Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 11. května 2017 11:02
Reakce na dzizisketa:

Tak to držím palce. Nech už má dievča pokoj a može lietať. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 11. května 2017 11:12
Reakce na palahniukowa:

Tak Black je vizuálně taková trochu zmenšenina flato-hovawarta :-). Pes určitě prochladnout může, ale myslím, že už zas není taková zima.
K té povaze: flaťáci jsou většinou hodně přátelští, většinu, co znám, hodně baví cvičit, čili se s nima dá v tomhle směru hodně vyblbnout, jsou motivovatelní na hru i žrádlo. Rychle myslí a rychle jednají, což nemusí být vždycky výhoda :-). Co si cením, je, že když trochu poodrostou, tak se dokážou doma zklidnit a na to vyblbnutí si počkat. A milují vodu a bláto, s tím je třeba počítat. Co může být nevýhoda, vyplývá trochu z toho nahoře - potřebují společnost, samotu snášejí docela špatně, někomu můžou připadat až vlezlí. Proti zlaťákům a labradorům mi přijde, ža mají jemnější povahu, na dril reagují špatně, prostě se pak vypnou (to asi obecně dost psů, ale u flatů se muž musel naučit ubrat). A jsou to většinou na houby hlídači, sice štěkají hlubokým hlasem, ale to je tak všechno :-). 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 11. května 2017 11:13
Reakce na dzizisketa:

Taky držím palce, ať už ej to poslední.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. května 2017 13:05

přihlásili jsme pupáka na výstavu, už teď toho lituju 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 11. května 2017 13:36
Reakce na Jiná Realita:

Kdy a kam a vystavovat budete vy? :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. května 2017 13:40
Reakce na Zina:

myslím 10.6. do zlína a kdo bude vystavovat, se uvidí. já bych se toho raději vzdala  stačil mi ten svod. ale máma pořád hýčká naději, že by nám pupíka uchovnili, aby po něm zbyla aspoň jedna štěňátka, k tomu nějakou tu výstavu potřebuje. záleží, jak mu vyjde dysplazie.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 11. května 2017 14:24

Vcera jsme pohrbili Kyselinu

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 11. května 2017 14:40
Reakce na moora:

:-( co se stalo? 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 11. května 2017 15:27
Reakce na Jiná Realita:

Tak to vás obdivuju. Nám teď jedna akce, na kterou jsme chtěli jít, utekla (kvůli stavbě se nemůžeme dostat k PP  a teda ještě dalším diocela důležitým věcem), ale na další bych už chtěla určitě jít. Akorát že se bojím, že nás vyrazí z kruhu, Cid jak se k němu někdo sehne, tak mu hned začne dávat packy a olizovat ho, a to se toleruje ještě tak u štěňat. Teď bysme měli mít sraz vrhu, tak tam asi budu muset nabrat nějaké rady, jak toho klidného stoje docílit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. května 2017 15:30
Reakce na Zina:

mám naprosto stejné obavy, na svodu mladých pupek tedy byl opravdu pupek neposlušný, všechny lízal, sedal si  a tak. on v tu dobu bude mít těsně rok, takže už mu to asi nikdo tolerovat nebude. ovšem nevím, jak ho na to připravit, protože před svodem mu běhy v kruhu a podobné nutnosti celkem fakt šly, na cvičáku. ale na akci byl jak poleno.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 11. května 2017 15:44
Reakce na 711990:

Kdyz jsem dosla vecer do voliery, byla plna miska, takze mi bylo jasny, ze je zle a taky jo. Tezko rict, co se stalo, bylo mu 13 let, mel za zivot nekolik pomerne vaznejsich urazu - byl to malej papousek s velkym egem. Znamky choroby zadny nejevil, normalne zral a vsechno a vcera vecer jsem ho nasla mrtvyho.

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:17
Reakce na moora:

Tak to je mi ľúto Koľko sa vlastne taký papagáj bežne v zajatí dožíva?

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:18
Reakce na moora:

Tak to vzalo rychlý konec, asi se z toho posledního výprasku přeci jen nevylízal :-(

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:19
Reakce na moora:

Ach to mi je ľúto. Kyselina bol krásny. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:25
Reakce na moora:

ach jo, zobáček malej, to mě moc mrzí :(

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:35
Reakce na Jiná Realita:

To Vás obdivujem. Ja si neviem predstaviť ísť s Amy na výstavu. Asi by som ju aj naučila klusať v kruhu, možno aj pózovať, ale určite by sme stroskotali na tom, že na výstavach je mnoho psov, rozruch, určite by sa nesústredila a chcela by sa hrať, naháňať a jašiť 

A musím povedať, že máte môj obdiv. V nedeľu sme boli na cvičáku a pani mala hovawarta. No a teda keď zabral mali dvaja čo robiť. A stále bol vysmiaty ako päťkoruna a nič si nerobil z toho, že páničci za ním lietajú ako šarkani 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:40
Reakce na carries:

To je hodne ruzny. Od nekolika let (treba vystavni andulky) po 50-60 let i vic u tech velkejch, jako zako, amazonan, kakadu ci ara. Ale vetsinou je neco skoli driv. Nemoci mivaji u papousku rychly a casto fatalni prubeh, oni dlouho tu nemoc zastiraji a kdyz uz je to na nich videt, tak je zpravidla tak pokrocila, ze je pozde. Papousek velikosti Kyseliny by se mohl dozit tak kolem 20 let.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 11. května 2017 16:49
Reakce na moora:

Tak aspon jste se nemuseli koukat na nejake dlouhe trapeni...je mi to lito:( 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. května 2017 17:19

Černá kočička is wočink mí..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. května 2017 17:21

Černá kočička is not wočink mí