Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 13. května 2017 19:23
Reakce na domenica:

A zpráva roku!!! Quand vient la pluie mezi fontánami !!!! 

To by se tedy klidně mohla obejvit mezi Parisiennes, po čemž několik let toužím a volám.  Ale i takhle to bohatě stačí. 

(Instagram: eau_du_coq)

To tedy je zpráva roku, více než skvělá

Offline blackviolet
Avatar
3329 příspěvků moje polička 13. května 2017 21:52

Úplně se mi zatajil dech. A už si voním ze vzorku s extraitem, který jsem vyhrabala z archivu. 

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. května 2017 11:42

Fotka je z nově otevřeného bruselského butiku a já se teď pokouším zjistit, zda je to exkluzivita jen pro Brusel, resp. Belgii (a zůstane to tak i do budoucna) nebo fontána s QVLP bude (nebo už je) i v Maison Guerlain a v butiku Saint-Honoré, kde se ostatní fontány s vybranými parfémy nacházejí. Ale nadějné je už to, že parfém stále ožívá. Jakmile budu mít informace, dám vědět. Budě mě samozřejmě zajímat i případná možnost objednat 500 ml flakón abeilles blanches.

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 15. května 2017 08:59
Reakce na Sweet Potato:

Už jsi vyzkoušela L'Heure Bleue? Já se včera dostala pouze k Shalimaru a mé pocity jsou rozporuplné. První nádech: hm, divný odér, takový zatuchlý, nemají prošlý tester? Po chvíli: zajímavá vůně, ale těžká, hutná, podobnou reakci jsem měla, když jsem poprvé zkoušela Chanel No.5. Za cca 30 minut, po opuštění OC: co to tady tak zajímavě voní? Aha, rukáv od svetru, který se mi otřel o navoněné zápěstí. Ovšem stále nevím, líbí se mi, nelíbí? Připadadá mi těžší, nebo spíše výraznější, pro moji osobu příliš nápadná .  

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:11
Reakce na whiskas:

Kdyby byl zkažený, voněla by hlava alkoholově. Ale vzhledem k tomu, že jsi psala, že i No. 5 je na tebe těžká, tak jsem si skoro jistá, že zatuchle na tebe asi zapůsobil ten bergamot v hlavě. Já ho v této podobě miluju, ovšem podobně ho popisuje i moje máma.

I když jednou už tam zkažený tester měli. Ale mezi exkluzivkami: Vetiver pour Elle.

Jinak vzhledem k tvým současným parfémovým preferencím se trochu obávám, že jako těžkou budeš vnímat i L´Heure Bleue.

Možná by ses příště, až do Institutu půjdeš, mohla zaměřit buď na Shalimar Cologne, který je sice sladší, ale rozhodně ne tolik jako Shalimar Souffle de Parfum v řetězcových parfumériích a už bys ho nemusela vnímat jako těžký anebo na Cologne du Parfumeur nebo Eau de Fleurs de Cédrat.

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:21
Reakce na wendulka:

Děkuji . Já jsem testovala v Sephoře. A ne, nemyslím si, že byl tester opravdu prošlý, to jsem se jen snažila popsat svůj první dojem z této vůne . Asi opravdu nebude pro mě. Mám ráda dřevito/citrusové vůně, ale potřebuji tam určitou dávku "svěžesti". Ale, když o tom přemýšlím, tak např. Allure také moc svěžesti nepobral a přesto se mi líbí. Hlavně čekám, až se konečně v běžných obchodech a v on-line shopech objeví Aqua Allegoria Bergamote Calabria. Jak je možné, že v té Aqua BC je mi bergamot tak příjemný, zatímco v Shalimaru mi moc nesedl?  (to je samozřejmě jen řečnická otázka)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:24
Reakce na whiskas:

Já jsem to tak pochopila, že šlo o první dojmy. Proto jsem napsala, že jsi druhá, od koho to v případě klasického Shalimaru slyším.

Ono je bergamotu vícero druhů, pak taky záleží, v jakém poměru s ostatními složkami se namíchá a v jakém množství, jestli se použije jeho absolutní silice, která je intenzivnější, v některých (hlavně novějších) vůních se zase jeho svíravost nahrazuje kombinací jiných složek, protože vyloženě surový bergamot může vyvolávat alergickou reakci, proto se už nesmí používat - domenica to tu někde před časem zmiňovala nebo snad u ní na blogu přímo v recenzi na AA Bergamote Calabria.

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:29
Reakce na wendulka:

To je zajímavé. Stále se tady dočítám nové věci, o kterých nemám ani páru. Moc ráda to tady pročítám. Popisy, rozbory a komentáře k parfémům jsou dokonalé .

