Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:24

Dadoo My koupili pelíšek. A domácí boudičku, na doporučení chovatelky.

A tašku - k údivu chovatelky. Myslela jsem, že by mohla fungovat jako cestovní pelíšek.

Do výbavy dostala obojek a vodítko, má ho dodnes.

V boudičce spává Rozinka. V pelíšku nikdy nikdo.

Tašku (chápu, ta se vás netýká) jsme použili párkrát do vlaku.

Tož tak.

(Později jsme koupili kšíry do auta.)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:34

Dadoo Ksiry já furt prosazuju, ale asi z nich rychle vyroste. Pelisek a hračku a nějaký pretahovalo - měkký, já ho upletla z flisovy deky (nenechavat bez dozoru)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 19:36

Dadoo Odpovedela bych si na otazku, jak casto bude Ruzenka jezdit autem. Jestli pravidelne a casto, investovala bych do kvalitni prepravky, dostatecne prostorne, aby ji vydrzela na cely zivot a ucila ji od zacatku (s vyjimkou pprvni cesty asi, to si neumim predstavit) v ni. Pokud budete jezdit malo, poridila bych kvalitni ksiry a popruh pro psy.

Jinak takova ta klasika, pelisek, misky, voditko, obojek, krmeni, nejaka hracka (po dohode s chovatelkou, stenata vetsinou dostavaji balicek "od maminky") a plenkove podlozky, at ma kam jit, nez vychytate hygienu (ne kazdemu to vyhovuje, nam ano a pomohlo to i co jsme zjistili, ze je Ziza nemocna - potrebuje casteji nez zzvladnem a takhle neni ve stresu, protoze plenku zna a vi, ze na ni muze kdykoliv beztrestne. Kdyz jsem doma, tak vleze do klece a predni packy da na ni a vyzyvave na me cumi - jasny pokyn, ze mam zvednout zadek).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:07

Dadoo Podle mě toho moc nepotřebuješ, bo už psa máš, tak většinu toho fakt potřebnýho máš doma. My jsme měli spoustu krámů, nakonec jsme z toho využili obojek a vodítko. Na tu první cestu domů by bylo dobrý, kdyby jel někdo s tebou, i deálně by řídil a ty bys seděla se štěnětem vzadu. Moc si neumím představit, že ho vrzneš do přepravky nebo zapneš do kšírů a sama to odřídíš. Vím, že je na to teď blbá doba, ale třeba by se někdo i s větším autem našel, kde bys mu neseděla hend za zády.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:11

Na plenku bych se vybodla, i když vím, že se občas na to učí, ale to platí hlavně u prcků, a i tak se na ifauně průběžně objevují příspěvky typu "nejde nám dotahnout čistotnost" a většinou je to u psů, co jsou na to od chovatelů naučený. Bydlíš v přírodě a už bude hezky, tak žádná plena nebude potřeba.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:12

Růženka bude jezdit často. Bude se mnou chodit do školy. A bude se mnou všude. Takže potřebujeme nějakou přepravku.. Žigulik je zvyklý jezdit bez, umí to.

Kšírky se mi líbí, počítám s nimi. Ale spíš asi až bude větší..?

Hračky jsou jasné, něco na přetahování poridim

Oni jsou to malý pirani

Plenkova podložka je výborný nápad. 

Nové misky pro ni taky koupím. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:15

Zina my to máme ven navíc asi 5 kroku a 3 schůdky. bbude se učit rovnou ven. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:17

Dadoo Na plenku bych se taky vybodla. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:23

Dadoo Někdo mi hrozne doporučoval pro štěně tyhle kšíry, je to trixie a stojí málo, do 150,- 

ale já je nezkousela, mne hrozne pro r.vyhovuje ten norskej typ

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:32

Potrefenáhusa Díky, zkusím se po nich podívat :-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:36

Dadoo nemáš přepravku na kočky? malý štěně by do ní mělo vejít

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 20:52

viktorka_od splavu Nemám právě. A pojedu pro ni nejspíš ted taky sama.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:13

Dadoo Z hraček/pomůcek je dobrej plnitelnej Kong, když do toho dáš trochu tvarohu a dve granule, tak bude na chvíli o zábavu postaráno, navíc se hodí i k postupnýmu nacvičování samoty.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:43

Dadoo když jsme vezli kotě bez přípravy, dali jsme ho do sportovní tašky na zip. psovi by to šlo zapnout kolem krku. ale budeš ji určitě potřebovat odvézt na různá očkování atd, já bych to koupila. pár korun a mall, alza apod..

něco takovýho https://www.mall.cz/prepravky-kocky/ferplast-prepravka-atlas-20?src=bestsellers

nebo kdyby ti ji někdo půjčil. do brna si asi nepřijedeš:-) ale my měli nejdřív taky půjčenou

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:51

viktorka_od splavu Přerpavka je dobrá, ale do takové by se mi stejně za chvíli nevešla A na chvíli to asi nemá cenu. Zkusím vypůjčit..

Růženka si udělala z brášky polštářek

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 23:09

Dadoo 

No tak ale ňu ňu ŇU!!!

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 23:16

Dadoo to je takové pohlazení na duši, ty pupíčky

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 23:20

Já nemam buldočka, já mam loveckýho psa!

Včera mi Poppy vykloubila rameno a přivodila infarkt, když vystřelila za zajícem a hnala mě tryskem sto jarních kilometrů. Eště ke všemu přijdem domů, a: Ale pošimtě Poppynko, cos dělala žes taková udejchaná, chuďátko moje? To nasere, když já za ní lezu do dveří po čtyřech, šlapajíc si po jazyku

A dneska ta mrcha vystartovala po ježkovi. Na trávě potmě nebyl vidět, ale trhem vykloubený rameno proběhlo znova a vidim, že Poppy je do něčeho zakouslá a lomcuje s tím... vůbec jsem s ní nemohla hnout, musela jsem jí jednu vrazit! Jak běsná byla. Zejtra snad vyfásne košík

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 00:07

barbucha a nedělá to z hladu..?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 00:15

Dadoo 

cha cha cha cha cha