Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:41

blackviolet tu musím vyzkoušet 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. března 2019 21:27

Ještě se těším na letošní novinku z kolekce Les Eaux de Chanel. Bude v červnu a má to být něco Středozemního.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2019 21:53
Reakce na Fleur:

blackviolet Krásný popis vůně. Ale v mém případě snad neexistuje den, kdy bych nechtěla působit navoněně, takže nic pro mě.

​No ono to nechtít působit navoněně je velmi subjektivní pojem, proto jsem ho já osobně raději přestala používat. Já bych spíš řekla, že 1957 je vůně, kdy žena chce být elegantně navoněná, ale nemá náladu na nic dramatického, u čeho je vyšší pravděpodobnost, že by se mohlo líbit i parfémově nepolíbenému okolí. Já takovou potřebu párkrát do měsíce mívám.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. března 2019 22:13

wendulka Tak to určitě blackviolet myslela, že? Taky to tak mám. Na mě 1957 působí podobně, jak psala domenica  - jako když procházíš místnostmi provoněnými vůní exkluzivek od Chanelu.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. března 2019 07:51
Reakce na blackviolet:

1957 

Pižmovo pudrová vůně, milá a přítulná. Přilne ke kůži a vzbudí pocit, jako byste se právě osprchovali a použili mýdlo Chanel, pak se osušili hebkým bílým froté ručníkem a oblékli si bílé lněné šaty z dřevěné komody, ve které leží jedna snítka levandule. Je to důvěrně známý Chanel, s aldehydy, neroli, bílými květinami a chanelovským kosatcem, zakletý do kostky krémového mýdla. A s kapkou medu, který hřeje jako polibek na kůži, ještě teplé z koupele.

​Moc krásně popsáno. Pořád jsem si nebyla jistá, jestli "potřebuji" 1957 co nejdříve zkoušet, ale po přečtení tvé recenze to rozhodně urychlím

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 10. března 2019 09:56

Korsičanka Taky mi Coco Mademoiselle hodně nevoní. Nebudu sem psát, co v ní cítím. Ale Coco extrait bych brala.

Taky mívám dny, kdy nechci nikoho parfémem vyděsit a chci být jen krásně elegantně navoněná a pro ty účely mám v práci flakon Boy a mám ho čím dál raději. Přemýšlím, jestli ho dceři nedoporučit do tanečních.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:00

Mirka Já ani ten ne:( To je ale můj problém, ne problém vůně

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:03

Korsičanka já jsem dlouho plánovala si Coco EDP pořídit, měla jsem kdysi nějaký zbytek odstřiku. Někdy mi voněla hodně, někdy až tolik ne. Ale  problém je v tom "dávno", nevím, co s ní udělaly reformulace, takže odvahu naslepo bych měla jen na extrait.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:03

Korsičanka Ano, tak jsem to myslela, nevtíravá vůně, která neruší ani mě ani okolí .

Martula Určitě vyzkoušej, je to tentokrát nepopiratelně typická chanelovka. Jestli si ji pořídím, ještě nevím. Váhám mezi ní a Sycomore, tam musím ještě prozkoušet, jestli mi sedne i nová EdP . V tom má 1957 jednoznačně výhodu, že ji nelze srovnávat s předchozí verzí.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:08

Mirka 

Já myslím, že reformulace u Coco(EdP, EdT) nejsou špatné, resp. jsou minimální ve smyslu ke škodě vůně.

Ke všemu vůně Chanel snad nejvíc ze všech značek reagují na měsíční cyklus, velmi intenzivně co se týče vyznění vůně na kůži...

