Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 14. října 2019 12:08

pecka podobný výcvik dostává kočka mých rodičů od mých dětí ale ona je ještě kotě, tak je celkem tvárná, ať si zvyká

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 14. října 2019 12:09

Žádné čerstvé maso nesní, ani vnitřnosti, nic, jenom na to kouká. Olivy ji vůbec nezajímají, nic , co je “pro lidi”. Když já ji tak nechci krmit těma nekvalitníma kapsičkama, už jak to jde cítit, když to člověk otevře ... No, ale asi se s tím budu muset smířit, než pořád vyhazovat netknutou kapsu za 25 korun, to se mi fakt zdá zbytečný a nechci to dělat. Granule v čemkoliv namočené nežere, ani s vývarem, ani např. s lososovým olejem, ač jinak ryby miluje. Jediná mokrá věc, kterou má ráda a sežere beze zbytku je tuňák z konzervy. 

Nad tou fontánkou jsem přemýšlela, jenom se toho trochu děsím, protože ona má skvělej zvyk, že pro zábavu topí různý věci v misce s vodou a dělá u toho hrozný nepořádek, voda je rozlitá všude, jak do ní strká pačmáry a topí myšku . Nechci ani vidět, jak by to vypadalo s fontánkou

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 14. října 2019 12:44

Rhaenys já třeba dávám kočkám kvalitní granule a ty kapsičky holt méně kvalitní (milují Felixe a ty z DM) 

v DM mají taky nějaké kapsičky s kočičí polévkou a po tom by se mohli utlouct (stojí asi 17,90 a je to taková pidikapsička)... když jim udělám domácí polívku, jakože vím, co tam dávám, ani se toho nedotknou :-)

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 14. října 2019 12:49

MP Marge jen takovy tip (teda pokud to v USA existuje), my jsem loni na vanoce, taky dorazili s psem na veterinu pohotovost, ze neji a strasne se klepe a veterinarka nam rikala, ze jsme mohli jeste zkusit cerne uhli, normalni lidske

Online MP Marge
Avatar
5721 příspěvků moje polička 14. října 2019 14:45

baltik Ty jo, ja myslim, ze cerne uhli tady vubec neznaji

Offline pecka
Avatar
5974 příspěvků moje polička 14. října 2019 14:45

Ignis Muro je tiež ešte mladý, takže je dosť tvárny a zvláda nápor pravnúčat. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 14. října 2019 14:52

pecka Potrefenáhusa ad detsky noseni kocicky... dcera byla na navsteve u kamosky a ja pak videla fotky: kocicka zavazana v povijanu, na hlave cepicku od babyborn panenky a to cele zapasane v autosedacce.   Ale pry mela zrovna mazlivou a vubec ji to nevadilo (povidala majitelka kocky). Holky maxi nadseny samozrejme...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 14. října 2019 14:53

Pavlena moje máma měla legendární kočku Máru, která se nechala oblíkat do oblečků pro panenky a vozit v kočárku...voni když jsou trénovaný, tak to vydržej :-))

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 14. října 2019 15:12

Potrefenáhusa No myslim ji dcera majitelky trenovala dost..!

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. října 2019 15:29

Nový kšíry do auta. Odmítá v nich chodit, jen vytřeštěné zírá, co jsme to na ní zase navlíkli.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. října 2019 15:33

#Jinak včera jsme zase měli lekci učíme jezdit psa v košíku na koloběžce, jeden drží (unavenýho, vyběhanýho) psa v košíku, druhej vede koloběžku.  Jak se naučí zvíře bejt v klidu? Já už s tím ani moc nepočítám, že tohle půjde :) 

Tuším paktofonika jezdí s Amy na kole, máte nějakej spešl košík? Já bych asi musela mít ten s víkem, aby mi nevyskočila :( 

nebo jí nasadim ty nový kšíry nebo plovací vestu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 14. října 2019 15:44

Zu ale sou pěkný :-))

