Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 15:32
Reakce na domenica:

Brzy (březen, možná dříve) se objeví první odnož MON GUERLAIN - MON GUERLAIN FLORALE.

Přidanou hodnotou bude pivoňka (vedle jasmínu sambac, levandule Carla a vanilky).

(Instagram Maria Taranenko elle russia)

​Nádhera! Pivoňky mám ráda, takže jsem samozřejmě moc zvědavá. 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 18:11

domenica Ano, presne, romanticke, to pro me neni. Ale zas mi to prijde na Guerlain pomerne neobvykla slozka, resp. si nemuzu vybavit nejakou jejich vuni s pivonkou... Takze ano, zvedava jsem.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 18:14

Luna 

V roce 2005 měli allegorii Pivoine Magnifica. Pivoňka, bergamot, fialka. I jsem ji občas nosila, v létě, o víkendu. Taková prázdninová. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 11:36

Připravila jsem malou reportáž z vánočně a novoročně vyzdobené parfémové Paříže. Maison Guerlain a nový butik Vendôme nemohou chybět. .

Článek:

http://guerlinade.cz/2018/01/01/parizsky-maison-guerlain-a-jina-parfemova-mista-behem-svatku-konce-roku-a-zacatku-noveho/

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 13:32

domenica Pěkné zachycení atmosféryMoni.

Máme se sestrami Slovenkami v plánu navštívit v létě Paříž - plán není sice skutečnost, ale krásný sen ano. Doufám, že bys byla tak hodná a vyznačila pak na mapě centra Paříže parfumérské návštěvní možnosti:) 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 13:34

Korsičanka 

Díky. 

A moc ráda.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:25

domenica Konečně po dlouhé době zase článek  a krásné fotky. Le Bon Marché mám taky ze všech obchodních domů v Paříži nejraději.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:33

domenica Guerlainu odpustím i vánoční kýč. Líbí se mi, jak mají vše propracované do nejmenšího detailu (včetně té mozaiky na podlaze). Dík za zajímavé počtení a fotografie!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:52
Reakce na Korsičanka:

domenica Pěkné zachycení atmosféryMoni.

Máme se sestrami Slovenkami v plánu navštívit v létě Paříž - plán není sice skutečnost, ale krásný sen ano. Doufám, že bys byla tak hodná a vyznačila pak na mapě centra Paříže parfumérské návštěvní možnosti:) 

​MiJo, z celého srdca si želám, nech sa náš sen pretaví do skutočnosti a po Paríži sa poprechádzame a možno aj niečo voňavé nakúpime. Určite sa nám zídu Monikine tipy, pomaly prichádza čas plánovať....

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:54

domenica Nádhera, vidieť takúto krásu na vlastné oči, tak ani nedýcham.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 15:25

milacka Korsičanka pro inspiraci tady máme i třídílný seriál Parfémový víkend v Paříži od wendulka 

Parfémový víkend v Paříži

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 15:30

blackviolet Ó ďakujem veľmi pekne,  idem sa inšpirovať.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 16:34
Reakce na blackviolet:

Konečně po dlouhé době zase článek  a krásné fotky. Le Bon Marché mám taky ze všech obchodních domů v Paříži nejraději.

​Díky.  

Fleur 

Guerlainu odpustím i vánoční kýč. Líbí se mi, jak mají vše propracované do nejmenšího detailu (včetně té mozaiky na podlaze). Dík za zajímavé počtení a fotografie!

A může nás hřát, že minimálně na několik kamínků té nádhrné mozaiky jsme za ta léta přispěly. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 16:45

blackviolet Velký dík, ukládám si:)milacka Taky si udělej zálohu obou článků - i když Monika jich tam má jistě víc:)

wendulka Děkujeme moc, Bystronosá! A držím palce v příštích dnech!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 16:47
Reakce na milacka:

domenica Nádhera, vidieť takúto krásu na vlastné oči, tak ani nedýcham.

Na tu krásu si zvykneš rychle, uvidíš, a dech se bude hodit na zkoušení parfémů. 

I když je fakt, že já při těchto příležitostech zas až tak moc nezkouším. Maximálně si dopředu naplánuju vyzkoušení 2-4 parfémů (na ruce) a dál to nemá cenu, začne se to míchat a já chci každému zkoušenému parfému věnovat potřebný prostor... takže nejvíc vnímám očima a pokud to je možné vzorky parfémů, které chci poznat a už se nikam nevejdou, si odnesu s sebou. Navíc na některých místech tě dle přání navoní (celou od hlavy až k patě) čímkoli, co si vybereš, takže občas přemýšlím, jaký bude Parfém toho kterého pařížského dne. Nakonec to stejně bývá Shalimar nebo L´Heure Bleue. Tím zkoušení dalších vůní taky padá.

Ono těch parfémů, které si nemůžeš vyzkoušet v Praze, Brně, Bratislavě, Vídni... třeba cestou z práce nebo které si nemůžeš jednoduše nechat poslat domů, je čím dál tím méně, což je skvělé, protože o to víc se člověk může pak soustředit na ty unikátní věci, ke kterým se nedostane, na atmosféru butiku, města, a tak. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:06
Reakce na Korsičanka:

blackviolet Velký dík, ukládám si:)milacka Taky si udělej zálohu obou článků - i když Monika jich tam má jistě víc:)

​Wendulčin průvodce je fajn a mnohem obsáhlejší. Tenhle můj článek se věnuje spíš zachycení aktuální atmosféry  na několika vybraných místech než o rozsáhlejších výčet míst a možností.  Můžou se ale hezky doplňovat.

Paříž nikdy nespí , všechno je v pohybu a co platilo včera, nemusí platit dnes. Stejně tak to platí o buticích. Každou chvíli nějaký končí, stěhuje se, rekonstruuje, otevírá se nový... Kromě jistot (doufám! ) jako Maison Guerlain na Champs-Elysees a Chanel na adrese 31 Rue Cambon mohou nastat různá překvapení a do léta je daleko. Třeba do té doby nějaký článek pro parfémové nadšence objevující Paříž zkusím připravit.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:15

domenica Děkujeme předem, Moni!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:29

A z novinek:

1) Nová Aqua Allegoria Passiflora

(obr. Chicprofile.com)

2) Návrat fialkové Météorites (bude mít stejný flakón jako Terracotta)

A se začátkem roku se zvedají ceny. Prozatím:

Vůně řady L´Art et la Matiere a Les Élixirs Charnels ze 198 € na 205 €

Vůně řady Les Parisiennes z 225 € na 230 €

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:53

domenica ,blackviolet musí to být zážitek,taková tour. Díky za vaše slova i fotky.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 18:26

domenica Super clanek, zase jsem si aspon virtualne zacestovala. A cele to ma nadherou atmosferu

A Meteorites vazne? To by bylo skvele!