Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:04

paktofonika Ono se to taky paradoxně může zlepšit, když jsi s tím alergenem pořád :-). Já se rozhodla, že je mi ve městě lépe a dcera to dávala na sílu. Řekla si už jako dítě, že prostě už žádný alergie mít nebude :-). A téměř nemá, i když na tom byla hůř, než já, měla i astma. Doktor úplně to vítězství ducha nad hmotou nepotvrdil, říká, že u ní ty stáje, zvířata a příroda zafungovaly jako léčba.

Online 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:09

 Roční holčička nám přinesla ukázat kočku :-). Jednou i králíka, který byl navolno na zahradě, pak ho pustila v obýváku. Teď mám i boží video, jak je tahle kočka miminko a ona se o ní stará :-).

Offline Myrtila
Avatar
2962 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:16

Muj kamarad, velice silny alergik, si nasel přítelkyni s kockou. Dokud k ni jenom chodil na navstevy, docela trpel, ale kdyz se sestehovali, a on byl s kockou porad v kontaktu, tak na tuhke konkretni kocku reagovat prestal. Na ostatni reaguje stale, ale min nez driv. 

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:16

999 jééé

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:52

Myrtila Ono na tom možná něco bude, že ty naše dnešní alergie jsou důsledek sterilního prostředí, ve kterém vyrůstáme a žijeme....

999  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:55

Trnka nastesti alergii na kočky nemá!!!

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 17. října 2019 09:35

Catherinne Tak původně se ale řešilo pořízení novýho zvířete navzdory alergii, ne?

Psy bych samozřejmě nikomu nedala, se mi jednou zdálo, že měl být konec světam protože do Země mělo něco narazit a oni mi psy nevzali do rakety, tak jsem s lidstvem neodletěla, ale zůstala jsem tu s Terkem a čekali jsme společně na smrt :-D.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:13
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:16

Prosím vás, přijde vám normalni, aby si pes přes léto!!! vypěstoval tak strašnou houni, ze to nejde cesat ani kartacem a pak to začal po trsech pouštět v půlce rijna???

jako von je zpomalenej, ale ze vo půl roku?!!!

Offline mitford sister
Avatar
1381 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:39

TO JSEM JÁ S TOU ALERGIÍ! :)

právě proto o tom tak dlouho přemítám. vím, co je to mít zvíře, nikdy bych ho pak pryč nedala. zároveň si nechci přichystat léta nekomfortu.

už jsem dlouho nebyla v kontaktu delším než letmém s kočkou, tak aktuální stav nevím. jsem alergická na všechno možný - občas smrkání, občas oteklý oko, svědění kůže (to zejména některý potraviny), mám ekzém, ale jen při oslabení organismu (nemoc, menses...) a to všechno až od dospělosti. už mi pár alergií/netolerancí zmizelo (nemohla jsem třeba vejce - no, jedla jsem je dál, protože je miluju, a po pár letech to přešlo; kdybych je nejedla dál, tak ani nevím, že mě to přešlo!) a jiné se objevily. asi půjdu cíleně pobejt s nějakejma kočkama, a podle toho se dál v tom přemítání posunu. rozhodně ale po půl dne stráveným u někoho s kočkou hned nepůjdu a nekoupím si kočku. ale budu aspoň vědět víc.

mám ideální podmínky na psa, kočku i třeba koně, ale vím, co to obnáší, tak právě proto jsem zdrženlivá. kočka - byť s nima nemám narozdíl od těch dalších zvířat žádný zkušenosti - mi vyšla jako nejkompatibilnější s mým momentálním životním stylem. časem bude pes i kůň, ale teď chci ještě trochu žít :)

PS ve sterilním prostředí nežiju ani omylem :))

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 17. října 2019 11:31

Potrefenáhusa to je přesný

a jinak Týna má několik naprosto kočičích pohybů, takže já mám po ránu a po dalších spáncích a při hraní s míčkem kočkopsa

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 17. října 2019 11:33

mitford sister 

Zkus pobýt s tpu sibiřskou nebo mainskou, o nich se ví, že nejsou (tolik) alergenní.

Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 17. října 2019 11:57
Reakce na dynda:

Zkus pobýt s tpu sibiřskou nebo mainskou, o nich se ví, že nejsou (tolik) alergenní.

​no, my jsme mainou skoro zabili synovu přítelkyni, když k nám přišla prvně na návštěvu

kocourek, kterej, jen cizí osoba zmáčkne kliku u zahradní branky, zajíždí pod postel jako kuna, tak k této ubohé dívce napachodoval se zdviženým ocasem a celou ji oblízal, poducal čelíčkem, pořádně se jí otřel kde mohl a důrazně se dožadoval hlazení...

jako my to netušili, nikdo nás nevaroval, slečna pak teda prozradila, že asi nějakou alergii má, akorát neví přesně na co. no, po návštěvě už teda věděla

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. října 2019 12:30

moora Že to ty kočky nějak vycítí, manžel má na ně asi (oficiálně nepotvrzeno, ale když stráví víc času v těsnějším kontaktu s kočkou, dostane rýmu a zčervenají mu oči) alergii a milujou ho

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 12:58

Ignis No kočky jsou na to vybaveny nějakým radarem, když je někdo nesnasi, tak se k nemu taky strasne cpou!!!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. října 2019 13:06

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 13:25

Dadoo Tohle dela mamy kocour, ze na ni k ránu takhle šahá tlapickou na oblicej, jeho hodina je čtvrtá rano

Offline andulka01
Avatar
10662 příspěvků moje polička 17. října 2019 13:55

Dadoo Potrefenáhusa Venca mi ve čtyři ráno dělá čumák na čumák a pak ještě pro jistotu v šest a o víkendu přidá i tu devátou (nakrmená je, jen mě kontroluje)

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 17. října 2019 14:00

moora 

Ale ten si ji fakt vychutnal!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. října 2019 14:00

andulka01 Goliasek si, když muže, chodí lehat na prsa, strasne přede, cumackuje a meje (člověk je poctenej, ale dost to boli)