Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 14:24

Nerada bych tu rozvířila debatu na udavačské téma ohledně štěkání/neštěkání psů, ale naše sousedka má fakt uřvanýho hysterickýho ratlíka, naprosto nevychovanýho a když ráno v půl páté odcházela, pes tam štěkal a vyl celých osm hodin bez ustání. Jako fakt bez přestávky a to vám na klidu moc nepřidá, když se ani jeden den nevyspíte. Takže nejdřív jsem jí taktně upozornila, že pes tam vyje celý den. Nezájem. Upozornila jsem podruhé a navrhla různá řešení. Cvičák máme hned přes ulici, různé knihy i internetové stránky. Opět nezájem. Potřetí už jsem volala policii, pořídila nahrávky v různých částech domu a opět upozornila sousedku. Opět nic. Tak jsem obešla sousedy s hromadnou stížností. Tu jsem pak poslala jak na městský úřad, jelikož je to podle nějakého paragrafu přečin proti občanskému soužití a v případě opakování hrozí pokuta ve výši 15 tis. a to samé poslala i předsedkyni za SVJ. Kupodivu od té doby je klid. Toho jejího čokla ale fakt nenávidím. Pouští ho na volno, že by po něm něco sbírala, to nehrozí a minule mě ten šmejd kousl do lýtka. Jediný štěstí, že to odnesly jen punčocháče a že s tím psem nešla zrovna ona, ale její dcera. Mám zvířata ráda, ale nesnáším lidi, co si je pořídí a už se nestarají.

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 14:56

Dadoo buraky neprazeny (výslovně označeny jako neprazeny, i neloupany ve skořápkach jsou pražený, pokud koupis normálně v krámě, ne ve zverimexu či zdravé výživě) . Jako jestli jim tam chceš lupnout vánoční zbytky, tak na pár prazenejch samozřejmě nezahynou. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 16:30

moora díky. Kolegyně přinesla pytel buraku, jestli je nechceme pro ptáky.  Jsou neloupany, ale jestli jsou tedy i neprazeny,  to netuším. Jsou ale lidský.  nebudu to radši pokoušet. Budou mít dál slunecnici.  Zkrmime za zimu tak 30-40 kg. Děkuju 

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 17:29

Ochutnej, neprazenej chutná jako hrášek. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 18:52

U nás bylo vyžrané krmítko, takže tam ptactvo asi tajně chodí. Pozorovat se nenechají.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 20:53

Neprojdou!

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 20:56

Potrefenáhusa Při pohledu na tu šedou bych se o něj asi bála. Ta ví, co chce.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:00

Sweet Potato ta šedá chce rozsekat Ruficka na hadry a ta černá se chce nacpat dovnitr :-)) jsou jak jezinky v tom sklepe

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:02

Potrefenáhusa 

Šedá fakt kouká jak vrahoun, Rufíček musí být hrozně statečný, že se jim dokáže dívat do očí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:05

dynda ruficek taky není žádný vorezavatko...já je v těch konfliktech teda vůbec nepodporuju, naši psi je nesmí honit a fakt se snazim, aby k těm konfliktům nedocházelo, taky má rufik to vocicko už jenom jedno, ze jo, jiný mu nenaroste

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:07

Kdo dojde pro dříví?

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:27

nová hyenka, fotka trochu mate, ve skutečnosti je malinká

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:28

moora pučíte?

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:29

moora jezisi, to je krasny!

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 21:42

Potrefenáhusa 

My jsme vzali domů novou kočku, je to katastrofa, čekám, kdy pojedem na veterinu. Asi to takhle nepůjde, už jí hledáme nový domov. A mám teda už vyzkoušeno, že roztrhnout klubko rvoucích se koček, je zhola nemožné. U psa je aspoň šance, že poslechne. Větší škrábanec v oku jsme zažili kdysi před lety a strach jsem teda měla slušnej. To oko je fakt blbý a když už to není párový orgán, tak tuplem.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 22:06

dynda , jak nepůjde? To chce čas, oddělovat je dveřmi zpočátku

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 22:08

dynda ty nase na sebe jenom čuměj a sem tam syčej, ale golias už taky prisel dvakrát z venku s dírou v hlave

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 22:16

Potrefenáhusa , od špičáků,  osvědčilo se mi vmáčknout do té díry framykoin

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 23:02

dynda Já jsem si na kocoura musela osvojit takovej chvat...Ono když se mu zatmí, tak je schopen zaútočit na kohokoli. Jednou blbec překousal šňůru od dětské chůvičky, patrně dostal ránu a stala se z něj opravdová šelma, potřeboval se někomu pomstít a já jsem vždycky po ruce, že. Jinak u nás to sžívání trvalo hodně hodně dlouho, kocour, který přišel jako druhý, šikanuje kočku od první chvíle, kdy jsem ho jako tříměsíční koťátko přinesla. Občas jsem se bála, že se kočka odstěhuje, občas se mi chtělo odstěhovat kocoura. Někdy jsem přišla domů a chodba byla plná chlupů, jak se servali...Teď kocourovi táhne na třetí rok a kočku napadá, jen když potřebuje mojí pozornost, a kočka už se taky vopráskala, i když je o dvě kila lehčí.

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 10. ledna 2019 23:02

zdensy 

Už ji máme doma měsíc a nic nepomáhá. Není to naše první přistěhovalka, minule to šlo, sice výlety na veterinu se rovnaly počtu koček, spravedlivě každý kus jednou, ale nervaly se před námi jako teď. Vyřídily si to vždycky nějak asi venku nebo nevím. V podstatě kocour jednu kočku vždycky trochu proháněl, ona mu to vrátila... Tentokrát je to jiný, mnohem agresivnější a útočí naše hodná chytrá kočka, do který by to nikdo neřekl. Oddělit takhle dlouhodobě dveřmi není možné, tak je aspoň na střídačku vyhazujeme ven. Kdyby tam byly ty dvě spolu, vidím to tak, že jedna z nich bude muset opustit teritorium. Při jejich střetech ta nová, menší, vyloženě lítá vzduchem. Buď si ji někdo vezme, nebo půjde na jaro zpátky na chalupu. Jinak je to fajn kočka, čistotná, pěkná, přítulná, není rozmlsaná, já bych ji tu měla ráda.