Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. února 2020 13:16

Coco Mademoiselle EdT

Když pošimrá mě na nose prstem zlatým …

Koruny stromů obalené zelení a na chodníku pod nimi zlatá prasátka, která chvíli nepostojí. Chvějí se při každém i sebemenším zavanutí jarního větříku. Ze zeleně nad hlavou zaznívá ptačí koncert a já jsem jeho vděčným posluchačem. Celý svět kvete, voní a raduje se z toho, že ho někdo tam shůry pošimral prstem zlatým.

Energická květinová vůně, nasládle svěží, ležérní a radostná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:48

Bois des Iles - EdT

Dřevo, pudr a sladké já …

Tak to mám ráda. Když je teplo, času habaděj a nic nemusím. Můžu se třeba courat starým městem, koukat do výkladů všemožných obchůdků, usmívat se do slunce nad hlavou, dát si kafe támhle na rohu … cokoliv. A vnímat. Všechno od barev, zvuků až po vůně. To poslední úplně ze všeho nejraději. Každá voňavá molekula teď sálá horkem a je vláčná, táhlá, podobná medové niti. Žádné ostré kontury jako v zimě. Citrusy rychle zesládnou, rozplynou se pod tíhou krémového ylangu a ten? Ten taje na žhnoucím santalu tak dlouho, dokud se nepromění v heboučký pudrový povlak. Odlepím nos od zápěstí, ale stejně za chvíli neodolám, abych se zase neočichávala jako pes. Snažím se nenápadně, občas se to však nepodaří … co koukáte, pane? Nikdy jste k sobě nečichal?

I mně tato vůně připomíná Samsaru, protože santal zde je stejně živoucí jako v ní. Krásná a horkokrevná, ale přesto pro Chanel typicky elegantní.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. února 2020 11:39

1932 EdP

Trocha ležérnosti se vítá …

Nenapadá mě lepší přívlastek pro úvodní tón této vůně, než že je zvonivý. Je totiž jako lehký smích, který zůstává viset ve vzduchu ještě chvíli po tom, kdy sám dozněl. Je totiž podobně rozverný jako cinkání malých stříbrných zvonečků. Je totiž … krásný! Citrusová nota lehounká jako tenoučký průsvitný závoj. Neobyčejně příjemná, ale k mé lítostí také prchavá. Během mžiku je pryč všechna ta zvonivá melodie, ta fajnová svěžest. A jsou tu květiny s pudrovým popraškem, pěkňoučká kytice stažená bledě modrou sametovou stužkou, je tu nadýchané pižmo a nakonec nechybí ani malá porce santalu, který jenom tak decentně hřeje.

Ano, je pěkná. Nedbalá elegance pro každý den.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2020 14:13

Pro Darinku milacka , aby se rychleji uzdravila.

Coco

Jsi se mnou od počátku času

a podob máš na tisíc

jsi tím, co duši dává spásu … láskou bez hranic.

A tak jsi třeba vůně a krásná natolik, až srdce z toho stůně. Zahřeješ sladkým kořením a omámíš mysl dechem růže ve chvíli, kdy staneš se touhy zrozením, kdy prvně se dotkneš mojí kůže. Pak zlehka mě hladíš jako oblázek mýdlový a konejšíš hebkostí stejně tak, jak byla bys okvětní plátek růžový … jsi láskou bez hranic a dokud jsi nepoznána, pak duše nezná nic.

Coco je elegantní, jemně kořeněná, květinově sladká a trošku mýdlová kráska. A pro mě je vůní podzimu.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. března 2020 14:26

Dalia Ó, ďakujem Ti Dali, veľa zdravia aj Tebe

A súhlasím,

Coco a podzim = dokonalá elegancia

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 07. března 2020 18:06

milacka zkousim coco extrait a i kdyz zacatek mi prisel trochu synteticky, rozvinula se moc pekne. a manzel ji dvakrat pochvalil

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2020 18:18

viktorka_od splavu Tý jovka, to musí být fakt dobrý

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. března 2020 18:27

viktorka_od splavu Extrait som nikdy neskúšala, verím, že je nádherný. Manžel má vkus

A Coco potrebuje čas, vyvíja sa do krásy. 

