Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 08. července 2019 19:07

My sme dlhé výlety obmedzovali až tak do roku, ale u tých väčších plemien sa to výrazne doporučuje. Ale tak jednorazovo sme to občas porušili, vyšiel napr. v 7 mesiacoch na Sněžku...

Inak súhlasím s Zina a spol. ohľadom púšťania šteňaťa na voľno. My sme si to užívali tak do 10-11 mesiacov, potom už začal mať moc vlastnú hlavu a bohužiaľ objavil kúzlo naháňania zvere a to sa fakt bojím, kde by mohol skončiť... takže teraz už bez stopovačky ani ranu a uvidíme, či sa nám to niekedy podarí odnaučiť (zatiaľ 1,5 roka a keď vidí zver, tak by bol celý žhavý no)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 08. července 2019 22:18

Zu To já se nebojím, jen že zrovna tohle je dost individuální, málokdo ti řekne nějaký číslo, většinou se píše s rozumem a podle situace, ale pod tím si taky každej představí něco jinýho.

Nám třeba říkaly cvičitelky na cvičáku, že do půl roku nenechají svoje štěňata ujít ani kilometr, to mi přišlo jako velká kravina, druhej extrém zas byl, když lidi s flatím miminem absolvovali 10kilometrový tůry...

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:14

Všichni nádherní, pejsci krásní, ale hlavně teď držím pěsti ať se všechny koťátka a kocourci vrátí domů

viktorka_od splavu ...moc doufám a věřím, že se vrátí...máme Garfielda jako jste měla a teď máme i šedivce, nepíšu sem tolik, ale a moc myslím ať je v pořádku

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:55

ztracene chlupáče netrpělivě vyhlizime

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 08. července 2019 23:57

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 09. července 2019 07:37

Některý věci jsou asi nakažlivý, třeba tvářit se zoufale nad druhou vymlasknutou mističkou!

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 09. července 2019 07:48

Zina ani kilometr? to je pak doma ty štěňata sežraly, ne? aspoň my to tak máme, venku sedí na zadku a kouká a doma pak party, jen jak už je člověk vyčerpanej, tak to moc neocení (psice vstává ve 4 ráno).

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 09. července 2019 08:18

Zu no nam tvrdili, ze je mame unavovat spise premyslenim, ze unavovat je vychazkama je cesta do pekel (ze kondicku si udelaji rychle)

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 09. července 2019 08:37

baltik aha, to mě vlastně ani nenapadlo takže třeba nějaký kongy?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 09. července 2019 08:47

Zu no můžete ji klidně už něco učit, cmuchani, přiměřeně jednoduchy cviky

a nejlepsi je si najít nějaký přiměřeně starý a velký štěně a vypouštět je spolu, domu ji spolehlivě ponesete 

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 09. července 2019 08:54

Potrefenáhusa

jo, to už se trochu snažíme, evidentně to dneska vůbec nemyslí mě to vypouštění je mi fakt líto, zatím jsem nenašla kde, okolo všech travnatých ploch jezdí/parkují auta :( Já bych tak brala psí hřiště... Ale v pátek snad už půjdeme na cvičák do psí školky :) 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 09. července 2019 09:46

Zu no ruzny hlavolamy, hersenwerky nebo jednodussi povely

nas treba miluje hledani jeho hracek, jde do koupelny, tam si sedne, ceka, my mu zatim nekde schovame jeho hracku, zavolame ho a on ji pak vycmucha :)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 09. července 2019 10:31

Zu Ona se venku otrká, neboj. Cid byl sice už od štěněte dost voprsklej, ale líbilo se mu doma, když jsme mu ukazovali, že může jít i na zahradu, tak že prý není třeba, děkuju pěkně. Zahrada celkově u našich psů má cenu, jen když jsme tam my, když jsme doma, tak moc nevidí důvod tam nějak setrvávat.

A s tím unavením je to, jak píšou ostatní, ta fyzická funguje jen u malých štěňat a pak možná ještě u starých psů, jinak je to marnej boj.
Si pamatuju z jednoho fóra paní, co měla hodnýho psa v bytě a vzala si k němu fenku z útulku a oni tam začali v její nepřítomnosti dělat brajgl, tak postupně přidávala aktivity, aby je utavila. Když jsem to přestala sledovat, tak se s nima chodilo ráno dvě hodiny před prací, pak je dcera brala na celý dopoledne ke koním a večer ještě na hodinu na procházku, a v jejich nepřítomnosti tam psi stejně pořád dělali cirkus :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 09. července 2019 11:09

Zina tak my když jsme doma, tak Trnka se nezvedne z gauče, ale jedno oko musí pořád hlídat, to si lehá i v zahradě tak, aby vidělo oběma směry na obě branky

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 09. července 2019 16:09

Teď jsem přišla na to, že Cid má pod předníma tlapama v "podpaží" zapíchaný desítky osin. Některý vězí skoro půl centimetru v kůžu, na dvou místech celý trsy, fakt jak jahelníček, musí to bolet fest, a on se tváří že nic.
Při vyndavání docela spolupracuje, ale trvá to, tak to stejně budeme vyndavat na etapy. Asi to má z pole, šli jsme kolem něj o víkendu, udělal v něm pár skoků, by mě nenapadlo, že se to vůbec může stát a ještě v takový míře.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 09. července 2019 16:16

Zina rufík to má taky, vyndavám to furt, zapíchaný v kůži je teda nemá, ale má je zamotaný v tý strašně hustý podsadě, že to je fakt operace

já se osin hrozně bojim, jsou to strašný svině, který se samy posouvaj k cíli a kolegyně pes měl kvůli tomu rozříznutou packu až skoro k lokti, když ji hledali. Já ho přímo do ovsíku, když vidim, nepouštim, ale roste to fakt všude

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 09. července 2019 16:32

Potrefenáhusa ty jo, to doufám, že to samo nějak vyhnisá, má jich fakt mraky a některý sep rostě celý vytáhnout nepodařilo :-(

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. července 2019 19:18

Zina Chudáčik. Ja sa osín takisto bojím, venčím väčšinou len tam kde je posekaná tráva ale aj tak sa tomu asi nedá predísť úplne. Len včera som videla pár prípadov od zahnisanej osiny pod kožou až po prasknutý bubienok kvôli osine. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 09. července 2019 19:39

vsem moc dekujem za drzeni palcu, Rendicek se dnes vratil a vypada nezranen

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 09. července 2019 21:04

viktorka_od splavu 

Tak to je super zpráva!