Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:28

whiskas ona to asi donesla Trnka, ale ta měla takovej o dost mírnější průběh, že nám to přišlo, že se jí asi něco trochu šprajclo v krku, kašlala chvilku a dobrý. Ale má taky červenej a trochu zahleněnej krk a na atb už to prej neni, jen ten sirup jí máme zkusit dávat.

Na jiný zvířata nebo na lidi by to vůbec bejt přenosný nemělo. To jako doufám, že si to nebudou přehazovat furt dokola mezi sebou. Ono teda jde kdyžtak očkovat, prej je to hrozně častý, já se s tim teda za ty roky, co mám psa, potkala prvně. Když má někdo těch psů víc, tak se to asi hodí hodně.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:38

whiskas 

Pche, metání kozelců nastává jen tehdy, kdy se nemůže na kolemjdoucího psa rovnou vrhnout a sežrat ho 

(a držíme palce i tlapky, samozřejmě!)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:47

whiskas No největší újma jim nejspíš nakonec hrozila ode mne, chvíli to vypadalo, že vzbudili dítě  ale asi jim bude teď venku trochu zima, soudíc dle množství chlupů v předsíni...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:47

barbucha To vypadá, že se u vás už rozkoukala a asi nechce být doma sama, tahle demolice je většinou z nudy a frustrace. A pak měla radost, že si tak hezky hrajete :-) :-).

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:47

Potrefenáhusa Chudáčci ... doufám, že je ten sirup alespoň poživatelný. Dobrá zpráva je, že kočičí obyvatelé budou nákazy ušetřeni. Já si vybavuji, jak minulý rok touto dobou onemocněla Šíša. Byla malátná, teklo jí z nosu a na čumáčku se jí udělala taková krusta, myslela jsem, že je to opar, ale byl to jen následek rýmy. Za pár dní byla v pořádku, ale tedy pár dní jen spala, pila, jedla minimálně a stranila se kolektivu. Do té doby jsem si mysela, že takovéhle záležitosti se týkají jen lidí. Hlavně, ať je Rufík zase brzo zdravý .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:49

barbucha Kozelce tedy metá jako protest, když ho nenecháš projevit svoji chrabrost? 

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:49

barbucha 

Uff... ještě, žes mi to připomněla. Musím zase koupit pro sichr další internetový kabely.

Můj malej hajzlík během svého půlročního pobytu zlikvidoval už tři.

Teď máme vedení "vzduchem" , opravdu móc pěkné to je... takové "designové"  

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:51

Mohučanka Chudáčci , tak svetříček, vestičky, aby nenachladli .

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:56

Jinak my jsme včera byli taky na veterině, prostata zase zvětšená, takže bude muset chudák zas dostat tu kastrovací piluli, léky štítnou žlázu budeme muset asi zase změnit dávkování, zadek slabej a artróza hrozná, ale jinak prý Terk vypadá dost dobře :-). 
Vzali jsme i Cida, prý že je dobře nasvalenej (aby nebyl s tím pohybem, co denně má) a má i pekně nasvalenou hlavu, to mě pobavilo, to je z těch lumpáren, co vymýšlí :-).

A mají oba shodně 36 kilo, Terk by potřeboval trochu shodit a Cid zas trochu nabrat, což jsem si tak taky myslela.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:57

whiskas jo, maj ty bacily zase svý, naštěstí mezi druhama je myslim přenosný celkem máloco. Sirup asi poživatelnej bude, je to normální lidskej Stoptussin.

a musim se pochválit, zvládla jsem nacpat prášek do obou venkovních koček.