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 15. května 2017 12:40
Reakce na whiskas:

Ještě jsem se k ní nedostala. Shalimaru mám odstřik, těšila jsem se, ale taky asi není pro mne. Příliš těžký, dámský, jak jen to popsat lépe.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 15. května 2017 13:39
Reakce na whiskas:

Taky si myslím, že L´Heure Bleu se ti do vkusu netrefí. Nevím, co všechno máš od Guerlainu načicháno, ale co Instant? Taky je tam svěžest, ale je moderněji zpracovaný. Já ho sice jako jednu z mála vůní od G. nemám ráda, ale já prostě jak někde cítím jarní louku, odpadám. Ale lidem se hodně líbí.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 15. května 2017 13:41

Nevíte, kdy asi mám očekávat to přelití parfémů do unifikovaných lahviček? Kolik času jako mám na nákup té Samsary, pořád dávám přednost v nákupu něčemu jinému, tak abych se jednou nedivila.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. května 2017 13:42
Reakce na Luna:

L´Instant už jsem whiskas taky doporučovala, když se ptala, co z těch vůní od Guerlainu, kterým teď končí původní flakony, by se jí mohlo líbit. Rovněž si myslím, že by jí mohl sednout spíš. Tak se shodneme.

Online tina
Avatar
5870 příspěvků moje polička 15. května 2017 13:50

Dneska jsem vylovila ze šuplíku Teazzurru a je mi v ní tak fajn

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 15. května 2017 14:26
Reakce na whiskas:

Myslím, že k Shalimaru je potřeba se pročichat. Já se do něj zamilovala na možná desátý pokus, cesta vedla přes odnože, hlavně teda Eau de S., která už ale v obchodech není, ale teď ji krásně nahradil Cologne de Shalimar, nádhera. Jinak taky považuji Instant za jednu z nejsnáze "stravitelných" Guerlainů, hlavně v horku je nádherný. V případě obou to chce ze začátku hodně lehkou ruku.

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:39
Reakce na tina:

Ó ano, tu mohu. Dokonalá sprcha do teplého dne .

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 15. května 2017 15:44

Já se k očichání Instant ještě nedostala. Doporučujete spíše toaletní vodu, nebo parfémovanou vodu? Že bych ji objednala naslepo. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 15. května 2017 17:41

Mě Shalimar na první přičichnutí skoro odradil (a ano, mohl za to právě bergamot; stejný první dojem jsem měla i u Mitsouko), později po rozvonění to bylo podstatně lepší a teď se mi líbí hned od začátku a plánuji pořídit plný flakon. Ale je pravda, že vyhledávám orientální/kořeněné/těžké vůně a minimálně první kategorii Shalimar splňuje.

whiskas Za sebe jednoznačně hlasuji pro EdP  Toaletní voda mi přišla příliš sladká/těžká.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. května 2017 23:42

Jak jsem se dnes dozvěděla, je tu jistá možnost pořízení znovuobnovené božské Quand vient la pluie, je.
Guerlain totiž u příležitostí bruselské premiéry butiku vyrobí, vedle fontán, i několik málo exkluzivních 250 ml flakónů.
Cena za 10 ml by vycházela na cca 690 Kč.
Jedná se o koncentraci eau de parfum. Pro srovnání… Tenkrát Quand vient la pluie v koncentraci extrait de parfum vycházela na cca 1320 Kč/10 ml, v koncentraci edp na cca 976 Kč/10 ml.

Na nějakou širší distrubuci to zatím nevypadá. Zkusím založit vlákno na naplnění tohoto flakónu, ale berte to prosím, jako pokus a s tím, že štěstí přeje připravený. Někdy.

Offline blackviolet
Avatar
3329 příspěvků moje polička 16. května 2017 12:16
Reakce na domenica:

Tak to jsou výborné zprávy. Taková první vlaštovka a kdoví, třeba časem bude i ta Parisienne.

Zkusit to musíme v každém případě .

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 19. května 2017 22:36
Reakce na Luna:

No, že se do toho pletu... mně teda L´Instant připadá mnohem těžší než Shalimar, o L´Heure Bleue ani nemluvě. Hutnější, průraznější, o hodně výbojnější...

Spíš bych whiskas  doporučila zaměřit se jak v případě Shalimaru tak LHB (pokud má o Guerlain klasiku zájem) na koncentraci EDT. Zvlášť LHB jako eau de toilette  se mi zdá hodně jiná, mnohem lehčí, až aldehydová.