Tom Ford

11. srpna 2014 17:43
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. března 2018 18:43

No, Vanille Fatale sice neznám.

A i když Vendulčina recenze ji popisuje jako vůni kladnou, milou, neškodnou, atp. ...

je to pořád

Tom Ford.

A vůně Toma Forda nejsou na období, příležitosti a tak.

Jeho vůně, bez ohledu na jakékoliv okolnosti, jsou pro určité nositelky, nositele.

Tečka.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 22:14

Miru Tak ono je to o vnímání a interpretaci té které vůně. Vůbec nepochybuju o tom, že až Vanille Fatale vyzkoušíš, že tam třeba nějaký ten náznak dekandence najdeš. Třeba právě v těch semišových tónech. Přece jen máš na toho Forda nejcitlivější nos tady z nás všech.

Jinak já tedy určité jeho vůně vnímám jen na určité období. Např. Noir pour Femme podle mě teplo příliš nesvědčí, víc jí sluší zima. Ale to je čistě o mém nosu a vnmání.

Ale v čem máš naprostou pravdu, že jeho vůně jsou pro jen pro určité nositele a nositelky.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 31. března 2018 04:39

wendulka 

Máš pravdu, je to o

individuálním vnímání

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 17:56

Jaká je Noir Pour Femme v teplém počasí? Zkoušel, prosím, někdo?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 18:07

Dalia Já ano. Krátce po jejím uvedení. To bylo v květnu 2015 a to se mi nijak zvlášť nelíbila. Pak jsem ji ovšem znovu zkusila na podzim a to jsem se nadchnula a pořídila si odstřik a s chutí vynosila.

Ale moje zkušenost nemusí být vůbec směrodatná. Tohle každý vnímá jinak.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 18:42

wendulka Děkuji, Vendulko.  Dostala jsem na tu vůni chuť, tak zkusím. Snad mě nepoloží.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 21:49

Dalia teď jsem ji ještě neměla.. ale loni v létě, fakt v horku, mi voněla krásně, ale měla jsem z ní pocit, že se na mě začnou slétat včely, prostě velká chutná sladkost, až moc "jedlá":-)) no a jak se ochladilo tak už byla jedlá akorát

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 22:09

viktorka_od splavu Mně právě přijde, že v teple je taková krémovější a sladší. V chladu a zimě jsem ji vnímala dřevitější, ostřejší. Teď se mi líbí víc. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 27. dubna 2018 22:27

Dalia no však teď ještě není vedro:-)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 10:45

Dalia Nosím ji celoročně. Je fakt, že si nevybavuju, jestli jsem ji měla někdy vyloženě v horku, ale nosím ji leckdy i v létě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 11:04

Panenka Pro mě už je to taky celoroční vůně. Strávila jsem s ní tento víkend a byla úžasná! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 13:48

Dalia Mně se taky moc líbí. Jak jsem si myslela ještě před pár lety, že se nikdy k žádné vůni nevrátím, neb je toho mnoho co objevovat a naco mít něco podruhé, tak už se dostávám do situace, kdy už jsem něco podruhé koupila a dokážu si představit, že některé kousky to dotáhnou až do statusu "nelze na poličce nemít". Noir pour Femme odhaduju na nový nákup, až tento flakon dopotřebuju - a uvidíme, co bude dál...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. dubna 2018 14:00

Panenka Závislost na Noir naprosto chápu.  Je to prostě lahoda! Také bych ji ráda měla na poličce stále. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. května 2018 15:57

Fucking Fabulous

Fucking Fabulous je černo-šedo-bílá vůně moderní civilizace. Začíná jako temně černá lékořicová mlha, která se postupně rozplývá a objevuje se příslib něčeho hezkého, barevného, jako bývaly malé oválné lékořicové bonbónky v barevné polevě. Bezstarostné dětství, postupně přecházející v bezstarostné mládí a dnes moderní trávení času v obchodních centrech. Lékořice zmizela a teď vcházím do obchodního centra, tentokrát s absencí pachu jídla, ale cítím vůni chodeb, výloh a plastových cedulí. Postupně míjím obchody, u toho s obuví kromě plastu zavane i vůně papírových krabic, v kterých si zákaznice odnášejí nové kožené boty, na stojanech visí kožené pásky a vše je moderní, civilizované. Obchody s obuví nechávám za sebou a jsem v části centra, kde je kino a zavanul klimatizovaný vzduch kinosálů, s všudypřítomným slano-sladkým popcornem. Tady se vůně ustálí na delší dobu, jen postupně ještě více sládne díky vanilce. Při východu z kina mě čeká venkovní vůně parkoviště - asfalt, guma, kouř a stále přítomná vanilka z vůně vyzkoušené v obchodním centru.

Určitě by měly vyzkoušet milovnice Bvlgari Black (asfalt, guma, vanilka), Dries Van Noten (tam cítím v začátku kožené boty v papírové krabici a v závěru sladkou vanilku) a možná i původní Miss Dior Chérie (popcorn).

Zdroj obrázku 1

Zdroj obrázku 2

Zdroj obrázku 3

Zdroj obrázku 4

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. května 2018 15:52

Douglas na Andělu...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2018 18:49

daniela Ty jo a víš, že máš s tou Fucking Fabulous pravdu? Vůbec mě nenapadlo jí vnímat takhle, ale sedí to.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. května 2018 18:56

daniela Ty jo a to jsem dnes byla v Praze a bloudila 2 hodiny po Palladiu v hadrech Kdybych si sedla a otevřela tvé foto... Tak příští pondělí

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. května 2018 20:55

wendulka No jo, jen to obchodní centrum není moc romantická představa... ale i tak je vůně krásná 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. května 2018 21:00

Korsičanka Škoda, že neměli tester Vanille Fatale, jen flakóny k prodeji. Určitě ale časem tester někde bude taky...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2018 21:05

daniela V Palladiu tester už je asi dva týdny, tak na Anděla snad taky dorazí co nevidět.