Francesca Bianchi

01. ledna 2019 16:52
Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 22:43

Luxe Calme Volupté 

Là, tout n’est qu’ordre et beauté,
Luxe, calme et volupté. (C. Baudelaire – L’Invitation Au Voyage)

Zelené tóny mandarinky, hořkého pomeranče a galbana se snoubí s tropickými tóny ovoce a ylang ylangu. To je u Francesky něco nového, ale působí to velmi příjemně a harmonicky. Teprve ta další vrstva je už známá z jejích vůní – pryskyřice s kapkou medu a s prachově pudrovým kosatcem, vetiver a santal. Zavřít oči a jen si tak trochu snít.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 02:49

blackviolet takze opet dobre?

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 09:20

andry moc dobré. Začátek trochu jiný, zelený, pak zase Francesca. A hodně dlouhá výdrž, cítím ji z ruky i druhý den.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 10:07

blackviolet nevim, zda mam radost

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 14:13

andry Tohle není limitka, tak to nespěchá. Já ji mám na seznamu výhledově, třeba až dopotřebuju nějakou jinou FB

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2022 21:45
Reakce na blackviolet:

Luxe Calme Volupté 

Là, tout n’est qu’ordre et beauté,
Luxe, calme et volupté. (C. Baudelaire – L’Invitation Au Voyage)

Zelené tóny mandarinky, hořkého pomeranče a galbana se snoubí s tropickými tóny ovoce a ylang ylangu. To je u Francesky něco nového, ale působí to velmi příjemně a harmonicky. Teprve ta další vrstva je už známá z jejích vůní – pryskyřice s kapkou medu a s prachově pudrovým kosatcem, vetiver a santal. Zavřít oči a jen si tak trochu snít.

​Nóó, tak jsem se k ní konečně dopracovala a na mně teda ty hořké zelené citrusy s galbanem, hyacintem a ylangově lehce nahnilým exotickým ovocem a lepkavým medem vytváří dojem skleníku z pavilonu s tropickou květenou. Příjemná je mi tak až ta další pryskyřičnatá vrstva s vetiverem, santalem a pudrovým kosatcem, známá z jejich předchozích vůní. Ale jako ta první fáze velký špatný.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. června 2022 15:45

wendulka Mně se právě moc líbí ten zelený začátek, schválně ji teď nosím a dobré je to .

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. července 2022 22:30

Libertine Neroli 

Kdo čeká bianchiovskou ambrově voskovou pudrovost, dočká se jí i tady. Ale taky neroli nebo spíše pomerančového květu na zeleně olistěných větvičkách. S pelargonií a pudrovým kosatcem vůně vyznívá jako příjemná květinovka. Nechybí jemně živočišná kůže, sladký benzoin a nádech chypre v podobě lehounkého větvičníku.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. ledna 2023 21:21

Unspoken Musk 

Bianchiovská podoba musku. Jen na tu animálnost čekám marně. Na mně je to pudrové pižmo se slaměnkou, která je rozemletá na prach. Rozvine se krásný máslový kosatec a závěr patří povědomým voskově ambrovým tónům se santalem a vanilkovou tonkou. Ne, není to vůně čistá, je to vůně mazlivá.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. ledna 2023 21:22
Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. ledna 2023 21:25

Korsičanka Já jsem ji schválně zkoušela několikrát, dokonce jsem protřepávala vzorek . A ne, na mně je fakt krásná a navíc super držák. Jsem ráda, že nejsem sama.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. ledna 2023 22:08

blackviolet Já dokonce uvažuju o znovupořízení, až vypotřebuju tu 15-ku, jež mi zbývá

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. června 2023 22:01

Byzantine Amber 

Hustý a hebký balzám, do kterého bych se nejraději celá ponořila. Benzoe se styraxem jsou poprášené skořicí, vosková hutnost je odlehčená máslovým kosatcem. Ze semišového labdana vystrkuje růžky jemně živočišná ambra a kolem plují průhledné obláčky kadidla. Tak tohle ano, Francesca je zkrátka kouzelnice.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. června 2023 10:10

blackviolet Tak tuto vážně nemusím:( Fascinuje mě, jak na každého působí jinak. Ale druhý flakon Unspoken Musk už ke mně letí:)

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. června 2023 15:17

Korsičanka Tak to mě překvapuje. Vadí ti v ní něco?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. června 2023 15:38

blackviolet Asi ano, už nevím co, vyměnila jsem půlflakon a vyměněnou půlku Luxe  Calme Vol. pro mne Hermes ztratil ještě v Norimberku:((Ale LCV už mám novou a zbytek odstřiku BA je schovaný ve sklepě:)

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. července 2023 21:53

Hedonik: Obsessive Devotion 

Obsessive Devotion je už víc bianchiovská než její první počin pro tuto značku. Ale i v tomto případě krotší než vůně FB. Všechno se točí kolem takřka masožravé champaky. Ta mi opravdu tak připadá, protože její obrovský květ lapá po všem, co se k ní přiblíží. Sladká broskev a krémový ylang ylang, zelené pačuli a větvičník, vše mizí v její nenasytné náruči. Kůže a pudrové kosatcové tóny se brání docela úspěšně. A nakonec tu ze všech podlehnuvších i odolavších společníků máme opravdovou champakovou chypre.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. července 2023 05:31

blackviolet 

...to zní krásně!

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 05. července 2023 07:56

Miru ... pro mě děsivě , champaca a ještě masožravá (tedy spíše býložravá, ale i tak...).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. července 2023 08:09

Fleur 

...já zas nedávám tiaré - tu většinou zpracují tak, že zdrhám...