Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 16:11

Zu Solathis Nam taky bylo doporučeno používat raději down místo lehni, že se to plete.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 16:27

DrowRanger já si kdysi pořídila kotě k foxterierce. (za život měla na kontě 13 zavražděnych koček. ) foxove jsou extrémní bijci, z ní měli respekt všichni psi v okolí a nedovolil si na ni nikdo, a to vážila 7 kg.

Kotě strávilo dva dny pod drátěný košem z drateneho programu, aby si ho mohla ocuchat a zvyknout si na něj, ale aby k němu nemohla. 

Pak ho přijala za své a byla připravena sežrat každého psa. Který by se v okruhu 100 metrů objevil. 

Občas se spolu řezali, vypadalo to naprosto příšer e, chlupy litaly, ale nikdy si neublížil a po boji se olizovali navzájem. 

Svého kocoura prostě milovala a chránila ho. 

Takže to jde. Náročnost soužiti bude podle temperamentu obou.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 16:27

notna Ja to blby "haji" pouzila jednou, on mi na to zareagoval a pak uz jsem ho to nepreucila a cely jeho (bohuzel velmi kratky) zivot sse za to stydela... (A jo, mluvim o Inkoustkovi, jsou to dva roky a zas je mi do breku)

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 16:36

To je mi líto.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 16:55

Jsem totálně neschopná . První pokus a už teď se připravuji na další, večer. Bála jsem se, že Piškvorku moc zmáčknu, tak nevím, byla-li moje akce vůbec k něčemu dobrá. Pořád je to plné a já netuším, jak velký tlak má smysl vyvinout. 

Offline Catherinne
Avatar
9883 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:08

whiskas ale nejseš! Ano, člověk se bojí, protože...milión věcí. Adinka mívala jako malá věčně záněty očí, taky jsem se to musela naučit, jak ji zpacifikovat ať se k těm očím vůbec dostanu, jak to tam kápnout nebo vetřít mastičku. To půjde, každý pokus bude lepší a lepší. Držím palce.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:13

Catherinne Díky, ale nemyslím si to. Uděláme maximum, ale už teď je mi jasné, že s ní nejpozději pozítří vyrazím znovu na veterinu. Paní doktorka to má jistě lépe zmáknuté a hlavně ránu zkontroluje. Já se prostě bojím většího tlaku, abych jí, kromě bolesti, nezpůsobila více škody, než užitku. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:39

whiskas Já soucítím, kdysi jsme museli takhle potkanovi proplachovat ránu po abscesu, kdy zánět zasáhl i lebku, a dost nerada na to vzpomínám.
Na druhu stranu, co myslíte, že se může při vyvinutí většího tlaku stát?

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:43

DrowRanger Tady asi trochu zaměňuejme koukej na nějaký objet a koukej na mě (oční kontakt). Na to první bych šla jako Potrefenáhusa, u toho druhýho by mě zajímalo, co se teda stane, když dáváte tu misku s masem a chcete oční kontakt a pes to neudělá?

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:01

Dadoo Jak se to stane, 13 kocek? To jako venku nebo u vas na zahrade?  Vsichni nasi retrivri kocky honili/honi, ale jde jen o prohnani a myslim, ze by spis naprasila kocka jim. Novofundlandak prekvapive nehoni nic

Offline Daridari
Avatar
1064 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:40

whiskas My sme s tým jej kocúrom boli na veterine minulý piatok večer. To mu teda veterinár ako som písala vyčistil. V sobotu som ho bola pozrieť u sesedky, s tým, že jej pomôžem tam strčiť tú striekačku s dezinfekciou a to už sa nedalo, bolo to za necelých 24 hodín zatiahnuté. Atb dostal v tabletách na dva týždne, každý deň 1/4 tablety. Ja tomu možno nerozumiem, ale myslím, že je fajn, že sa to zatiahlo, či nie? Keby v tom nakoniec vznikol absces, tak treba ísť k tomu veterinárovi, tak sa vyjadril. Inak na kontrolu až pred dobratím atb. Kocúrik vyzerá byť úplne v pohode, mal mať límec na krku hneď v ten piatok ho veterinár nasadil, ale nedalo sa s ním vydržať, tak límec išiel dolu. Trochu si to vraj prvý večer vylizoval, čo asi nebolo dobré ale už s tým prestal. Zostáva dúfať, že ho ten druhý kocúr - agresor opäť nenapadne. Tvoja micka to mala z čoho poranené? Tiež hryzná rana od inej mačky?

Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:41

Nekolik spacich..

Offline tv
Avatar
3587 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:42

Offline Samantha
Avatar
1810 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:51

Všem marodům tady přeju šikovné a trpělivé páníčky/paničky

(doufám, že to není nakažlivý jako v jiných vláknech...)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 19:03

Zina musím sa postaviť priamo pred misku a čakám ako blbá kým sa na mňa pozrie. Samozrejme sa medzi tým snaží 5x k miske dostať, vždy teda znovu do sedu, čakaj no a potom opakujem meno až dokiaľ sa nepreberie z tej zaslepenosti jedlom a neporie na mňa. On je tak neskutočne pažravý, že tá miska má väčšiu váhu ako ja, ale paradoxne soms tým chýbajúcim očným kontaktom mala problém aj na cvičáku.. Sestra má retrievra, ale úplne inú povahu. Posielala mi minule video ako mu dáva misku so žrádlom a pes na ňu (sestru, nie misku) neprestajne čumel. Minule mi písala, že mu dala misku so žrádlom, povel čakaj a zabudla ho z neho uvoľniť. Niekam odišla a keď sa vrátila, pes stále sedel pred nedoknutou miskou a pod ním mláka zo slín :D :D To sa nám stať nemôže. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 19:13

Jos To byly venkovní kočky. Vedle nás byla opuštěná chata (kterou jsme posléze koupili) a tam byly kočky. Majitel je jezdil přes zimu jednou týdně krmit, přes léto na chatě byli. No a jak se nějaká nechala nachytat, měla to spočítané. neexistovalo nic, co by Miluš odradilo. Výprask, nic. Prostě to bylo silnější než ona. Foxteriér, no.

Tady na fotce je po lítém boji s velikánským kocourem. Tady už je umytá, vydrbaná, ošetřená a spráskaná.

Ale jinak byla úžasná. Opravdová psí osobnost

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:18

Dadoo Ta je krasna, takovej prvorepublikovej pes :)

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:31

whiskas

Taky jsem kočce vyplachovala několikrát denně ránu no, a co ti budu povídat, chtělo to trochu násilí. Držím palce! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:36

Daridari No ty abscesy a podobný by se měly hojit podle mě spis zevnitř, odspodu a tekutina vytejkat ven, když se to zatahne brzo, muže ten hnis zůstat vevnitř. 
Golias měl absces po rvačce jednou, měl trojitou půlku hlavy, na veterině jsem šla malem k zemi, když jsem viděla, co z toho vymackla, ale nevypadal, ze by ho to bolelo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:38

Zu Voni si neradi lehaj, mne to přijde jako dost těžkej povel. Taky jim asi splývá ten povel-můžeš zkusit místo slovního povelu učit ji to na gesto, a slovo k tomu přidat až pozdějc