 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 07. března 2020 18:35

milacka zkousim coco extrait a i kdyz zacatek mi prisel trochu synteticky, rozvinula se moc pekne. a manzel ji dvakrat pochvalil

​Coco extrait je v poslední době jedna z vůní, po které sahám nejčastěji. Hřejivě sladce kořeněná, trochu temná, ale jen tak, že se dá nosit i dopoledne, kdy je prostě "jen" zajímavá a trochu t(aj)emná...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2020 19:40

Je výrazný rozdíl mezi koncentracemi u Cristalle? Ví někdo, prosím? Toaletku znám.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. března 2020 21:29

Dalia Je. Ale skúšala som ich veľmi dávno, nad jednou som veľmi uvažovala pre seba a druhá bola na mňa hrozne "drsná", ale už si nepamätám, ktorá bola ktorá

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. března 2020 21:35

slniecko Hrozne drsná sa mi zdá koncentrácia edp, pre mňa na rozdiel od  edt až nenositeľná. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2020 21:42

domenica Coco extrait musí být nádherný!

slniecko milacka Takže naslepo raději ne. Koukala jsem po něm v parfumeriích, že bych vyzkoušela, ale nikde ho neměli. Tak jsem si říkala, že bych časem EdP pořídila naslepo, když se mi koncentrace EdT líbí. No, tak asi to nebudu pokoušet. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. března 2020 22:27

Dalia Naslepo určite nie, Dali, možno by si bola sklamaná. Radšej najskôr vyskúšaj. EdT sa páči aj mne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. března 2020 11:01

Coco Eau de Toilette

Sladké mé bytí … 

Skrytá je ve stínech košatých korun stromů stará ulice i se svými malými obchůdky. Starými i novějšími. Chodník i zdi domů či skla výloh se místy blýskají zlatými odlesky slunečního svitu a otevřené květinářství láká kolemjdoucí k zastavení. I já se musím zastavit, musím vejít a nasát tu voňavou atmosféru, která mě vždy zaručeně pohladí po duši …

Toaletní voda je oproti EdP vzdušnější, lehčí a květinovější. Ale i zde je troška sladkého koření a  pár hoblinek luxusního mýdla. A zatímco její silnější sestru mám spojenou výhradně s podzimem, tak tuto něžnější Coco mohu nosit klidně i v horkém létě.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. března 2020 11:56
Reakce na Dalia:

Je výrazný rozdíl mezi koncentracemi u Cristalle? Ví někdo, prosím? Toaletku znám.

​Rozdíl tu opravdu je. Toaletka je mnohem jemnější a jednotlivé složky jsou v ní tak nějak ladněji uspořádané. Z parfémové vody mám takový studený pocit, zatímco toaletka je svěže zelený prosluněný den. Bohužel (alespoň v mém případě) se to promítá do výdrže a intenzity, které jsou pro mě u toaletní vody příliš slabé.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. března 2020 12:10

Dalia naslepo nie. Ako ono sa to nakoniec môže vyvŕbiť, že práve na tebe bude úžasná, ja som už potopila na svojej koži množstvo vôní ...ale je tam fakt dosť rozdiel.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. března 2020 12:19

Fleur slniecko Děkuji za reakci. Ne, naslepo do ní nepůjdu. Zkusím sehnat vzorek. 

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 08. března 2020 19:19

Dalia nahodou som sem zabludila a odteraz tu budem cihat na tvoje komentare. Hlavne fotky  davas trefne a krasne . 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. března 2020 19:37

74SLena Dali by rada vyskúšala  Chanel Cristalle EdP