Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:13

Zu my se koukali na Strážce galaxie:-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:15

Dadoo nj, bacha, pokud jsi zvykla na psy-kocka pokud takhle odpadne tak uz je skoro mrtva. na nich fakt nepoznas dokud neni (skoro) pozde:-/ pes je vetsi knoural;-)

Online Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:19

Magráta perfektní

Online razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:23

Dadoo nj, bacha, pokud jsi zvykla na psy-kocka pokud takhle odpadne tak uz je skoro mrtva. na nich fakt nepoznas dokud neni (skoro) pozde:-/ pes je vetsi knoural;-)

​To je pravda. Segry Miky mel nejakou otravu krve ci co, dostalo se mu neco do rany, kterou asi utrzil pri souboji a nikdo si ji nevsimnul. Celej den byl ok a vecer si prej "sel umrit" do svyho pelechu, kam si lehnul a apaticky lezel. Nastesti si segra vsimla, ze tam tak divne lezi a nereaguje a ten pelech je uplne mokrej, jak mu bylo zle, tak se do nej chudak pocural. Takze prej chnapla kocku i s prochcanym pelechě a vyrazili ho zachranovat na veterinu... nastesti to dobre dopadlo.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:27

viktorka_od splavu Já myslím, že jsme to snad nechytli moc pozdě. V pondělí ještě normálně běhal. Odpoledne se řítil na tvaroh. Včera ještě ráno vstal ke konzervě, ale už moc nejedl. Toho jsem si všimla, protože se vždycky k jídlu hrne.

Ale pak celý den jen ležel na tom polštáři u dveří, nesledoval mě, když jsem se k němu přiblížila a nechal se hladit. neutekl před mou rukou. A odpoledne už mu vadil dotek na zádech. A byla vidět ta boule.

Asi to u něj šlo dost rychle, ale taky se to, snad, rychle  na něm projevilo. Ještě zítra injekce a pak prý prášky. To tedy opravdu netuším, jestli/jak to do něj dostanu. To bude výzva.

Taky nevím, jestli, jak mu bude lépe, nezačne zase být plachý, jako byl dosud. Fakt nevím, co nás s ním ještě čeká.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:31

Dadoo urcite to bude dobry-jen teda-zle uz bylo to vcerejsi rano, jen to jsem tim chtela rict. taky jsem to nevedela, vysvetlil mi to veterinar. proste jak kocka zacne malinko haprovat (nechut k jidlu nebo nejaka drobnost, co psi maji obden) tak to uz je fakt nemocna

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. října 2019 20:33

viktorka_od splavu Budu si to pamatovat a pozorně sledovat celý gang

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 16. října 2019 22:55

mitford sister no speciálně si musím foukat každý den léky. Ale já to astma měla už dřív, jen ty kočky ho asi zhoršují. 

A je rozdíl mít alergii a astma. Jako žádný doktor není nadšený. A píšou, že alergie není ani tak o chlupech, ale o slinách v chlupech. Nahatá kočka se ti taky líže. 

Tak spíš krátkosrsté plemeno než dlouhosrsté.

A s tím venkem, myslím si, že v létě se to prostě uhlídat moc nedá. Leda mít v okně sítě a dveře pečlivě zavírat.  Naše kočky taky vyběhnou na chodbu když jdeme domů, chtějí si to očuchat...

Offline MP Marge
Avatar
5724 příspěvků moje polička 16. října 2019 23:05
Reakce na Dadoo:

viktorka_od splavu Budu si to pamatovat a pozorně sledovat celý gang

​Vy jste s manzelem fakt hodni, ze jste vsechny ty kocky takhle adoptovali a tak dobre se o ne starate

Mne to uplne dojalo, az jsem zaslzela - fakt, sedim u sebe v kancelari s mobilem a popotahuju, jsem fakt na stara kolena nejaka precitlivela!

At je kocourkovi brzy lip

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 16. října 2019 23:10

Catherinne To mě docela překvapuje, protože já mám na kočky "jenom" alergii a nějak si to společný fungováníneumím představit. Stačí, že jdeme na veterinu, kde před námi někdo s kočkou byl , a okamžitě se mi spustí rýma a zalijou oči. Občas někdo píše, že si na svoje zvíře zvykl, což by bylo samozřejmě super, ale opak riskovat nebudu.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 16. října 2019 23:45

Zina

kočky máme 10 let, když jsme je kupovali nebylo to se mnou tak špatné,  astma jo, ale asi slabší. Taky jsem tehdy nebyla pod takovým skvělým lékarským dohledem jako dnes. A ono se to asi dost za těch deset let zhoršilo, ale tak co uděláš? Dala bys někomu psy? 

