Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:23

Potrefenáhusa aha, už vidím!!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:30

Sweet Potato Tie samozrejme držia, len som chcela na zimu niečo tmavé na čom hneď nevidno špinu a tak. 

Potrefenáhusa Hurrta je asi dosť podobná postroju od Ruffwear že? Tam som mala problém, že strašne drhol za zadnými labami a to som ešte kúpila ten väčší aby nebol krátky a sťahovanie som zmenšila aby sedel okolo krku a hrudníku. Tie čo mám teraz sú super, len asi objednám tmavú farbu, nebude na nej vidno blato a špinu a hlavne to k maskáčovým bundám bude vyzerať normálne. Včera mala Amy maskáčovú pláštenku, na tom ružový postroj s palmami a smejem sa tomu ešte dnes :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:36

Janulik03 no ta hurtta se navlíkne přes hlavu a zapne pod nohama, což je dobrý, akorát se strašně špatně odhaduje ta velikost, Rufíkovi jsou dobře kolem hrudníku, ale malý přes krk, je nutný tu velikost brát s dost velkou rezervou

ale hurtta dělá těch postrojů víc, mně na tom norským typu jednak vyhovuje to ucho, jednak že se nemusej zvedat psovi nohy a taky že díky tomu uchu je při připnutí vodítka těžiště kousek za krkem, ne až na zádech, jako u klasickejch kšírů. Zkoušeli jsme ještě ty active, ale ty jsem musela vrátit, protože mu byly strašně široký mezi předníma nohama, záleží na stavbě těla dost.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:39

paktofonika hurtta dělá různý, já mám ráda tyhle

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:43

Eště tady výstavní...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:44

Potrefenáhusa Ten je super, bohužial nórsky postroj im nesedí. Skúšala som rôzne veľkosti ale buď sedí vzadu a vpredu je veľký alebo naopak. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:45

Potrefenáhusa dakujem za info, pozriem to detailnejšie a asi niečo skusim objednat

 My používame na venčenie všeličo, vrátane reťaze ked sa ide medzi psov.  a vodítka sme mali viaceré a vždy sa vrátim k staréme nadplatovanému čomusi, ale má to uzle na roznych vzdialenostiach, tak sa mi nešmýka v ruke. Na volbo nechodíme vonku, lebo u nás na dedine je stále nejaký pes naceste pred domom sám a to potom nemám rada. Elzička nie jekonfliktná, ale predsa lan neviem, čo by sa mohlo stať. Naposledy ked bolo očkovanie hromadné vyhlásené u nás na dedine, ak kedže to vyšlo na termín, kedy sme mali íst, tak sme ju vzali na zhromaždenie. Niektorí psi nie su zvyknutí íst na vodítku a nestretávaju sa s inými a nastala tam párkrát trošku mela, ked boli príliš blízko seba. Tak Elzička bola nevozna a nechcela čakat v rade. Dvaja a tam fafli pri nás a to už som videla že by to rada vyriešila. Naštastie pre mňa poslúchne povel, inak je strašne silná, keby chcela, utiahne ma ako nič. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:48

paktofonika já se toho právě taky bojim, Rufíkovi je tenhle přes hrudník dobře, ale potřeboval by o něco delší ten přední oblouk.....do týhle velikosti (60) se dělaj po 5 cm, ale pak už jen po 10 cm, takže se taky bojim, že mu bude velkej...ale zkusim asi, on to vycpe tou hřívou kdyžtak a tenhle ho fakt trochu asi tísní a má to těsně za předníma nohama a bejvá občas trochu odřenej

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:51

Blbej dotaz, proč dáváte kšíry/postroje? Mně se to hrozně nelíbí, má to nějaký dalekosáhlý pozitiva?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:52

Janulik03 mně stačí Trnka, která má 22 kilo, když se do toho dá, tak ji mám problém udržet, s posloucháním to teda neni nijak slavný, včetně chůze na vodítku, ona je naprosto nekonfliktní, problém je, že naopak všechny strašně zbožňuje, za každým by běžela a přátelsky ho vítala (takže skákala) a má fakt páru jako prase

Online dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:52

Pokud mohu přidat svůj názor, podle mne jsou pro velké psy, jako je Elzička, lepší postroje do půli zad, na to běžné chození. Kromě Hurrty dělá na přezku postroje i české Zero DC, já mu tady dělám  reklamu furt, ale na psech, na závodech i mimo, je vídám velmi často. Nebo Non-stop dělá taky jeden takový.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:54

Mutziputzi má, krom toho, že to šetří krční páteř, páč nevedeš psa za krk, ale váha je rozložená na záda, se ti z toho pes s tlustým chlupatým krkem a užší hlavou (můj) nevyvlíkne

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:54

dzizisketa no vidíš, teba som sa mala spýtať. Nemáš link náhodou na niečo vhodné? Ak budeš tak ochotná. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:58

Potrefenáhusa muj se vyvlíknout nechce a chodí docela způsobně, tim pádem dám přednost estetice, mně přijdou buldočci v kšírách jak pitomci

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:00

Mutziputzi jo a Rufíkovi nadto doporučil postroj už v útulku prej i veterinář, že prej ten tlak na krk může měnit i tlak v očích, tak s ohledem na to, že má jenom jedno. Což nevim, ale proč ne.

já už jsem si na to tak zvykla, že když teď vyrazíme omylem jen s obojkem (má s telefonem pro pobyt na zahradě), cejtim se jak hrozná herodeska a mám zábrany ho za ten krk tahat.

Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:02

Mutziputzi zrovna u tech mensich psu je to fakt znat, kdyz majitel hystericky skube psa za krk, tak ty ksiry pomuzou chranit krcni pater. Pokud je Fanous zpusobnej, proc ne, ale nekdy je mi tech psu fakt lito, ze maji obojky.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:02

Potrefenáhusa šmarja teď mám výčitky, že ho rvu za krk...že já sem lezu

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:03

Mutziputzi mně jak v kterejch, mně přijdou dobrý ty sportovní, ale to je na buldočkovi fakt trochu protimluv :-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:04

Potrefenáhusa to má jeden, na plavání, co chudák neumí

Online dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 24. října 2018 10:05

Janulik03 

Zkus se obrátit sem - poradí ti a nabízejí i možnost vyzkoušet několik typů a vybrat ten správný. Kdyby ani jeden neseděl, tak je možné se obrátit i přímo na výrobce, tím myslím na ty české, Zero DC, Manmat nebo Eurohusky, ti by mohli šít i na míru (Zero DC to dělá, to vím, u ostatních to jen předpokládám).