...momentálně mám na rukách více vůní, ale zrovna Coco EdT v tomhle počasí a mé momentální chemii je:

v chladu a když sedím, nehýbu/nezahřeju se, taková nazelenale tvrdá(stručně řečeno),

ale jakmile jsem začala uklízet a zahřála se - sálá mi z kůže teplé měkké pomerančové oblázkově oblé nadýchané a husté mýdlo...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:14

Miru Díky! Já mám s Chanelem takový chladnější vztah. Měla jsem toho spoustu, v začátcích mainstram, pak exkluzivky, vždycky jen odstřik. Krásné, obvykle špatně držící. Žádná mě nezaujala tak, abych ji musela mít, ale nosím je ráda. Teď mám odstřik Jersey a těším se na něj velmi, hlavně kvůli levanduli. Doma mám No. 5 extrait a nějakou starší EDP. Boy je velmi všestranně použitelná, není depresívní, osvěží, drží výborně, kup naslepo, ale ideálně splňuje, co od Chanelu očekávám.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:31

Mirka 

...no a tu novou No.5 Red Edition jsi zkoušela.?

(exclusivky, co jsem kdy zkusila na mně nedrží, a žádná mě ani nedostala natolik, abych litovala, že ji nemám)

Jj, je období, kdy člověk má v oblibě určité vůně od této značky, a pak zas třeba jiné...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:42

Miru U mě to bylo počáteční období urputného překotného zkoušení, většina z nás si tím prošla. A pak studijní důvody, přece musím vědět, jak to voní, že. A já radši odstřik, než vzorek. Zvláště u chanelových pastelových vůní s mnoha odstíny zelené, je odstřik lepší. Red vyzkouším, díky za tip, ale jinak jsem už ráda, když se mi něco nelíbí, mám toho moc a nakupuju fakt málo v posledních letech.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:53

Mirka 

...no, to já jsem zas ráda, když se mi něco - konečně - zalíbí natolik, že si to chci pořídit a pořídím...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 10. března 2019 11:01

Miru já nakonec taky, ale Tom Ford u mě obyvkle přebije sebelepší Chanel. Resp. Chanel stačí jeden, Ford nikdy, však Ty to znáš.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. března 2019 11:03

Mirka 

...Ti "pěkně děkuju"!

Jj, já bych potřebovala pár plonkovejch tisícovek na aspon dva flakonky, no...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. března 2019 20:41

...ode dne, kdy ke mně doputovala, jsem ji vlastně ze sebe nesundala...

Od 27. února nosím jedinou vůni.

Jasné, už dříve, a i na vedlejším webu, jsme se shodly, že když člověk nosí nějakou vůni od Chanel, je těžké přesedlat na jinou, než když nosíte vůni od kterékoliv jiné značky. Jakoby se vám totiž vpila do kůže, do těla, do všech pórů, do duše. A to prostě nejde změnit, utnout raz dva.

Ale doba, kdy jsem nosila třeba Allure Sensuelle v tahu, nebyla nikdy delší než čtrnáct dní max.

Až nyní...

...téměř měsíc se maceruji jedinou vonnou skladbou.

Sice si třeba na ruku, nebo do vlasů přidám i pár střiků její sestry Coco Mademoiselle, nebo přidám jen jako chuťovku jedno stříknutí pro změnu od její další sestry Coco,

ale ona má hlavní slovo od rána až do večera.

Její flakon tahám v kabelce.

A zatím mě žádný jiný vzorek nedostal natolik, abych zatoužila pořídit vůni jinou. 

Spíš se děsím okamžiku, až mi dojde.

No, ještěže ten její kabát/flakon, není až tak průhledný. Jen mě občas nenápadně upozorní, že bezedný fakt není...

Kdybych ji měla charakterizovat jediným slovem, bylo by to slovo

KLID...

...Chanel No. 5 Red Edition

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. března 2019 23:25

Miru To se moc hezky čte.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. března 2019 07:13

wendulka 

...děkuji...

Je to prostě příjemné, být chvíli v klidu ohledně nové vůně....

(to se ale nevylučuje s tím, že zkouším ráda)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. března 2019 08:17

wendulka Miru S Chanelem to tak mám taky. Člověk se na tu značku naladí a ostatní jsou jaksi mimo.