Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:52

Ano, L´Instant Magic se vrací a jako zázrakem se neocitá v Les Parisiennes nebo v jiné exkluzivní řadě  nebo v nějaké samostatné edici. Sláva!

A na včeličkovou placatku ve velikosti 30 a 50 ml jsem hodně zvědavá. 

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:02
Reakce na domenica:

Ano, L´Instant Magic se vrací a jako zázrakem se neocitá v Les Parisiennes nebo v jiné exkluzivní řadě  nebo v nějaké samostatné edici. Sláva!

A na včeličkovou placatku ve velikosti 30 a 50 ml jsem hodně zvědavá. 

Tomu říkám mainstreamová zpráva roku! LIM v různých velikostech, to udělali schválně. Všichni budou chtít celou včelí rodinu. To zas budu ztracená. Nikdy jsem nebyla jeho skalní fanynkou, jenže pak jsem otěhotněla a stala se na něm závislou, osmdesátka vyšuměla jako nic, zásoby jsou na minimu 

Offline Ledifia
Avatar
71 příspěvků moje polička 13. června 2017 09:47

Ježíš, L´Instant Magic, tak to je úžasná zpráva! A kdy že bude v prodeji? V poslední době jen spotřebovávám polici, chtěla bych si začít stavět novou... A tímhle bych mohla začít :-)

Offline Ledifia
Avatar
71 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:05

A jeden blbý guerlainovský dotaz. Ráda bych na netu našla obrázek, jak vypadá krabička od čistého parfému Chant d´Aromes, ale s flakonkem quadrilobe. Všude je jen s amforkou.

Šmejdím, šmejdím, ale nikde nevidím... maximálně flakon bez krabičky. Přitom tahle verze očividně existovala.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. června 2017 11:18
Reakce na Ledifia:

Existovala. V průběhu období 1962 - 2007 dokonce ve třech verzích (v quadrilobé, ale s různě vyvedenými etiketami). Krabičku jsem, myslím, nikdy neviděla. Tuším, jak vypadala u původní verze, ale nemám důkaz. 

Offline Ledifia
Avatar
71 příspěvků moje polička 14. června 2017 09:26
Reakce na domenica:

Díky. Ulovila jsem 15ml kousek bez krabičky za hezkou cenu, až podezřele, skoro mě napadlo, jestli by to nemohl být fake... ale vůně je v pořádku a flakon taky.

Muselo jich být asi málo, nejsou moc vidět.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:45

Otázka ohľadne čistých parfémov - skončili staré flakóny aj na Samsaru aj na ChE ?

Parfémy v tejto koncentrácii ostali oba?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. června 2017 15:18
Reakce na slniecko:

Ano, přesně tak by to mělo být.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. června 2017 15:44
Reakce na domenica:

Vďaka!!!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2017 17:05

Oud Essentiel

Je oudovkou, navazující na odvážnou orientální kolekci z roku 2012, především na Rose Nacrée du Désert. Svědčí o tom už samotný šafrán ve svrchních tónech, zdůrazňující nahořklost oudu, který je rovněž přítomný už od počátku. Příjemně drhne a jako ve většině oudových arabek i zde mi evokuje kožené koňské sedlo ve vyhřívané stáji, vystlané senem. V tomto případě je však růže místo koření osvěžená citrusovou svěžestí růžové pelargónie.

Na okamžik se objeví i tón pikantní zavařeniny z červeného ovoce, jímž se Oud Essentiel částečně přihlásí ke vzdálenému příbuzenství se svým předchůdcem Santal Royal. Pak se už ale naplno rozezpívá oud, uhlazený teplým kadidlem a zároveň zdrsnělý zemitě peprným guajakovým dřevem a jehličnatým cedrem, s jehož pomocí se přikloní opět k Rose Nacrée du Désert.  A při jednom střiku vám vydrží dělat společnost půl dne.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 30. června 2017 17:47
Reakce na wendulka:

To zní krásně.  Kde se to dá vyzkoušet? Santal Royal se mi strašně líbil, ale tužebni fronta je dlouhá...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2017 17:49
Reakce na Luna:

No v Praze v Institutu nebo bych ti mohla zase poslat vzorek. Ale jsi zvyklá na arabský oud? Aby to zase nedopadlo jako se Sécretions Magnifiques.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2017 20:30
Reakce na Luna:

Na arabské vůně zvyklá nejsem a taky mě to neporazilo. :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. června 2017 20:33
Reakce na domenica:

Ano, L´Instant Magic se vrací a jako zázrakem se neocitá v Les Parisiennes nebo v jiné exkluzivní řadě  nebo v nějaké samostatné edici. Sláva!

A na včeličkovou placatku ve velikosti 30 a 50 ml jsem hodně zvědavá. 

Tuto informaci čtu až nyní ... skvělá zpráva! Děkuji, Moni!

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 30. června 2017 21:26
Reakce na wendulka:

To jsem si teda naběhla s tím SM.  No, horší to přece být nemůže, ne? To nebyl parfém, to byl art brut!  Oud mi nevadí, pokud ho není smrtelná dávka, ale tak to mám se vším.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2017 23:34
Reakce na Ellen:

Tak ale u tebe se zase není po Fordově London co divit, že tě neporazil.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. června 2017 23:37
Reakce na Luna:

Tak pachuť krve v ní není. To se bát nemusíš. Ale je to trochu jiný druh oudu, než jaký běžně potkáváš. Každopádně je fakt, že tvoje podání Oud Essentiel by mě opět dost zajímalo. Akorát teda jestli si na něj troufáš, tak na poštu se dostanu nejdříve po víkendu v úterý.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:24
Reakce na wendulka:

To je vlastně fakt.  

Tyhle husťárny mi dělají mnohem líp, než svěží vodičky.  I když možná jednu osvěžující bych taky snesla... nemáš tip? Byla by vysloveně jen na přestříkávání se v létě v těch největších vedrech, když zrovna nebudu chtít např. zrovna ten Oud Essentiel...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:39
Reakce na Ellen:

Uvidíme, co Vendulka... Já mám v největších vedrech ráda Shalimar v některé z koncentrací od kolínské po extrait.  

Ale ty vyloženě přestříkávací, na které se asi ptáš, osvěžující i když dost prchavé, jsou taky moc příjemné a ráda si je občas dopřeju. Večer se na ně dá event. navázat lecčíms (nebo už u nich zůstat). Doporučuju vyzkoušet si všechny kolínské. Jsou skvělé. Nejradší mám staré dobré Eau de cologne Impérial a novější Wasserovu La Cologne du Parfumeur. Moc příjemné je taky přestříkávat se letos novou Un Dimanche à la Campagne... Velmi příjemné jsou Aqua Allegorie Herba Fresca, Pamplelune a Mandarine Basilic.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. července 2017 23:04
Reakce na Ellen:

Domenica byla rychlejší. Se všemi, které vyjmenovala, se člověk může ve vedru příjemně osprchovat.