Giorgio Armani

02. zaří 2014 11:04
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:44

Paris 

Taky bych řekla, že ten flakon dřív nebo později bude.

Mon Parum Pearl chápu, nosila jsem ji hojně v únoru, březnu... tu její perlovou odtažitost jsem moc potřebovala.

Ale Métallique je pro mě víc, a ten jasmín nejspíš taky bude.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. května 2020 17:18

Privé Gardenia Antigua

Vychází z mých dvou milovaných vůní: z nehoubičkové kriglerovské gardénie a ovocného jasmínu s tropickým ylangem z Promesse de l´Aube, kdy skrze úvodní šťavnatou mandarinku probublává perlivý růžový pepř. Odlišuje se od nich ukotvením na pačuliově sladký základ s hebkým bílým pižmem. Ano, tahle gardénie vám rozzáří den.

Privé Thé Yulong

Je čajovkou ve stylu Philtre Ceylan. Kardamom v ní pikantně chladí, petitgrainově nazelenalá a nakyslá mandarinka zase společně s pomerančovým květem ovocně osvěžuje, pižmový kosatec jí dodává květinovou vzdušnost. Slaný podtón vetiveru v základu ji pak posouvá lehce středomořským směrem. Nutno ovšem podotknout, že její předchůdkyně od Atelier Cologne je přece jen i tak celkově přece jen ještě o kapku propracovanější.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 13. listopadu 2020 22:17

Privé Cuir Zerzura 

To je milé překvapení! Cuir Zerzura začíná jako nějaká armaniovská jarní kosatcová limitka a ten kosatec je tady krásný, zemitý a přitom hebký a máslový. Pod ním se schovává kůže zapudrovaná fialkovým pudrem a květinově dřevitá sladká vanilka.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 00:15

blackviolet 

...má to nějak typově blízko k Iris Torréfié.?

(místo čaje  a kávy dali mandarinku a růži a přisladili.?..)

Zní to moc dobře!.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. listopadu 2020 10:15

Miru Vidíš, o tom jsem u zkoušení nepřemýšlela, ale zhruba tak nějak to bude . Iris Torréfié je víc svěží a nesladká, Cuir Zerzura má navíc tu kůži a víc pudru a hlavně sladkou vanilku. Líbí se mi obě. IT bych nosila celoročně, CZ je tou chumlací sladkostí lepší spíš na podzim a zimu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. března 2021 17:40
Reakce na blackviolet:

Privé Cuir Zerzura 

To je milé překvapení! Cuir Zerzura začíná jako nějaká armaniovská jarní kosatcová limitka a ten kosatec je tady krásný, zemitý a přitom hebký a máslový. Pod ním se schovává kůže zapudrovaná fialkovým pudrem a květinově dřevitá sladká vanilka.

​Máš výbornou čichovou paměť. Ten nástup, ááá: kosatec svěže zelený, zemitý, lehoulince mrkvový, zemitý a zároveň i trochu máslový. Je zahalený do fialkového sametu a doprovází ho pryskyřičnaté tóny. Tohle já přece znám. To je moje Privé Sable Or s elemi místo kadidla a vanilkou místo benzoinu, jen je navíc v úvodu osvěžená šťavnatou mandarinkou. A teprve za ním přichází měkká, jemně zpracovaná kůže s tóny orientální kořenité růže, jak ji můžete znát pro změnu z Privé Cuir Noir. Tohle je vážně příjemné překvapení.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. března 2021 18:33

wendulka Tak ten armaniovský kosatec v limitkách nejde zapomenout, ne? Ale v orientální kolekci bych ho nečekala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. března 2021 08:49

blackviolet 

No to máš pravdu, taky mě to původně nenapadlo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. října 2021 04:33

Privé Bleu Lazuli

Tu by ma zaujímalo, že či to spôsobila moja podvedomá predstava, že niečo v modrom flakóne od Armani Privé nemôže byť bez maslového kosatca, alebo tam ten osatec predsa len aspoň v malom množstve je. No ja ho proste cítim. Ale okrem toho cítim hlavne korenistý čaj, a krásny nesladký mliečno-santalovo-vanilkový základ.