Rufík je v tý plovací vestě taky jak zcepenělej

a jak ses tu tuhle ptala, jestli je nějak učíme klidu a odpočívat...jako víš co, my máme už klidný a velký psy, Rufík nejradši u maminky na klíně a něco si vyprávět a Trnka je sice aktivní venku, ale doma je líná jak prase, nejlíp na gauči, nechodí ani ráno vítat, chrápe na sedačce a ani nemávne ocasem, o víkendu na zahradu vyčurat jen násilím, volám i pětkrát a leckdy pro ni musim dojít a vyhnat ji, takže u nás nic takovýho neni potřeba.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2019 15:58

Zu Už nejazdíme, ale keď sme začínali tak najprv sme ju v tom košíku vozili v aute a potom sme ju učili na krátke trasy v tom košíku. V ňom bol popruh tak aby nevyskocila, pripadne sme jej dali striešku keď fúkalo. Percy s tým rovnako nemal problém. Trochu mi to chýba. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:01

Zu košík sme mali tento, ale záleží na váhe psa. Amy mala 9 kg a ešte to stačilo, ale nad tých 9 by som doporučila košíky ktoré s iným uchytením. 

Košík

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:21

paktofonika to by šlo, naše má aktuálně 6,8 kg, měla by nějak takhle zůstat a nerůst už, ale protože je jí teprve 5,5 měsíce, tak počítám, že asi nezůstane a budeme mít obříka :D 

Klickfix právě na koloběžce mám (dokonce máme přímo Kostku) a těžšího psa bych na ty řidítka ani nedala, bála bych se, že to ani neuřídím, problém vidím v té ceně aktuálně :D 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:28

Zu Na tu váhu pozor. Amy mala 2 roky a 8 kg a už sme si hovorili, že nevyrastie, no a keď oslavovala 3 roky tak mla cez 9. Percy má 2 roky a furt rastie! Tento rok bude mať zimnú bundu len tak tak, už prerástol aj Amy, takže je to obrie šteniatko :D

No a cena nie je úplne najlepšia, ale bol to fakt kvalitný košík, mal rôzne nastavenia vrchu a bokov, pršiplášť, vnútri vankúš, popruh. Bola som spokojná. Skus pozrieť na inzerát, ja som ho minulý rok predávala lacno a dlho ho nikto nechcel. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:28

Potrefenáhusa bodejť by nebyly, stály jako moje nový zimní boty, který jsem pro kšíry odložila na neurčito (jezdíme hodně a sambo měl minulý týden bouračku, pán nedal přednost), já bych fakt nerada nějakým šetřením na nesprávným místě tomu psovi ublížila.

No, je živější, s tím jsem počítala, ale občas bych to fakt potřebovala trochu krotit, což asi teda nepůjde :) dneska jsem měla čas a že se trochu proběhneme. Takže za 30 minut venku si 5x lehla, že nikam nepůjde. Jen co přijdeme domů, začalo rodeo, tak jsme si hrály, byl hlavolam,aporty, teď zase zalehla a já jí potřebuju vyvenčit, než přijde instalatér. Takže počítám, že ve výtahu usne a před barákem znovu a instalatéra pak budem muset v tý koupelně zavřít

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:36

MP Marge Ja som takto spanikárila s Amy a bolo to za 300€,no ale to nikdy nevieš. Raz sme to podcenili a bolo to za ďalších 300 a doktor nadšený teda nebol a vravel, že škoda, že sme nepodchytili skôr. Si nevyberieš, raz to może byť somarina a druhy krát už nie. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:43

já nechala za Goliáška s naraženou prdelí na jaře 3 litry v Praze, u nás na vsi by to bylo tak za 200,- ale zas bych nevěděla, že je zdravej jak řípa a nemá žádný hnusný kočičí nemoci

(tu naraženou prdel poznal až starej veterinář na druhý kontrole, přestože jsem to hned hlásila, že má bolestivou kostrč (rafnul mě, když jsem ho zvedala)

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. října 2019 16:58

paktofonika já koukám, že bostonci mají na wiki váhové rozpětí 6,5 - 11 kg, to je ale dost rozdíl! My podle wiki jsme už nad horní hranicí pro fenu, ale podle mě je ten standard už někde jinde.

Jé, to je škoda, žes ho prodala, hned bys měla kupce! Proč jste prodávali? Neměli jste spíš ještě přikoupit pro Percyho?:)