Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:53

Janulik03 no hele, ne vždycky to ty malí pejskové od dětí snášej, na to si zas trochu myslim, že ty velký jsou odolnější. Když vidim tu Trnku, tak si říkám, že z těch labradorů nejsou ty rodinný psi pro nic za nic...

nebo buldočka, hele, ty taky vydržej hodně :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:58

Mutziputzi To mám strednú kategóriu, najväčší ktorého som stretla mal 14? to už sa blíži tej váhe buldočka. 

Postroj je pekný, odkiaľ?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:59

paktofonika to máš kousek, na Újezdě maj krám

https://www.justhunter.cz/cs/calgary-elk-ksiry

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:00

Mutziputzi Myslela som si :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:04

jeden náš pes vypadá obden jakoby po něm přejel traktor (to fakt jenom že by mi ta investice do kožených kšírů nebo obojku přišla zhola zbytečná)

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:15

Potrefenáhusa Takhle to má ale správně vypadat! :-D.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:31

Zina já jsem zvyklá jen na suchou špínu :-))

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:38

Potrefenáhusa je užasná. Žiadny traktor po nej neprešiel, krásny , šťastný pes. 

Tak náš maláý bude mat teraz už 7 rokov. Pri mačkách sa naučil manipulácii s malými tvormi, Micka ho zbožnuje a da si robiť všetko, vrátanie balenia do deky, aby jej nebolo zimenka a Murko mu dal jasne najavo, že takto teda nie! 

tiež chlapec pochopil, že k spiacemu psovi sa neplížime a nebafneme na neho z tesnej blízkosti, to potom má značku na ruke od zlaknutého psa  No ale z výchovného hladiska na nezaplatenie, tolko vysvetlovania nás to stálo a Elzička to vyriešila hned , ani nechcela.

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 11:39

Potrefenáhusa , až teraz vidím výhody psa, strániaceho sa vody. 

Talže do výberu zahrnieme , biely, malý, pes, čistotný, trpezlivý, lahko udržiavateľný. Vidím to na plyšáka. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:20

Mutziputzi u nás sa s postrojom behá, pes dostane postroj, vodítko s amortizérom a vie, že má bežať a ťhať. Je to fajn aj na prechádzku, pes pri tom ťahaní vypustí paru.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:22

Janulik03 Vy se bojíte o ten bílej kobereček .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:26

Zina 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:31

Zina  

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:31

Som odhalená. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:32

Janulik03 mňa z malých a čisto bielych napadá len westík a bišón, vlastne ešte aj maltézsky psík - nemá toho aj niektorá z užívateliek tu? Neviem či nie Dahllie ?. + trpasličí špic, ale to nie je plemeno vhodné k deťom.

Westíka som mala, malé deti nemusel, kým nemal zdravotné problémy bol veľmi aktívny, zvládal dlhé túry, miloval vodu ale zas nebol typickým predstaviteľom plemena, mal skôr mačaciu povahu. Od malého dieťaťa by sa nosiť nenechal (a vlastne ma napadá, že náš mal skoro 13kg, bol dosť veľký, asi by ho neudvihol). Výborné bolo, že nepĺzol, nesmrdel a mal samočistiacu srsť, veľké feny miloval, so psami to bolo horiše, ale čo mám odsledované, tak väčšina teriérov - samcov má problém s inými samcami, najmä ak sú väčší.

Biele šteniatko z útulku by neprešlo? Teraz po lete sú útulky plné, je tam veľký výber .

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:41

Janulik03 Jak píše DrowRanger , tak Dalia má fenku bišonka, tuším psala, že ji stříhá nakrátko, tak pak je možná snazší i ta údržba srsti, a má ráda i aktivitu venku, i povalování doma. 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:52

DrowRanger Isca ten bišon mi tierž príde aj ewsteticky aj udržiavateľne asi naj. A navyše splynie s kobercom 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 24. října 2018 12:58

DrowRanger trpasličí špic ee to je mám dojem také tvdohlavejšie plemeno a nie vždy príjemné. Aspon teda z tých čo som videla. 

No náš mladý pán má 7 rokov, tak už niečo unesie ale z utulku pre neho neviem či by som chcela, predsa len nemaju steniatka a väčší psík si nesie nejaké tie uskalia so sebou. Pre mňa by to nebol problém, ale v tomto prípade nebudem tlačiť na pilu.

Inak kolegyna býva v dedine pod kopcom a na kopci je mesto. A vždy po vianociach ked už sa ludia nabažia darovaných šteniatok pod stromček, tak ich vyhadzuju v lesíku nad jej dedinou a hladné a uzimené štence putuju k nim . Tak povedala že ak uvidí malé hladné biele psíča, dovezie mi ho domov. Inak tých píkov si doteraz ludia že vždy nejako po domoch rozoberú, nemaju to srdce ich nechat svojmu osudu. Preto maju tam vo dvoroch po dvoch troch psoch bežne a to všelijaké rasy. Tak ked už, tak odtial by som, ak to inak nepojde. 

Je to hrozné, ako sa dokážu niektorí chovať k zvieratám. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 13:22

Janulik03 nerada bych se někoho dotkla, ale ten bišon/havanskej psík/maltézák apod. mi přijde spíš takovej pes pro starší paní než pro mladýho kluka.

v útulcích štěňata taky maj a ne úplně zřídka, lidi dost často vyhazujou i březí feny...ale po těch se většinou jen zapráší

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 24. října 2018 13:24

Janulik03 malýho špice si fakt nepořizuj, to není pes k malým dětem, voni maj ty nervový spoje dost rychlý a reagujou rychle, navrch fakt dost hlídaj

nechcete corgiho? (a vopovažte se někdo napsat, že je hnusnej!!!)