Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 11:07

Potrefenáhusa kocku tvy kamosky naprosto zboznuju

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 11:35

Já mám zase takovej hodně blbej psí dotaz. Jezdíte někdo v sezóně se psem k moři? 

Já jsem navrhovala nějakou severskou dovolenou, protože psici je dost teplo i teď, je to dost aktivní stvoření, ale sambo by chtěl do Itálie s kamarády a bohužel termínově v srpnu. Ještě bych viděla jako ideál červen, byli jsme loni v Toskánsku a sháněla jsem tam mikinu, protože jsem nepočítala, že bude chladno.

A pořád přemýšlím, jak to udělat, abych tomu zvířeti neublížila, napadá mě nasadit na té dovolené režim - vstát hodně brzy ráno, jít si zaběhat, pak se s ní třeba vykoupat a odložit jí v apartmánu, jet na výlet, vrátit se na venčení a další procházka večer, až bude chladněji. Ale nemám právě zkušenosti a moc si nedovedu představit, jak to teplo bude zvládat :/ 

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 11:37

711990 jsem taky ve fanklubu, ty posezy jsou dokonalý

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 11:53

Zu Ono záleží na psovi, já bych ty svoje na takovou akci určitě nevzala, buĎ bych jela jinam, nebo bych je zkusila udat na hlídání. Důvodem je jednak jejich komfort, kterej je ve 30 stupních fakt malej i doma, jednak moje pohodlnost, protože pak se pořád řeší pes - jestli mu není horko, jestli tam a tam smí, jestli na tom ubytování něco nevyvádí, prostě je to takovej kompromis pro obě strany.

Navíc nemůžeš vědě,t jak velká bude psova ochota trpělivě e nehlučně čekat na vás v cizím prostředí apartmánu, u našich psů jsem si skoro jistá, že by byla dost malá.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:00

Ideální flatí dovolená je teda něco v tohle stylu (už to tu bylo)


Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:01

Zina to je ono, no, doma v pohodě přes den spí, ale rozhodit jí může i ta cesta. hlídání bohužel nehrozí, k psím hotelům mám nedůvěru a stejně se tam nechce v tom srpnu ani mě :( jako kompromis z mojí strany mi neva, já fakt pro blaho psa udělám a zvládnu hodně, ale prostě si říkám, že jindy nebo jinde by nám bylo lépe všem...

a když už tu jsi, byla jsi to ty, kdo řešil na dovolené vypitou mořskou vodu? 

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:01

Zina boží

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:09

Zu jo (tu vodu), a byl to horor, ale přičítám to hodně vysokýmu věku psa
napíšu víc večer, mezitím třeba napíše někdo, kdo se na to bude dívat pozitivnějc - já bych prostě se psem nikam do pařáku nejela

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:15

Zina jojo, napiš, prosím, ať posbírám co nejvíc informací :) 

a k tomu pařáku, mně horka právě nedělají taky moc dobře, takže já zkusím zalobbovat aspoň za jinej termín, podle mě je ten srpen vražednej.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:16

Zu Ja byla v Litve (az nahore u Lotysska, Palanga a Šventoji) a kdyz vychytate pocasi abyste zrovna netrefili 15 s destem jako my naposled, tak se tam normalne v mori da kkoupat, zaroven je to ale snesitelny i pro psy (byla jsem tam vickrat)

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:24

Zu my jezdime se psem k Baltu, byli jsme jeden rok na Rujane v zari a loni v Polsku na Helu v kvetnu a myslim, ze si to pejsek uzil

Online Potrefenáhusa
Avatar
33725 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:26

Zu Já chytla Pobaltí, když bylo na místní poměry mimořádně krásně, a i tak tam vedra nebyly.

ale mám pocit, ze zrovna Zina nemwla u Baltu pozitivní zážitky?

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 14:31

Zina boží fotka

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 15:58

Zu Odvézt psa z domácího prostředí , absolvovat náročnou cestu a nechávat ho samotnýho v cizím bejváku? Nevidím žádnou výhodu pro psa ani pro tebe.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 16:49
Reakce na Potrefenáhusa:

Biely kvet Myslíš urputné ladění silikonové chňapky s pomeranči?  

​Ani nie, aj bez chňapky je to krásné.

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 17:34

Samantha tak to byl nástřel režimu, aby se pes přes den neupekl, ale nepředstavuju si, že tam bude celej den sám, když bude s koupáním a nějakýma procházkama v pohodě, tak bude se mnou venku, jinak prostě ve vedru s ní někdo bude doma, to jasný. já nejsem žádnej tyran pejsků, proto to tak řeším, to spíš sambo problémům nepředchází :)

Offline Samantha
Avatar
1763 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 19:35

Zu Hele, za tyrana bych tě nepovažovala. Jen prostě zvaž, co je pro psa (a nakonec i pro tebe) lepší, zda to, že bude s vámi (pokud teda bude, ale původně jsi psala, že byste aktivity přes den podnikali bez ní) nebo to, že bude ve svém prostředí v klidu doma. Navíc, pokud není kastrovaná, můžete si naplánovat co chcete, ale když začne hárat ...

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 20:34

Samantha no právě, no právě... jako já prosazuju jet někam na jaře a ve vedrech se jet ochladit do Rakouska k jezeru nebo sehnat nějakou chalupu tady, myslím, že pro klid a všechny zúčastněné by to bylo ideální :) 

Offline whiskas
Avatar
19544 příspěvků moje polička 16. ledna 2020 13:59

stes Děkuju. Právě proto mi přijde mimo ji trápit límcem, který ji jen stresuje a omezuje. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 10:41

Ad mořská voda a písek, my jsme si málem neodvezli zpátky od Baltu Terka, podle veterináře za to mohlo právě tohle. Asi druhý den pobytu dostal průjem a začal blít a vypadat na umření, skončilo to tak, že jsme týden jezdili každý den 15 kilometrů k veterináři, který mu píchal nějaký podpůrný léky a pak už i antibiotika, fakt jsem se bála, že o něj přijdeme. ALE myslím si, že to bylo tím, že už mu bylo v té době 9 let, měli jsme s sebou 4měsíčního Cida, který se koupal úplně stejně a ten písek vyloženě žral, a tomu nic nebylo. Taky to nebyla Terkova první návšteva u moře a s retrívrama se k němu jezdí i na výcviky, tak z toho dramatickýho průběhu viním ten oslabenej organismus starýho psa.

K tomu hlídání mám jednu nevyžádanou radu - doporučuju někoho najít, aspoň nějaký kamarády (do hotelu bych ty svoje taky nedala), a zkusit na to psa trochu naučit. Nikdy nevíš, co se za těch 12-15 let psa stane a kam se posunete, třeba se budete chtít podívat někam, kam ji nebudete moc vzít s sebou, a co pak. Teď jako mladá si na to líp zvykne, nadšená z toho nejspíš nebude nikdy, ale bdue vědět, že se vrátíte i tehdy, až jí bude třeba 7-9 let a bude na vás víc navázaná, než když by to v tomhle věku mělo být její poprvé.