Francesca Bianchi

01. ledna 2019 16:52
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 05. července 2019 20:30

Sex and the Sea Neroli 

Neroli prosvětlilo původní Sex and the Sea, vůně je jasnější a prosluněná. Tady nejsme na opuštěné Chesilské pláži, ale někde ve Středomoří, s opalujícími se polonahými těly pod slunečníky. Břeh moře je olemovaný suchým rákosem zpodobněným slaměnkou, a kromě neroli tu voní kosatcový pudr a medová mimóza. S přicházejícím večerem se začíná objevovat původní Sex and the Sea s trsy vetiveru ošlehanými slanými mořskými větry a labdanovými oblázky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. července 2019 18:44

Etruscan Water 

Etruscan Water je na podobné vlně jako Sex and Sea (Neroli), ale tentokrát ji vidím jako cestu k mořskému pobřeží. Bergamot s nahořklým grapefruitem a dřevitý petitgrain, svěží bazalka a pak už cesta lesem lemovaná slaměnkami, vetiverem a borovicemi se zaschlou pryskyřicí na kůře. Ve stínu stromů zelený mech a vůně zemitého kosatce a jasmínu. A pak už se stezka prosvětluje, v dálce se objeví modř nebe a písečná pláž. Vůně sládne a živočišně teplá ambra, kapka kmínu a pižmo může evokovat horkem a procházkou rozpálená těla, která se chystají ponořit do vln.

Mořská chypre s kosatcem, nejen pro pány.

"Vlezli jsme do lesa. Uvnitř bylo vedro. Alice z cedule vyčetla, že se tomu slavnýmu lesu říká Dantova pineta a že krom asi deseti druhů pekelnejch hadů a obrovskejch zelenejch ještěrek tady doopravdy žijou dikobrazi. A taky divoký kočky. Přeložila mi, že je tu něco jako Ústav pro výzkum dun, kam je zákaz. Les byl strašidelnej, nikde nikdo, žádnej pohyb, vysoký černý borovice, obsypaný šiškama, který ale nerostly na konci větví, byly přichycený hned u kmene a na začátku větví...

Zašli jsme dál, kde nevedly písečný cesty, ale jedna travnatá a dlouhá, připomínala zelenej tunel, plnej horkýho vzduchu a světla. Na konci toho tunelu rost stříbrnej strom, kterej se třepal ve větru, co nefoukal. Sáhnul jsem Alici zezadu na prso..."

(Petr Borkovec: Lido di Dante)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 20:21

2 nové vůně F.Bianchi, které taky ohromily na Pitti ve Florencii, jsou už v předobjednávce na jejím e-shopu. Ač jsem na ně děsně zvědavá, do slepáka nejdu Po zkušenosti s Lover's Tale...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. října 2019 17:13

Já tu Francesku miluju. Její vůně jsou čím dál tím lepší, i tentokrát se překonala .

Lost in Heaven 

Trochu gurmánské, trochu květinové, trochu citrusové, trochu kořenité a trochu pudrové obláčkové nebe. Vůně snění, vzpomínek, nevinnosti i zralosti.

Pomerančový květ s jasmínem, medová mimóza s voskem a pudrový otočník s obláčkem koření. Pryskyřice, labdanum a živočišná ambra a k nim jako kontrast sladká skořicově tonková lahůdka, doplněná něžným obláčkem máslového kosatce a pudrového pižma.

The Black Knight 

Černý rytíř. Francesku inspirovala postava Černého rytíře, osobnost Giovanni Dalle Bande Nere z rodu Medici, který se proslavil jako neohrožený velitel žoldnéřů v 16. století.

A opravdu. Vůně je temná jako vojenské ležení za soumraku. Schované za divokými keři stojí stany, uprostřed hoří oheň, opodál se pasou koně a jejich kožená sedla visí na dřevěných hřebech.

Ale tentokrát se Francesca vyhnula živočišnosti, naopak vnesla do ležení trochu poetiky.

U kůže s odlesky zeleně a dřevitého vetiveru je máslový kosatec, po pačuli stéká kapka medu a v kouři kvete rudá pudrová růže. Ale jen než se přes ležení rozprostře mechová noc.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. října 2019 17:18

blackviolet Díky, to jsem chtěla slyšet. Jenže taky vím, jak se ti líbila Lover's Tale, tak raději nejdřív vyzkouším

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. října 2019 17:21

Korsičanka Myslím, že Lost in Heaven je neškodná, tam nevím, co by mohlo vadit.

U The Black Knight je zapotřebí mít rád kůži a kouř, ta je na hraně unisexu.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. října 2019 17:31

blackviolet Kůže by nevadila, pokud by nebyla čistě pánská Jen ten kouř nevím, zda by mi nepřipomínal Beauforta...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 21:50

blackviolet Hm, rytíř zní teda hodně zajímavě...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 21:54

wendulka Motorkář ? Může být .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 17:42

blackviolet Už jsi někde zkoušela Cuir Soyeux, nebo do ní chceš jít naslepo?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 21:20

Korsičanka Vyzkoušet se kromě Amsterodamu nikde nedá. U Francesky jsou už vyprodané. Já jsem nezávahala a mám ji na cestě. Kůže, kosatec a Francesca, to je přesně pro mě .Moc se těším.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 21:23

blackviolet Tak já se těším na recenzi. Do minulého týdne mě nenapadlo, že vydala ještě další vůni a dnes jsem zjistila, že limitkovou

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 21:40

Korsičanka Ono se o ní moc nikde nepsalo, minulý týden mi přišel mail a během pár dní se vyprodala. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 22:00

blackviolet No, koukám, že v Amsterodamu ji ještě mají. Jen já jsem si zakázala slepáky, a i když ta cena není špatná, pro mě bohužel teď nepadá v úvahu. Takový je život

Edit: tak na sebe alespoň máznu ze vzorku její Nebeskou

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 14:24

Cuir Soyeux 

Kdo čeká kůži a kosatec, ten se jich tady dočká. Přesně podle osvědčeného receptu Francesky. Máslový kosatec má v závěsu hned od začátku kožený tón, zpočátku odlehčený citrusovou magnólií. Vše se potom zahalí do pudrového obláčku ze semišového labdana, vanilkového otočníku s lehkým květinovým podkresem narcisů a santalového prachu. Kůže v něm ale zůstává až do konce, hebká jako hedvábí klouzající po napudrovaném těle.

Škoda, že je to jen limitka.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 15:25

blackviolet Díky za podrobný popis

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 21:27

Korsičanka Rádo se stalo. Láká tě?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 21:34

blackviolet Láká:)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. prosince 2019 23:03

blackviolet Máš těch kožených kosatců na poličce málo, že jo?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 08:58

wendulka Těch dobrých není nikdy dost .