Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 14:54

MP Marge Já teda o psech nevím zhola nic, ale kde je ten jezevčík???  Jinak se teda příteli nedivím, že ho přivedl domů, místo aby šel do útulku...

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 14:57
Reakce na dzizisketa:

MP Marge 

Pasuju tě do pozice nejoblíbenější diskutérky

S čuráním doma si nedělej starosti, v půl roce už se pejsek rychle naučí venčit venku. Za každou potřebu veknu vykonanou je třeba pejska řádně pochválit a venčit často, ať je co nejvíce příležitostí chválit (to je jedna z důležitých tréninkových pouček, kontrolovaně vytvářet podmínky pro co největší počet úspěšných pokusů), za louže doma netrestat, ani když ji udělá přímo před tebou. Ty trénovací podložky spousta lidí nedoporučuje, že si pejsek vytvoří návyk chodit na ně a prý se pak tohle odnaučuje daleko hůře, než je normálně naučit pejska rovnou chodit ven. Ale počítej s tím, že ty "nehody" holt budou.

​Jeee, dekuju 

Jinak my jsme mu za "nehodu" nevynadali, takze to jsme udeli dobre. Ty podlozky vyhodim. On venku dela, ze vubec nechape, ze se tam da curat a kakat, to je v sesti mesicich jeste normalni? Taky mi dela starosti, ze tady uz mrzne, a ze se mu v zime nebude chtit...

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 14:58
Reakce na Mohučanka:

MP Marge Já teda o psech nevím zhola nic, ale kde je ten jezevčík???  Jinak se teda příteli nedivím, že ho přivedl domů, místo aby šel do útulku...

​On je u tech misek takovej nahrbenej, kdyby stal rovne a ne jako paragraf, tak bys jezevcika videla 

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 14:59

Dále můžu jen a jen doporučit knihy Franty Šusty, mám doma Trénink je rozhovor, pak následuje Trénink je v hlavě, tu jsem teda nečetla, ale Potrefenáhusa a jistě někdo další odtud ano. V USA bys možná měla dostupnější něco od Karen Pryor, Turid Rugaas, Gabby Harris apod., inspiraci v české verzi můžeš načerpat zde: https://plotknihy.cz/cs/kynologie-a-chovatelstvi/?offset=24&limit=12 - anglická vydání si jistě podle toho snadno dohledáš. Za sebe můžu doporučit konejšivé signály a Plenty in Life is Free od Kathy Sdao (její web: http://www.kathysdao.com/). Bude to chtít hodně vlastního hledání a zkoušení, protože my tady nikdo s možnostmi v USA zkušenosti nemáme, ale dobrého trenéra a cvičák najdeš jistě i blízko vás.

Nezapomeň, že i takový malinký pejsek je pes, takže já bych se k němu chovala jako k velkému plemeni ve smyslu, aby ses nenaučila řešit spoustu situací tím, že ho vezmeš do náruče.

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:02

MP Marge 

A ještě, pokud pejske je z nějakého ne úplně dogfriendly prostředí, určitě bych se obrátila na zkušeného trenéra, co jde hodně přes tzv. pozitivku (konzultuj třeba web Franty Šusty), protože pejsek může mít různé problematické zážitky a návyky. Ale nemusí, nechci tě strašit! Ale správný lektor ti určitě, jako spíše kočkařce, ulehčí i po té stránce duševní, že děláš věci dobře.

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:15
Reakce na dzizisketa:

MP Marge 

A ještě, pokud pejske je z nějakého ne úplně dogfriendly prostředí, určitě bych se obrátila na zkušeného trenéra, co jde hodně přes tzv. pozitivku (konzultuj třeba web Franty Šusty), protože pejsek může mít různé problematické zážitky a návyky. Ale nemusí, nechci tě strašit! Ale správný lektor ti určitě, jako spíše kočkařce, ulehčí i po té stránce duševní, že děláš věci dobře.

​Moc a moc diky 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:16

MP Marge vypadá to trochu jako papillon

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:18

Jinak krabi jsou v poradku. Akorat se prohodili - velkej se vyhrabal a dozaduje se vetsiho domecku, jeden z tech malejch se zahrabal. Ten bordel, co tam udelali, je neuveritelnej!!! Je to jako mit v terariu stadecko miniaturnich divokych prasat....

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:18
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge vypadá to trochu jako papillon

​Mne je uplne jedno, co to he, hlavne kdyz to prestane srat na koberec!!!

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:23

Potrefenáhusa přesně! netopýrka!

MP Marge a má už jméno? nebo jsem to přehlídla?

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:28

MP Marge jezus to je netopýrčina zaoceánská sestra!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:28

MP Marge A víte něco o podmínkách, ze kterých přišel? Jestli ho doteď nikdo nic moc neučil, tak nic umět nebude a je to na vás :-).
Některý štěňata a bojácní psi se venku dělat potřebu bojí, je to pro ně nebezpečný prostředí, tak si s tím počkají domů. Když nebudete doma trestat a budete ho vodit ven podle potřeby (po hraní, po vzbuzení atd.), tak se to naučí rychle. S tím chválením za čurání jenom dodám, že to chce dělat tak nějak klidně a s mírou, občas  to lidi přehánějí a výskají jak o život, což může bázlivý jedince zase odradit.  

A připojím se k dzizisketa s tím, že je dobrý se k malýmu plemenu choat jako k psovi, u těch prcků to občas svádí k takový miminkovský péči a výsledek je pak mnohdy takovej, že se trápí obě strany.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:50

Jsme na veterine. Bertě je od neděle zle. Dnes i přestala chodit. Veterinarka tipuje játra . Tak cekame na jine veterine na vysetreni a odbery. Je apaticka,neji,ale aspon trochu pije.

Držte nám palce

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:51
Reakce na RoSa:

Potrefenáhusa přesně! netopýrka!

MP Marge a má už jméno? nebo jsem to přehlídla?

​Jmenuje se Chico 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:51

Dadoo ufff drziiim

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:51

Dadoo držíme!!!Ať je vzácná rasa zase co nejdřív v rychtyku!!!

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:51
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge jezus to je netopýrčina zaoceánská sestra!

​Bratr!!!

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:52

Dadoo Držím!

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:52

MP Marge steniatko krasne. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 15:55

Dadoo