Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Janulik03
Avatar
16757 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:33

Potrefenáhusa aj nas kocur je tvarnejsi a dovolim si tvrdit ze aj milsi. Rozumie si s Elzickou, kludne jej vlezie do misky. Micka je ostrazita vyhyba sa obom a miluje vnuka a mojho otca. Ostatnyc nas toleruje ale nevyhladava. Murko je prisavka obecna

Online Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:34

Zina Myslím, že i kocour a kocour má šanci. Horší by bylo, kdyby ta první byla kočka.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:35

KeĎ tu preberáte spolunažívanie, neskúšali ste niekto skamarátiť teriéra a mačky v prípade, ak do domácnost s mačkou chodí max. 1-2x týždenne? Svokrovci dali uspať psa čo mali, takže náš môže behať po dvore a loví všetko, čo sa pohne. Sliepky, mačky, ovce...Takže na dvor chodí na vodítku, púšťam ho až v záhrade, ďalej od zvierat. Na jar chcú svokrovci šteniatko a tak nejak tuším, že mu ten náš môže dať zlý príklad. Všetky ich predchádzajúce psi boli zvyknuté na domáce zvieratá, kamarátili sa mačky (vrátane rotwajlera a kríženca akity a rotwajlera), keďže s nimiboli denno denne v kontakte. Vysvetľovať psovi vysvetľujem, zakazovať zakazujem,ak by bolo za čo tak samozrejme aj chválim (nie je, furt je to v štádiu "chytím a zabijem mačku", teda k zabitiu by asi nedošlo, skôr k bitke...) ale teda zatiaľ nevidím žiadne výsledky.

Neviem teda, či v takomto prípade je to vôbec možné.

Offline Zina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:07

DrowRanger Kamarádce se to kdysi povedlo, bylo to velšteriér a chvíli to trvalo, ale zvládli to, i když už měl za sebou v tomhle ohledu kriminální minulost. Postup moc nevím, bohužel..
U neteriérů jsme takhle učili jezevčíka, kterej byl taky hodně nesmlouvavej a Terka, kterej se dal odvolat od zajíce a srnky a všeho, ale po kočkách šel dost tvrdě (oni flati nejsou k těm ostatním zvířatům, když s nima nevyrůstají, žádný dobračiska, někdy se to i unich píše, že na dvůr ke zvířatům určitě ne).

Šli jsme na to přes vodítko a pochvalu ve chvíli, kdy se ke kočce nepokusil vrhnout. Když by se vrhal i na největší možnout vzdálenost, tak si pomoct nějakým povelem, třeba sedni, a donutit ho, aby se soustředil na něj, a pak pochválit. Pomalu pak tu vzdálenost zkracovat, kdy dokáže zůstat v klidu. Když tohle zvládl, tak jsme vzali kočku do náruče, když to šlo, a šli ji psovi ukázat a pořád ho chválili. Jako chtělo to trpělivost, ale muž to nacvičoval intenzivně celej víkend a na konci už to docela šlo, pokračování pak bylo za měsíc a nakonec se pes s kocourem spřátelili.

Imo není cesta se těm zvířatům vyhýbat, ale naopak ho tomu vystavovat, jen se obrnit trpělivostí. Máte výhodu, že máte podmínyk k tomu po ruce. A když byste to nezvládli, tak bych je dohromady se štěňátkem na dvlr nepouštěla, protože ho to fakt naučí (a u toho štěněte je naopak předpokald, že když v tom bude vyrůstat, tak to mco řešit nebude).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:17

DrowRanger Zina know how na to nemám, ale naše trenérka má na tyhle potenciální průserový situace povel "koukej" - pes jen na dálku čumí a dostane odměnu 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:18

Zina vyskúšam, blbé je, že ten pes má reflex rýchlejší než ja, zatiaľ ho pred mačkou zastavili len dvere do ktorých vrazil, opakovane , ja som si naopak viacero ráz čiernych kocúrov ani nevšimla a on už štartoval...Ale asi budem nacvičovať na mačke, tá sa ho nebojí, neuteká pred ním a ju si prestal všímať a neútočí na ňu (zrejme tuší, že by škaredo dopadol), na to som aj úplne zabudla, takže bude figurant :) K sliepkam ho púšťať nebudem vôbec, to som si istá, že by neodolal a dáku zadrhol. S ovcami sa vyporiadam na jar, keď budú navoľno, ale predpokladám, že to by jedno drcnutie hlavou asi poupravilo...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:24

Potrefenáhusa u nás tento povel vôbec nefunguje, neviem psa donútiť ani aby pozeral na mňa keď ho povelujem pred miskou so žrádlom, ak by som mu dala ten povel pred mačkou, proste by ma odignoroval a ďalej sa k nej snažil dostať. Skúsim to s povelom sadni a čakaj - s kusom šunky v ruke.

Offline Zina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:28

DrowRanger No bez vodítka ani ránu, to je jasný. Jinak já osobní zkušenost s teriéry nemám, ale cílem je naučit ovládat to vzrušení, který je teda u flata 10 z 10, a ještě má k tomu 40 kilo, takže taky výchozí situace taky nic moc.

