Annick Goutal

22. srpna 2014 16:08
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 29. června 2017 12:49
Reakce na wendulka:

No tak mně to přesně připomínalo ten okamžik, kdy se začínala hodina, paní učitelka otevřela klavír a sundala takový ten filcový hadr (jsem původně napsala hadru, musela jsem to přeložit do češtiny.) Byla to nádherná obří místnost, kde když nebyly zrovna hodiny klavíru, probíhal tam balet. A hrozně mi ta vůně chybí...Lakované dřevo, žíněnky... Byla jsem na hru na klavír levá jak turecká šavla, ale tu atmosféru jsem zbožňovala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. června 2017 16:17
Reakce na Luna:

Jsi mohla hadru klidně nechat. Já rozumím.

Dokonce i když mi řekneš rožni, tak vím, že nemám jít opékat maso.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. října 2017 15:41

Po delší době u Annick Goutal něco, co mě opravdu láká k vyzkoušení...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 09. října 2017 17:34
Reakce na domenica:

Mě to spíš děsí - složení napovídá, že se to poveze spíše na populárně vlně gurmánských podbízivek, a ty obří bambule na ozdobu, byť zdůvodněné reklamními žvásty, také nevěstí nic dobrého. Isabelle Doyen vyštvali a Camille Goutal pro mě zatím nepředstavuje spolehlivou záruku kvalitní vůně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:06
Reakce na Fleur:

Ha. Chápu. Mé prvotní těšení se, vystavěné jen na rychlém seznámení se se složením a na okouzlení z barevnosti vizuálů,  taky trochu opadlo poté, co jsem si flakony prohlédla pořádně a přečetla si promo vyprávěnky. Ale stejně budu chtít být zklamaná na vlastní kůži.  

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:14
Reakce na domenica:

Mne se to moc libi.!

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:27
Reakce na domenica:

Na fotkách vypadají ty flakony o moc líp než v reálu. Působí dost levně s tím plastovým víčkem a ani ty bambule to moc nezachrání. Obsah není bohužel o moc lepší. V Tenue de soiree jsou ovocné bonbóny a v Nuit et confidences synteticky působící sladký vanilkový a tonkový krém s kapkou kadidla. Pro mě je to hodně velké zklamání.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:34
Reakce na blackviolet:

Tak to je škoda... mrzí mě, jaký kurz značka nabrala.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 09. října 2017 20:39
Reakce na domenica:

Mě taky. A obávám se, že lepší už to nebude.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 09. října 2017 21:05
Reakce na domenica:

"Zklamaná na vlastní kůži" , to je moc hezký obrat! A samozřejmě, bude-li příležitost, také ráda vyzkouším, ale velká očekávání opravdu nemám.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. října 2017 14:11
Reakce na domenica:

Měla jsem možnost obě vůně vyzkoušet.

Tenue de Soiree mě nechala zcela chladnou, taková ovocně pačuliová podivnost. Ale může to být mou kůží, která si s pačuli moc nerozumí.

Ale Nuit de Confidences, to je jiná. Mrzí mě, že jsem zkoušela jen letmo a pak jsem neměla možnost se do obchodu vrátit. Když to shrnu, vůně mi připomínala Mon Guerlain, jen bez toho pro mně hrozně protivného plastového tónu v MG (a když kouknu na uváděné složky, tak shoda Nuit de Confidence s Mon Guerlain tam opravdu je). Cítím tam moc hezké tonka boby, vanilku, lehce bergamot. Není to přeslazené, je to docela vzdušné, takový lehký závan při každém pohybu ruky. Za mně povedená vůně do podzimních plískanic. Výdrž určitě pár hodin v dobré síle. Ale jak říkám, zkoušela jsem v poklusu, jen jeden střik, vlastně od vůně nic nečekala a až po nějaké době od nástřiku si uvědomila, že to kolem mne krásně voní ... Prostě vůně, kterou musím očichat ještě jednou (než si koupím flakon  ).

PS. Flakóny jsou v reálu moc hezké, jen pro mne ani v jednom případě barvy nekorespondují s obsahem vůně. Třeba Nuit de Confidences vůbec nevidím jako tmavě modrou, ale třeba jako karamelovou ...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:30
Reakce na wiv:

Od Nuit et Confidences mám vzorek doma už pomalu dva týdny, ale jak jsem marodila, tak jsem se k němu dostala až teď o víkendu. Co se týče typové podobnosti s Mon Guerlain ti musím dát jednoznačně za pravdu. Místo levandule v úvodu osvěží citrusové kapky s líbívým růžovým pepřem. Pak už se skutečně rozvoní máslové karamelky (pižmo+vanilka-tonka) z Mon Guerlain s tím, že tyhle jsou zasypané vydatnější hromadou bílého pižma a tím pádem méně sladší a nadýchanější a zároveň jsou lehoulince podbarvené kadidlem.

Mně osobně se líbí víc Mon Guerlain, ve které naštěstí plast nemám a líbí se mi tam hlavně ta levandule a přijde mi proti Annick Goutal i propracovanější. Na druhou stranu je určtiě lepší než Tenue de Soirée, kterou jsem si pro sebe označila jako značně osekanou a naředěnou Mon Parfum Cheri par Camille, ale už je to něco úplně jiného, než co značka dělala před převzetím Korejci. Je to bezpečné, nemá to už tu osobitost, ovšem zase uznávám, že taková vůně má potenciál oslovit širší masy, což je určitě hlavním cílem.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. října 2017 18:00
Reakce na wendulka:

Jsem ráda, že se na typové podobnosti s Mon Guerlain shodneme. Nerada srovnávám vůně mezi sebou, ale tady se to prostě hodně nabízelo  

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:44

Nuit et Confidences je opravdu o něco lepší než Tenue, ale i ta mi připadá dost syntetická. Ale možná už nejsem dost objektivní, po posledních L'Ile au Thé, citrusové čajovce, a Rose Pompon, bonbónkové růži, jsem už nečekala nic v bývalé kvalitě AG.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. října 2017 21:45

L´Ile au Thé bylo velkým zklamáním - a to u Annick Goutal uměli právě tyhle svěží vůně kdysi dělat neotřele.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. února 2018 10:56

Tak další překvapení... relooking v plné parádě. A z Annick Goutal máme Goutal Paris. 

(Fotky: Magali Quénet)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:01
Reakce na domenica:

Tak to je škoda... mrzí mě, jaký kurz značka nabrala.

​Také mě to mrzí! Měla jsem značku AG velmi ráda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2018 11:33

domenica Ježiš. Chudák Annick.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. února 2018 12:44

wendulka Tak to já si ten flakon s Mandragore Pourpre snad schovám - i když už je jen bílý

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2018 13:26

Korsičanka Také si flakon od La Violette schovám na památku. Věčná škoda jich!