Annick Goutal

22. srpna 2014 16:08
Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 28. října 2016 21:41
Reakce na wendulka:

Původní Eau de Ciel na mě moc nedržela a intenzita taky žádná sláva. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. ledna 2017 23:05

Vůně Annick Goutal jsem vždycky měla ráda, čajovky patří mezi moji oblíbenou kategorii vůní, takže toaletka L´Ile au Thé se mi podle všech předpokladů měla rovnou ocitnout na poličce. Naštěstí jsem měla možnost vyzkoušet vzorek.

Prchavý začátek se podobá kolínské, ale pak se vyloupne mandarinka. Je trošku nahořklá a podává se k ní i neslazený čaj s citrónem. Ten pak vystřídá šumivý celaskon a ve výsledném dojmu je to spolu s prádlovým pižmem spíše noční stolek na začátku chřipkové epidemie. Připomíná mi už nevyráběný Thé blanc od L´Occitane, ovšem tam byl čaj podpořen kořením a špetkou dřeva, zatímco L´Ile Au Thé je ostrov plovoucí v moři syntetických citrusů. Ve srovnání s L´Eau d´Hadrien a Nuits d´Hadrien, kde krásné přírodní citrusy hrají prim, je to zklamání.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 22:57
Reakce na Fleur:

No lonňský rok byl na dobré čajovky celkem úspěšný, ale L´Ile au Thé k nim bohužel opravdu nepatřila.

Online blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 13. června 2017 17:51

Tenue de Soirée

Kde je ten slibovaný kosatec? Jsou tady hlavně ovocné bonbóny. Hromada sladkého ovocného dropsu, malinového, hruškového, rybízového a švestkového. U ní pudrové fialky v cukrové krustě a nějaké bílé květiny, v nichž se dá s trochou fantazie najít i ten kosatec. Pačuli jen lehkou rukou a krémové pižmo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. června 2017 20:39
Reakce na blackviolet:

Mám pocit, že od doby, kdy AG změnila vlastníka, si s vůněmi této značky příliš nerozumím. A přiznávám se, že na ovocný drops (i když třeba v té nejvyšší kvalitě) chuť mít nebudu. A přitom v minulosti jsem číhala na každou novinku a v podstatě bych je mohla nosit všechny.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2017 20:44
Reakce na blackviolet:

Na mně vyzní Tenue de Soirée vyzní jako na kost osekaná Mon Parfum Chéri par Camille ve velmi líbivém podání. Taky mě spíš zklamala.

Jediné, co mně u Annick Goutal od změny majitele zaujalo, byla ta trojice z orientální kolekce, ale u těch je cena dost přestřelená.

Online blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:16
Reakce na Fleur:

Bohužel, mám pocit, že to pod těmi Korejci je sešup. Nejdřív flakóny, teď i ty vůně.

wendulka 

No snažili se udělat líbivku, ona to taková líbivka ve stylu La Vie est belle je, a ten flakon s bambulí .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:23
Reakce na blackviolet:

Tenhle flakón jsem naživo neviděla, ale ona stačí i ta fotografie - ve srovnání s původními je to opravdu zoufalství.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 27. června 2017 23:06

Jsou vůně v pánské a dámské řadě totožné? Chtěla bych Les nuits d'Hadrien a mají jen pánskou verzi. Je dámská ještě k dostání?

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 27. června 2017 23:34
Reakce na Ronna:

Obsah je totožný, ale tu dámskou variantu jsem už nějaký čas neviděla.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. června 2017 00:15
Reakce na Ronna:

Jsou vůně v pánské a dámské řadě totožné? Chtěla bych Les nuits d'Hadrien a mají jen pánskou verzi. Je dámská ještě k dostání?

Tady je údajně k dispozici - obchod neznám

http://www.inparfumerie.cz/produkt/annick-goutal-les-nuits-d-hadrien-woman-toaletni-voda-edt-100ml

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2017 09:12
Reakce na Ronna:

U Les Nuitś d´Hadrien nevím. Ale měla jsem Ambre Fétiche v dámském neprůhledném flakonu z escentualu, pak se za nějaký čas objevila na elninu jen v tom pánském ve starší verzi a ta už byla taková nepatrně drsnější, takže jsem jí brzy poslala dál.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 28. června 2017 19:55
Reakce na wendulka:

Ony sa tie verzie líšia aj vôňou? Vždy som bola presvedčená, že len flakónom. Alebo sa líšia výrobné šarže?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2017 20:08
Reakce na slniecko:

No to já jsem taky byla dlouho přesvědčená, že jde jen o odlišné flakony a vůně je stejná, ale ta Ambre Fétiche fakt nebyla.

To nevím, v obou případech se jednalo o původní flakony, ale na informaci, že by Annick Goutal měla před korejskou akvizicí odlišné výrobní šarže jako třeba Chanel, jsem nikde nenarazila.

Každopádně dnešní Ambre Fetiche je už jen v pánském flakonu a voní ještě úplně jinak než ta, kterou jsem měla e elnina. Já chcu tu svou původní v neprůhledném tmavohnědém dámském flakonu!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. června 2017 20:57
Reakce na Ronna:

V minulosti bývaly totožné a pochybuji, že by v rámci změn, které byly motivovány snahou ušetřit, začali vyrábět odlišné verze. U Mandragory, kterou si v různých flakónech kupuji už skoro desetiletí, to mám stoprocentně ověřené.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2017 21:45
Reakce na Fleur:

Tak se možná lišila jen ta Ambre Fétiche nebo třeba jen ta orientální řada. Přece jen ta už tehdy stála stranou od běžné produkce Annick Goutal. Ale opravdu zrovna tu AF mám na vlastní nos ověřeno, že ty stoprocentně stejné nebyly.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 28. června 2017 22:59
Reakce na wendulka:

Zas u elnina som už vracala nejaké tie preležané vône .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2017 23:39
Reakce na slniecko:

Ne, ta Ambre Fétiche v tom pánském flakonu vůbec nevoněla staře nebo jetě, jenom byla drsnější, pryskyřičnatější a labdanově koženější, zatímco ta moje dámská byla sladší a "samětovější".

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 29. června 2017 12:29
Reakce na wendulka:

No, zrovna jsem se tě chtěla na Ambre Fetiche zeptat, bývala to nádherná vůně a moje první ikonka...měla jsem kdysi taky odstřik, pořád se na ni chystala a pak zmizela, jako všechno, co si chci pořídit. Takže ta "nová" je samozřejmě jiná, jak jinak. To mě mrzí, přesně takhle to vonělo v hudebce, kam jsem chodívala na klavír. To by zas bylo na dojemnou recenzi...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. června 2017 12:41
Reakce na Luna:

Jo, to je přesný s tou hudebkou. Akorát že mě takhle vonělo pouzdro na housle mojí mámy, než ho i s houslemi definitivně prodala do bazaru. Ten sametový vnitřek společně se dřevem houslí. Jsem si akorát teď dala na ruku malý střik ze zbytečku z toho svého flakonu, který si zoufale škudlím a za těch pět let se vůbec nehnula. Pořád je to tam.

Je to pasé

O tom vůbec nepochybuju, že by vznikla zase jedna nezapomenutelná recenze.