Prostě už třeba nikdy další kočku nakoupíme, ale tyhle jsou s námi.

Já zase to astma dost vylepšuju tím běháním. Když jsem minulý týden přinesla ukázat medaile, tak si je mudr. vyfotila, že to prý bude ukazovat na kongresu...s mýma šíleným hodnotama...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. října 2019 00:49
Reakce na Catherinne:

A ono se to asi dost za těch deset let zhoršilo, ale tak co uděláš? Dala bys někomu psy? 

nedala.ale prave proto si myslím, ze je lepší si tu kočku holt proste neporizovat, když dopredu vim, ze bude problém 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. října 2019 05:32

Zina Známa prišla na to, že má alergiu až potom, čo si domov priniesla záchranené mačiatko. Funguje tak, že sa dopuje liekmi. Keď v noci spí mačka na jej vankúši tak je celý deň aj napriek liekom opuchnutá a stále kýcha. Nemyslím si, že je dobrý nápad si priviesť domov zviera, keď je jasné, že mám na neho alergiu. Telo môže reagovať rôzne. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 17. října 2019 06:34

Neviem dočítať, keďže nemám veľa času, ktorá z Vás chce mačku a má alergiu. 

Samozrejme doviesť si domov mačku, keď viem, že mám alergiu, je nezodpovedné aj voči svojmu zdraviu, ale aj voči tomu zvieratku. Kam potom s ním, ak by sa stav zhoršil?

Krátkosrsté mačky vôbec nie sú riešením pre alergikov. No paradoxne, alergikom, ak už naozaj chcú mačičku, odporúčajú Sibírsku mačku. Je to síce dosť dlhosrsté plemeno, ale paradoxne vylučuje minimum alergénov. Dá sa to dočíta na nete a ja mám aj osobnú skúsenosť. Mám tri mačky rôzne a kamarátka s alergiou ku mne nemôže prísť, nakoľko okamžite jej začnú slziť oci a začne kýchať a tento stav jej pretrvá ešte aj hodiny po odchode z môjho bytu. Naopak, dotýčná alergička má kamarátku, ktorá má dvoch Sibírskych kocúrov a tam môže normálne existovať a žiadna alergia sa nespustí. Takže toto je riešenie pre alergika, ak veľmi túži po mačke.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. října 2019 06:35

Moje známá je alergicka na kočky i na psy a teda psa plánuje-nechala si ty alergie otestovat- na kočky má 10 bodu z 10, tak tam ji rekli, ze na kočku ať zapomene, u psa ji vyšlo 3 z 10 a na to ji alergolozka prý řekla, ze u těch slabších alergii ty klady vlastnictví zvířete vetsinou převáží a schválila ji to víceméně 

(u mě doma byla jednou nadopovana zyrtecem a prezila to)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:03

Potrefenáhusa No a nemôže sa to časom zhoršiť? Hlavne keď je človek denne vystavený tomu alergenu? Priateľovi sa alergia zlepšila tak, že už dlho neberie lieky, ale to chcelo určite že tak poviem "obete". 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Moje známá je alergicka na kočky i na psy a teda psa plánuje-nechala si ty alergie otestovat- na kočky má 10 bodu z 10, tak tam ji rekli, ze na kočku ať zapomene, u psa ji vyšlo 3 z 10 a na to ji alergolozka prý řekla, ze u těch slabších alergii ty klady vlastnictví zvířete vetsinou převáží a schválila ji to víceméně 

(u mě doma byla jednou nadopovana zyrtecem a prezila to)

​no je těžký tu touhu ukočírovat.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:21
Reakce na Potrefenáhusa:

nedala.ale prave proto si myslím, ze je lepší si tu kočku holt proste neporizovat, když dopredu vim, ze bude problém 

​to máš určitě pravdu.

moje léčení před 10 až 15 lety stalo za starou bačkoru a že jsem alergická na kočky jsem ani nevěděla. Nevím, jestli by to bylo všechno jinak, kdybych věděla. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:32

Catherinne Tak ale tys to nevedela

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:33

Lednici otevřít!!!