Annick Goutal

22. srpna 2014 16:08
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2018 23:01

Fleur Tak to by mě spíš překvapilo, kdyby proškolený byl. Já s tím na tom letišti ani nepočítám, ale třeba pro mě bylo fajn moci si novou Iris Rebelle vyzkoušet poprvé přímo na kůži na terminálu - sice jsem ji potkala už v Printemps, jenže to už nebylo místo, tak musela jen na papírek.

Nicméně chápu, jak to myslíš. Pro mě by v tomhle ohledu asi bylo podobně těžké potkat na letišti Frederica Malleho a vřele doufám, že se toho nedožiju.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. května 2018 23:21

wendulka 

... obávám se, a velmi reálně si umím představit, že dožiješ. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. května 2018 23:25

Je to celé smutné... V hlavním pařížském butiku Annick Goutal na rue de Castiglione mi dámy nejdříve vysvětlovaly, jak značka drží krok s novými trendy, jak se omlazuje... po chvíli se mi svěřily, jak jim tam chodí brečet dlouholetí zákazníci, že to je všechno špatně... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. května 2018 23:29

domenica Já vím. To bylo jen zbožné přání. Ale snad to ještě nějaký ten pátek potrvá, než na to dojde.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. června 2018 20:43

EAU DU CIEL  (1985)

Eau du Ciel je pro mě nostalgická vůně. Voní jako zeleň, nahořklá, s mírně zemitým nádechem. Dalo by se říct - jako starosvětská kolínská, ale s ohlazenými hranami, spíše neostrá, vlahá. Připomíná mi pokoj v bytě mé babičky. V pokoji bylo vždy chladněji, ticho a klid, slyšet bylo jen tikání hodin. V jednom z květináčů rostla pelargónie vonná (pelargónie citrónová), které jsme říkali "levandule", i když to vlastně levandule nebyla. Vzduch díky této pelargónii voněl zeleně, do citrusova, jako lehce zmáčknutý list citroníku. V Eau du Ciel cítím právě takovou chladivou, osvěžující zeleň s citrusovým nádechem. Pořád přemýšlím, jaké složky nebo jejich kombinace tuhle vůni vytvářejí. Vlahost ve vůni je až balzamická, připomíná mi bylinný (kopřivový?) šampón. Podobný nádech má i pivní šampón a sprchový gel z jednoho pivovaru (že by Annick Goutal dala do vůně chmelové šištice? :) Stejně tak přemýšlím, co vůni dodává onu zemitost - není to zemitost kamenná, spíše bylinně nahořklá nebo kouřová, dýmová - že by kombinace s neroli? S vetiverem? Jen kapkou, není to přímo vetiverová vůně. Prostě - cítím složky tak slité do sebe a jakoby překryté vlahým závojem.

Vůně mi připomíná i léto a procházku venku - venkovský kostelík. Z polní cesty se projde kolem hřbitovní zdi, v jejíž blízkosti rostou bujné kopřivy, traviny a plané kvítky. Cestičkou přes malý hřbitov a vejde se do dveří kostela. Uvnitř je chlad, přivítá nás pár kapek svěcené vody, vůně mírně odkvetlých květin a dřevěných lavic, které pamatují celé věky. Jestli Ciel znamená "nebe", Eau du Ciel je svěcená voda, jsou to "nebesa" a andělé. Ne v obrovské katedrále s vůní kadidla, ale v obyčejném kostelíku zarostlém kopřivami a v obyčejném, prostém člověku, který se ztiší a svým srdcem umí naslouchat.

EAU DU CIEL  (2015)

Při zkoušení nové verze Eau du Ciel jsem se v prvních vteřinách zaradovala - JE to Eau du Ciel. Poté radost vyprchala, vůně je jiná. Cítím zřetelné lipové květy, takže kostelík, který jsem "viděla" v původní verzi, je obklopený lípami. Nebo to může být park s lipovou alejí. Po chvíli se ve vůni objeví suché, až prašné tóny, jako by lipové květy už byly odkvetlé a spadané i s listy na zemi. Moje radost pohasla, původní Eau du Ciel nebyla vůbec suchá, byla osvěžující svou chladivostí a vlahostí. Tady cítím lipovou alej, v které se člověk brodí až po kolena ve spadaném listí a odkvetlých květech... ovšem při pořádném navonění už je to lepší. Vlahost ve vůni je, zeleň do citrusova také, i ta nahořklost a zemitost původní verze. Chvíli cítím i mýdlový nádech, zřejmě neroli. Postupně se vůně usazuje a objeví se zase ten zemitý, kouřově zelený nádech, který se mi tak líbil v původní verzi. Takže - dobrá zpráva, i nová Eau du Ciel je povedená.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. června 2018 20:44

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. června 2018 20:48

daniela Krásné! Recenze i fotky! 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. června 2018 08:15

Dalia Děkuju 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 18. června 2018 11:40

daniela krásná recenze 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 18. června 2018 14:15

daniela Fotografie jsou velmi povedené, vůni vystihují věrně.

Já jsem milovala první verzi Eau du ciel, ta druhá mě už neoslovila - a nevím, jestli je to nějakou reformulací, nebo jestli mě jenom klame čichová paměť a jestli jsem si tu původní ve vzpomínkách nepřikrášlila.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. června 2018 14:26

alibi Taky děkuju 

Fleur Vůně jsou opravdu jiné, testovala jsem i obě zároveň (od té původní mám miniaturku). Původní je mnohem hezčí, ale při nošení té nové mám stejný pocit (povznášející a zvláštně nostalgický - v dobrém smyslu). Takže za mě spokojenost, jsem ráda, že byla aspoň ta nová verze uvedená.

Jestli se teda pořád vyrábí - jak tady čtu o těch změnách AG, možná to teď bude zase jinak...?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. června 2018 17:25

daniela Parádní srovnávací recenze a i ty fotografie se Ti moc povedly.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 18. června 2018 18:29

daniela Na webových stránkách ji nemají uvedenou, takže nejspíš už zase nic...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. června 2018 08:26

wendulka Děkuju, i focení mě moc bavilo, jen to víčko dost odráží okolí... no, znáš to 

Fleur To je škoda, že se objevila jen na chvilku, aspoň že jsem ji na Notinu tenkrát stihla (vždycky když "lituju", že kupuju moc vůní, nastane případ, kdy jsem ráda, že jsem vůni stihla koupit) 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:00

daniela Máš pravdu, někdy člověk nevědomky pořídí vůni, která se v horizontu měsíců stane raritou.

Mě ovšem současný vývoj značky natolik otrávil (včetně zrušení mé signature Mandragore), že už ani nemám chuť zkoušet jejich novinky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:10

daniela Znám

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:11
Reakce na Fleur:

Mě ovšem současný vývoj značky natolik otrávil (včetně zrušení mé signature Mandragore), že už ani nemám chuť zkoušet jejich novinky.

​Jsem na to nachlup stejně - akorát bych k té otrávenosti přidala ještě hluboké (byť bohužel očekávané) zklamání.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 09:41

Na Elnino se objevilo několik vůní, zajímalo by mě, jestli tyto jsou nové, nebo naopak nějaká nalezená stará zásoba? (Pokud teda ty obrázky odpovídají skutečnosti)

https://www.parfemy-elnino.cz/annick-goutal/

 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 09:43

daniela Tento design u Petite Chérie jsem ještě neviděla.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. ledna 2019 10:05

Dalia Taky mi to připadá nové, ale je to pod původním označením Annick Goutal (a ne Goutal Paris), tak mě to mate...