Ale vony jsou hodný....černá teda začíná přidrzávat, jednak začala za těma dveřma do sklepa mňoukat, že by teda ráda taky dovnitř (asi odkoukala, že Goliáškovi to funguje) a jednak se naučila prokličkovat mezi pejskama a brát to rovnou po schodech do patra, kde objevila volnej gauč. Teď o víkendu tam prospali s Goliáškem celej den, ona na gauči, Goliáš v křesle...ale černá je tam úplně vzorná, nacpala se tam v sobotu asi v 8 ráno a já ji večer v 11 odnesla do sklepa, a ona si tam na tom gauči hajá, přede, šlape deku nebo spinká.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 10:57

barbucha a to je ted prvne trochu dyl sama doma, rikas?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:00

Níže jedna nasvalená hlava


a s fotogenickým kámošem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:00

a asi se to už o nás leckde rozkřiklo, že jsme cirkus-friendly domácnost (a asi i že jsem o víkendu sama doma jen s jedním čoklem, takže vzduch je celkem čistej), protože jsem ve sklepě načapala tady toho fešáka

ale toho už jsem teda vypakovala :-)

Offline Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:01

Ach jo. U nas zas Elzička má silnú alergiu a skúšame meniť potravu. Aj ked pre istotu má nasadené ATB . Ufff, ale taká bola vytešená u vet. že nič zlé nerobia, že sa nechcela ani domov pobrať. Chcela zostat ordinovať. 

Na chodbe medzitým čakali další pacienti, z toho jedna chlapatá malá oranžová gula, asi špic  Tá bola na volno v čakárni a dráždila ostatných psov a panička je nechala. A ked ju sestrička  upozornila že by bolo asi lepšie si ju chytiť, lebo pojdem von s velkým psom tak pes ju pokúsal, ked ho chcela obmedzit v pohybe. No a potom po mne zazerala strašne a hundrala popod nos, že to je teda zvedavá na toho velkého psa. 

whiskas držíme labky aj my. 

Potrefenáhusa kašel? No páni, tak to je nemilé. Pekne spolu pod dekou teda....

Offline Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:03

Potrefenáhusa ono zo začiatku je to milé, že tie zvieratá sa tak pekne beru na návštevu, ale treba mat tu stopku. Ja to tiež vraciam od dverí a ked nestihnem, Murko zariadi. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:04

Zina krásně nasvalená hlava

Rufík je tlustej jako prase, při pohledu na váhu na veterině jsem se zhrozila a i na omak je takovej tlusťochovitej a sádlovitej, nabral přes kilo, což je na malýho psa fakt hodně, ale taky obrostl strašnou houní, jak je přes den venku, on neměl dřív vůbec žádnou podsadu a teď začíná bejt chlupatej skoro už jako Čenda - a dostali jsme pochvalu, jakej je krásnej a ve výborný kondici a krásně nasrstěnej! že prej to na zimu potřebujou a je to vhodný!

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:11

Náš starý psí kamarád (borderák) už sotva chodí 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:22

Janulik03 já na veterině vždycky strašně trpim a říkám si, jestli teda nad tim nepřemejšlim nějak špatně? Mým cílem je, aby byl muj pes v čekárně co nejvíc klidnej, neječel (s reaktivním psem fakt těžký), pokud možno nelezl po okolí, nechodil k jiným psům, na nikoho nevrčel, neštěkal, prostě nejlíp, aby seděl nebo ležel vedle židle a držel hubu (moc těžký). A teďka v tý čekárně je pokaždý někdo, kdo má buď psa navolno, nebo ho pouští k jiným psům, anebo - k tomu směřuju - začne asi v rámci rozptýlení nebo zábavy toho psa rozjíždět. Takže včera tam byl kluk s nějakým bullovitým psem a on ho v rámci rozptýlení různě chytal za čumák, že si jako budou hrát na kousanou, pak mu střídavě šlapal na packy, že jako pes bude uskakovat.....já uplně u toho vždycky pěnim, protože to spolehlivě rozeřve celou čekárnu a co pak s tim

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:23

Potrefenáhusa chudáček rufátko 

a ty kočky .. všechny 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:25

Potrefenáhusa ... začíná přidrzávat . Ovšem chytrá je, ví, jak si najít své místo na slunci, tedy na gauči.