Potrefenáhusa Koukej je hezkej povel, dobřese doplňuje s nečum :-). A ta tvoje trenérka je mi sympatická, jak ji tu popisuješ, kde cvičí? Jsem se zařekla, že až se vyhrabu z toho moribundu, co mě drží už někdy od listopadu, tak začnu s Cidem zase pracovat.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:43

Zina pošlu 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:49

DrowRanger lovení čehokoli je prý teriéří vlastnost, jen ten náš highlander - flegmatik radši místo prohánění slepic očurává kopřivy (naštěstí). I když jednou vystartoval po kočce na zahradě, až jsem se divila.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:09

Zina jak se to koukej prakticky učí? dá se to jednoduchým způsobem popsat?

já jsem trochu kopyto a bohužel cvičák teď má pořád plno, základy máme ok - sedni, ke mně, lehni (to furt teda neumí, něco dělám špatně, ale prostě nevím co, lehne fakt jen, když dám tu ruku na zem já), ale tyhle zvláštní povely vůbec nemám šajn, jak naučit...

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:11

Jdu se vypsat. Piškvorce se udělal absces, který paní doktorka vyčistila, ale pak následoval pokyn, že máme tuto proceduru opakovat další dny, 3x denně. Už teď z toho mám děs v oku, protože se bojím, že to udělám špatně. Představa, že jí nejdříve mám do otvoru vpravit sříkačkou naředěnou dezinfekci a pak teprve obsah uvolnit a to vše opakovaně, mi nahání husí kůži. U doktorky byla Piškva hodná (a statečná), ale obávám se, že doma to tak snadno neprojde. Tak prosím držte palce. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:12

Zu já na to nemám patent a můžu ti to popsat, jak si myslim já, že se to dělá - seš někde dál vod toho místa, kde se něco děje (pro začátek něco lehčího v dálce, co psa tolik nerajcuje), řekneš koukej a když tam otočí hlavu, klikneš a odměníš. No a pak ubíráš vzdálenost a přidáváš vzruchu.  

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:20

Zu Vim, ze je to hloupy napad, ale mozna by pomohlo zmenit povel? Predchozi pes lehal zasadne pouze na "Haji" ac jsem se ho puvodne snazila naucit normalni "Lehni", coz neproslo... Nekde jsem slysela, ze Sedni/Lehni je pro psa z nejakeho duvodu podobny povel, zkusila jsem ho zmenit a vyslo to.

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:21

whiskas a jezdit tam ty tři dny, když to tam zvládá, nejde?

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:30

Catherinne 3 x denně? Ne, to nejde ... 

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:33

whiskas omlouvám se,  špatně jsem si to přečetla. 3x denně samozřejmě ne...kde ten abces má?

Offline Daridari
Avatar
1064 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:35

whiskas Presne minulý piatok som bola odviezť susedku s kocúrom k veterinárovi, mal dve hryzné rany na stehne, vyholil mu to okolie a  dezinfikoval presne ako píšeš, že striekačku pichol do tej diery a vystriekal to. So sebou domov jej  dal ten roztok a antibiotiká. Tak sme špekulovali, ako mu to urobíme na druhý deň spolu. Ale do druhého dňa sa diera  tak zatiahla, že už by tam striekačku nestrčila, tak to iba obstrieka vždy ako sa dá. Verím, že aj Tvojej mačičke sa to bleskurýchlo zatiahne. Snáď dostala aj atb.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:47

Catherinne Jsi milá, že se ptáš, díky :-). Jak má ten opakovaný nádor, tak se jí v jeho blízkosti udělal absces, jde o místo pod zadní nohou. Tedy, nejdříve jsme si mysleli, že je to další zákeřný útvar, ale je to absces, který tedy bohužel souvidí s její diagnózou. Opět jsem nadhodila možnost operace (ale to by byla již třetí) a paní doktorka pravila, že si nemyslí, že by bylo vhodné provádět další zákrok, takže vyslovila stejný názor jako na jaře minulého roku. Popravdě, jsem ráda, že Piškva v listopadu oslavila narozeniny, teď Vánoce a doufám, že si užije i jaro na zahradě. Miluje teplo (která kočka ne, že?) a válení se v trávě . Zatím se jí daří stále dobře, soudě dle dojedené misky a pravidelných vycházek, tak je asi opravdu lepší do toho už "nerýpat". Ale uvidíme. Dostala ještě dávku antibiotik a za dva týdny ji čeká kontrola, kde se můžeme bavit o dalším postupu.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 15:52

Daridari To mi ani neříkej. Byla jsem na to upozorněna, že se rána může zatáhnout a pak nezbývá, než znovu na veterinu. Asi i z toho důvodu máme čištění opakovat několikrát denně. Samozřejmě, když bude nejhůř, tak zajedeme k doktorce. Možná by to bylo i lepší, kdyby jí ránu jednou denně pořádně vyčistila ona. Ale pokyn zněl 3x denně, tak snad to klapne. Piškva také dostala antibiotika, ale v injekci, dávku na dva týdny. 

Děkuji ti za přání, vyřídím :-).

A jak je kocourovi? Jezdili jste na čištění opakovaně?