Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 22:58

domenica Fakt zbrusu novou? Ne tu Moscow pod novým názvem Baiser de Russie?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 23:03

Ne tu exMoscow, novinku v Les Parisiennes, krásně vypadající a s odpudivým novým názvem. 

Něco úplně nového. 

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 23:14

domenica Tak to jsem už hodně zvědavá .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 07:42

domenica A vypadne někdo v řadě Les Parisiennes ze hry v souvislosti s uvedením "nové" Moscow?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 09:53

domenica Taky ti název Baiser de Russie přijde odpudivý, Moni?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 10:03

...to je jako "Polibek Ruska"..?

Jestli ano, tak vyložit se to dá různě..., ale

kdybych měla podle sebe, tak asi takhle -

Extrémy...(krutá zima, chudoba, bída/bohatství, rozloha)

Krásy...(příroda, historické památky a jejich monumentálnost, i krásné ženy)

Bohatství...(lesk drahých kamenů, vzacna dřeva)

...

Prostě to, co je na Rusku kladné přetavit do parfému a pak by to mohla být bomba.!,

v tom nejlepším smyslu slova...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:19
Reakce na Fleur:

domenica A vypadne někdo v řadě Les Parisiennes ze hry v souvislosti s uvedením "nové" Moscow?

​Nevím. Byla bych ráda, kdyby ne. Bylo by mi líto konce každé z nich (Promenade de anglais, L´Heure de nuit, Mademoiselle Guerlain, Mon précieux nectar, Liu, Nuit d´amour).

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:23

Hm, tak Promenade de anglais by asi nebola až taká katstrofa a teraz ma napadá, že si vôbec nepamätám Mademoiselle Guerlain, že by som ju nemala vyskúšanú ?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:32
Reakce na slniecko:

Hm, tak Promenade de anglais by asi nebola až taká katstrofa a teraz ma napadá, že si vôbec nepamätám Mademoiselle Guerlain, že by som ju nemala vyskúšanú ?

​Mademoiselle Guerlain je reedice té původní exkluzivkové La petite robe noire N. 2. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:34
Reakce na blackviolet:

domenica Fakt zbrusu novou? Ne tu Moscow pod novým názvem Baiser de Russie?

Bude se vracet Moscow? Když to bude pod jiným názvem předpokládá se nějaká změna ve složení? 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:36

domenica aha, vďaka

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:44
Reakce na Miru:

...to je jako "Polibek Ruska"..?

Jestli ano, tak vyložit se to dá různě..., ale

kdybych měla podle sebe, tak asi takhle -

Extrémy...(krutá zima, chudoba, bída/bohatství, rozloha)

Krásy...(příroda, historické památky a jejich monumentálnost, i krásné ženy)

Bohatství...(lesk drahých kamenů, vzacna dřeva)

...

Prostě to, co je na Rusku kladné přetavit do parfému a pak by to mohla být bomba.!,

v tom nejlepším smyslu slova...

​Tak ve mně polibek z Ruska (a obecně ruské srdečné pozdravy) vyvolává dosti jiné konotace . 

A tak ji budu pro sebe nadále nazývat "Moscow". Což mi v kontextu cestovatelských vůní dávalo smysl a nijak mě neiritovalo. 

Ale jinak, ona ta vůně už dávno existuje (od roku 2009 verze edt, od roku 2011 verze edp, před časem konec výroby s výjimkou vydání exkluzivní edice pro ruský trh), takže se ví, jaká je. A mně se líbí moc. Je to neotřele zpracovaná gurmánka s příjemným jasmínem a tonkovo-vanilkovým základem. Hustý, teplý lektvar s kapkou pálenky.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:52
Reakce na Renusatko:

Bude se vracet Moscow? Když to bude pod jiným názvem předpokládá se nějaká změna ve složení? 

​Je velmi pravděpodobné, že změna ve složení nebude, resp. bude jen v rámci odlišných šarží, čili minimální. Stejně tak, jako tomu bylo třeba u Mon Précieux Nectar a dalších vůní této řady. 

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 12:53
Reakce na slniecko:

..

Jicky mi, ak sa dobre pamätám, príliš nesadla, ale skúšala som ju pred rokmi a už si nepamätám koncentráciu.

A Vol de Nuit Evasion ma tak znechutila, že sa mi potom už nechcelo skúšať žiadnu Vol de Nuit (čo je zaujímavé, lebo Guet-Apens by som brala všetkými desiatimi), to by som mala napraviť, veď ide o klasiku.

Že sa orientuješ v tom, že Vol de nuit evasion nemá absolútne nič spoločné s Vol de nuit?

Podobnosť ​- zhoda - je takto: Guet Apens ~ Attrape Coeur ~ Vol de Nuit Evasion. (Ešte podľa mňa aj Angel’s dust od Francesca Bianchi a ja som na svojom predlaktí aj Perlerette od Volnay takto cítila).

Vol de Nuit extrait je unikátny, Vol de Nuit edt je nádherný (trošku viac priestorového prejavu by som uvítala).

Pošlem ti Jicky č.p. a Vol de Nuit č.p.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:00

mmija22 hej, preto píšem, že mi je divné, že Evasion sa mi tak nepáčil, zato Guet Apens áno.

A Vol de Nuit som asi odpísala zbytočne....vôbec nechápem, prečo ho k tomu priradili.

Si poklad! Napíš, čo pošlem ja tebe!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:02

domenica ahaaa...

No, a jinak - to  složení, vyznění vůně zní krásně.!

Ale asi to má i luxusní cenu....

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:03

domenica V tom případě já určitě návrat uvítám. A tím už by se mi vrátily všechny oblíbené a zrušené vůně. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:08
Reakce na Renusatko:

domenica V tom případě já určitě návrat uvítám. A tím už by se mi vrátily všechny oblíbené a zrušené vůně. 

​No s těmi návraty se letos roztrhl pytel a v tomto smyslu se jedná o rok splněných snů.   K nejvyššímu stupni parfémového štěstí mi zbývají už "jen": Plus que jamais, Attrape coeur, Metalys, a Aprés l´Ondee v koncentraci extraitu.  

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:12

domenica ty jmenované ani neznám, většina končila před mým parfémovým začátkem. Vyzkoušenou mám jen Attrape coeur a tam bych návrat také uvítala. Tím, že jsem ji nenosila mi ale zase nijak nechybí. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 13:15
Reakce na Miru:

domenica ahaaa...

No, a jinak - to  složení, vyznění vůně zní krásně.!

Ale asi to má i luxusní cenu....

​Cena bude stejná jako u ostatních vůní řady Les parisiennes, to znamená 225 € za ten 125 ml flakónek (od ledna možná o nějaké to euro víc, nevím). Pokud se nelpí na flakónku a není potřeba takového množství, tak snesitelnější je to u podílu při porcování 500 ml flakónu abeille blanche, kde 10 ml díl vychází na cca 384 Kč.