového nachu už jej toužebně očekává se džbánem medoviny, aby spolu nakonec mohli ulehnout pod mechový baldachýn, jakmile dohoří svíčka z včelího vosku.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. července 2020 11:14

blackviolet Už jsi Sticky Fingers někde zkoušela? Na parfumo píšou, že je to neškodná, klidná vůně

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. července 2020 14:10

Korsičanka Ne, ještě nemám vzorek. Že by se nám Francesca takhle uklidnila, to by jí nebylo moc podobné. A ještě ten krásný název, ten přímo volá po nějaké divočině .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. srpna 2020 15:57
Reakce na blackviolet:

Etruscan Water 

Etruscan Water je na podobné vlně jako Sex and Sea (Neroli), ale tentokrát ji vidím jako cestu k mořskému pobřeží. Bergamot s nahořklým grapefruitem a dřevitý petitgrain, svěží bazalka a pak už cesta lesem lemovaná slaměnkami, vetiverem a borovicemi se zaschlou pryskyřicí na kůře. Ve stínu stromů zelený mech a vůně zemitého kosatce a jasmínu. A pak už se stezka prosvětluje, v dálce se objeví modř nebe a písečná pláž. Vůně sládne a živočišně teplá ambra, kapka kmínu a pižmo může evokovat horkem a procházkou rozpálená těla, která se chystají ponořit do vln.

Mořská chypre s kosatcem, nejen pro pány.

"Vlezli jsme do lesa. Uvnitř bylo vedro. Alice z cedule vyčetla, že se tomu slavnýmu lesu říká Dantova pineta a že krom asi deseti druhů pekelnejch hadů a obrovskejch zelenejch ještěrek tady doopravdy žijou dikobrazi. A taky divoký kočky. Přeložila mi, že je tu něco jako Ústav pro výzkum dun, kam je zákaz. Les byl strašidelnej, nikde nikdo, žádnej pohyb, vysoký černý borovice, obsypaný šiškama, který ale nerostly na konci větví, byly přichycený hned u kmene a na začátku větví...

Zašli jsme dál, kde nevedly písečný cesty, ale jedna travnatá a dlouhá, připomínala zelenej tunel, plnej horkýho vzduchu a světla. Na konci toho tunelu rost stříbrnej strom, kterej se třepal ve větru, co nefoukal. Sáhnul jsem Alici zezadu na prso..."

(Petr Borkovec: Lido di Dante)

​Souhlas, Etruscan Water jede na podobné vlně jako Sex and Sea (Neroli). Jen mně ta cesta na šedou písečnou pláž začíná v mořské jeskyni s naplavenými řasami a teprve pak lesem, lemovaným slaměnkami, medově nasládlým zeleným jasmínem, borovicemi, porostlými lišejníky a mechem. A pak už se zjeví písečné duny, rozpálené hořkoslanou balzamickou ambrou, živočišným kmínem a pižmem.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 10:05

Porovnání Sticky Fingers a Lost in Heaven. Složky nerozklíčuju, vnímám je takto:

STICKY FINGERS

řidší, jemnější, po 10 min.zjemní a ještě1x se to vystřídá, přidá se mentol a vůně je příjemná, lehká Francesca, jejíž vyznění je malinko sladší, tudíž veselejší

LOST IN HEAVEN

hutnější,tj.franceskovatější, temnější=méně sladká, po 10 min.se to otočí a po další 1/4 hod.zase zpět

Závěr:Francesca coby Jekyll a Hyde. Vyberte si.

 Omlouvám se za velikost písma, kopírovala jsem z poznámek:)