Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 20:20

Má prosím někdo osobní zkušenosti s profi hlídáním koček? Na webu je toho spousta, ale není nad doporučení.

Offline Allysa
Avatar
556 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 21:38

Catherinne Catherinne Využíváme Holidaycat, stojí to sice ranec, ale zatím vždycky všechno bylo ok. Kdybys potřebovala bližší informace, napiš!

Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 22:12

Allysa moc děkuji, zatím tzv. sonduju terén, ale vypadá to, že občas budeme nějakou pomoc potřebovat. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 05:00

Hezke pondelni rano

Offline Janulik03
Avatar
16735 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 06:18

MP Marge dobré ránko 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 07:59

MP Marge to je ale paradni kocour! 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 29. ledna 2024 13:25

Kokoska Dekujeme ❤

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 12:50

MP Marge on je fakt nádhernej

Catherinne a co u vás, vše jde ok? 

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 16:51

MP Marge no ale to je kus Kocoura

Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 01. února 2024 00:30

Magráta díky za optání

Myslím, že situaci zvládáme všichni skvěle. Inzulínový injekce pícháme oba dle situace, odběry krve budou asi na mě, to muž nedává. Na začátku se toho ujal, ale napíchl Ebby dvakrát a krev nikde, tak se začal rozčilovat, že nebude píchat do kočky desetkrát...no, tak jsem to musela udělat já. Jsem z toho vždycky vyklepaná, ruce se mi třesou ještě deset minut potom. Zvládat tu koordinaci ucho, baterka na prosvícení kudy vede žilka, zaostřit na ni a neminout tu nítěnku, jehlička, glukometr...potřebovala bych ještě jedny ruce. Ale hlavní je, že to Ebby zvládá. Inzulín píchám po jídle, skočí si do krabice a tam ji to píchnu. Musí už vědět co ji čeká a pořád do tý krabice vleze, tak to je super. To odebírání krve snáší hůř, to už ji asi fakt zabolí, takže je to zlatíčko. Bojím se, že se přede mnou začne schovávat, ale zatím jsem ten hlavnější krmič já a vzhledem k tomu, že jí asi 10x za den, tak mě ještě nezavrhla. 

Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 01. února 2024 00:31

MP Marge no to je fešný kocourek

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 01. února 2024 02:30
Reakce na Magráta:

MP Marge on je fakt nádhernej

​Dekujeme

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 01. února 2024 02:32
Reakce na clothilde:

MP Marge no ale to je kus Kocoura

​Ano, to mas svatou pravdu, je ho poradnej kus

Myslim, ze by mohl nejake to kilo shodit, ale nechce! A kdyz jsem se ptala veterinare, tak ten mavl rukou, ze kocour nabira na zimu, at ho necham.  

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 01. února 2024 02:34
Reakce na Catherinne:

MP Marge no to je fešný kocourek

​Dekujeme, a Ebby drzime palce

Offline nikka75
Avatar
85 příspěvků moje polička 01. února 2024 12:12

Milé ženy, ráda bych se zeptala, jestli máte některá svého mazlíčka pojištěného na veterinární péči a popř. jakou máte s pojištěním zkušenost. Našeho psa v budoucnu bude zřejmě čekat operace kolene, možná obou, cena jednoho je 28-40 000. Kamarádka platila minulý rok u veterináře hrozné sumy, jelikož fena měla nějakého streptokoka či co,  takže neustále kapačky, antibiotika, nakonec museli vzít slezinu a stejně to nepřežila, tak si nového psa taky raději po těchto zkušenostech pojistila. Koukám na ty podmínky pojišťoven a nejsem z toho moudrá, jestli se to vůbec vyplatí. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33831 příspěvků moje polička 01. února 2024 12:32

nikka75 no podle mě se na tohle pojištění stejně vztahovat nebude 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 01. února 2024 12:46

Catherinne tak to jsou dobré zprávy Já  jsem tehdy Mínovi brát krev nemusela, na kontroly jsem s ním docházela podle potřeby. On to celkem zvládal, fakt mu to hodně pomohlo a pak přišel ještě Matýsek a pak Otík a dokázal s nimi ještě řádit

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 01. února 2024 12:52

nikka75 zkusenost nemam, ale treba to bude fungovat jako kdyz si clovek vezme destnik, ze vubec neprsi, takze kdyz si ho pojistis, nic zleho se mu nestane :)

obavam se ale ze pri dnesnich cenach veterinarnich osetreni a nemocnosti psu, tam bude milion vyjimek a spoluucasti, takze od plateb to uplne nezachrani

Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 01. února 2024 12:54

Magráta měŕit bychom měli každý víkend minimálně do doby, než najdeme ty správné jednotky inzulínu. Mohli by to měřit na veterině, ale dostali jsme důvěru, že to zvládneme. A nebudeme Ebby tolik stresovat. Takže to zkoušíme a třeba budu za čtvrt roku mistr v odebírání krve z kočičìch oušek

Online RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 01. února 2024 14:08

nikka75 já už mám pojištěnýho druhýho psa a vyplatilo se mi to

smlouvu mám u ČPP, ještě to snad dělala Generali, ale tam byla sazba pojistného podle velikosti psa, takže jsem s RR vzala raději tuhle... plnili mi už několikrát, uplně v pohodě (stačí poslat lékařskou zprávu a účtenku), ale to, co zmiňuješ s těma kolenama, by nejspíš likvidní nebylo - pojištění se vztahuje na nahodilou událost, úraz, dietní chyba, akutní onemocnění atp.... tedy ne něco, o čem už při vstupu do pojištění víš, že nastane... chce si to přečíst pojistné podmínky, nejsou dlouhé (a výluky budou asi u všech pojišťoven cca podobné)