Privé Sable Nuit

Táto vôňa je tmavosivá. Možno trošku dohneda. Veľmi pekná,elegantná kadidlovka, ale vôbec nie studená, nádherne doplnená troškou benzoinu a labdana. Drevá tam sú tiež, ale len tak nejako mimochodom. (A ambroxan sa predo mnou pre istotu niekde schoval:)))

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. října 2021 21:21

A Milano 

Vůně je to jednoduchá, leč kvalita z ní čiší. Understatement. Vornehme Zurückhaltung.

Citrusy - bergamot, citron, čisté bílé pižmo a levandulové mýdlo. Svěžest a jemné hedvábné prádlo. Pak už jen trochu cypřišového dřeva a kosatcový pudr.

Vůně pro ženu, která nepotřebuje na sebe upozorňovat, chce se cítit příjemně, nosí elegantní kvalitní oblečení, jednoduché a čisté linie, jak je umí právě Giorgio Armani. A přesto, nebo právě proto, na sebe přitahuje obdivné pohledy okolí.

Vůně povlává spíš blízko těla, jsou to hlavně závany jemné levandule, výdrž je na tento typ vůně hodně dlouhá.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. října 2021 07:16

blackviolet 

A Milano zní krásně!

...ta barva flakonu - miluju tenhle odstín aquamarinů...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. října 2021 09:56
Reakce na Miru:

blackviolet 

A Milano zní krásně!

...ta barva flakonu - miluju tenhle odstín aquamarinů...

​Taky jsem nadšená z popisu i z barvy flakonu

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. října 2021 10:19

Miru Martula Ten flakon je přesně jako ta vůně, nenápadně luxusní, jeho krása se odhalí až při pohledu zblízka. Škoda, že není v té základní řadě, tyhle každoroční limitky jsou rok od roku dražší, letos už 655 euro. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. října 2021 10:25

blackviolet 

...hm, tak to ať si to nechají i s flakonem. Jako s cenou "vocamcaď pocamcaď"

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:24

blackviolet 

A Milano zní sice krásně, ale levandule, tak jsem tentokrát v klidu, i pokud jde o cenu.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:49

wendulka Já taky moc na levanduli v parfémech nejsem, ale tahle je jiná, ta se líbí i mně. Za vyzkoušení stojí, cenově už úplně mimo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:53

blackviolet 

To ona by mi určitě taky voněla, ale je to levandule no.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. května 2022 19:43

My Way

"Mému zdraví lahodí jen to lesní jahodí". 

No tak tuhle známou filmovou hlášku je v případě My Way potřeba brát trochu s rezervou. Lesní jahody tu sice najdete hned v úvodu společně se svěžím pomerančovým květem a lehce syntetickými citrusy, ale spíše v podobě ovocných dropsů s náplní. Po rozvonění už nastupuje v plné polní ovocně žvýkačková tuberóza s gumovým allurovským jasmínem.

V jedné chvíli nabere tuberóza podobu čerstvě uvařené meruňkové marmelády, jenže to by se někdo nesměl rozhodnout přimíchat do něj i tužkové odřezky. Až v základu se s pomocí bílého pižma a vanilky promění v bonbónkové lesní jahůdky, které už nepůsobí tolik otravně. Definitely not My Way.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. května 2022 21:35

Privé Sable Nuit 

Kadidlová vůně takřka bez kouře, zeleně stříbřitá a vzdušná, s jemně pikantním ovocně kořenitým úvodem díky růžovému pepři a zjemněná labdanem. Les s vůní dřeva a nakonec balzamická benzoinová nasládlost s vanilkou a mýdlovým pižmem. Spíš než vůně pouštního písku je to vůně sluncem vyhřátého a vysušeného lesa. Ambroxan tady vůbec neruší, naštěstí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. května 2022 15:47

blackviolet 

Chápu dle tvojí recenze a poličky správně, že ji teda přece jen chci zkusit?