Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:12

Gellnerova Jo, ledviny jsou nahouby. Bráchovi takhle odešl na akutní selhání ledvin Láďa v pěti letech. Taky to řešili s chovateli. 

Nemáte navybranou. Mazlit ji a hýčkat co to jen půjde a pokud to nepůjde, mít sílu nenechat ji trápit. Chovatel by ale zasloužil, tohle by měl vědět, pokud nejde o úplně první vrh štěňat, co měl.

Offline MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:19

Gellnerova Je mi to moc lito a myslim na vas 

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:25

Gellnerova pokud je to takhle, tak se omlouvám za ostrou reakci - z toho prvního příspěvku to vypadalo jinak.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:27

Gellnerova ach jo, to je vždycky na houby situace...

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 17:44

SunEclipse Já vím, napsala jsem to pitomě, nic se neděje. 

MP Marge Díky. 

nolita Ta bezmoc je šílená. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:07

Gellnerova 

To teda není hezká diagnóza, držím palce, ať to dopadne nějak dobře, ať to dobře zvládnete. 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:15

Gellnerova to me hrozne mrzi. drzim palce at to zvladnete;(

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:24

Gellnerova To je mi moc líto. Držím všechny palce .

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:25

Gellnerova to me mrzi, potlapkavam.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 18:50

Gellnerova to mě mrzí:-( držím drobkovi palce

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:10

Gellnerova 

To je hrozný, chudák malá. Máte ji jen chvíli, ne?

Ale nevím, jestli bych štěně nechávala spát venku, teď už zas tak teplý noci nebyly... na to bych nervy neměla. No stejně to asi nebude z obyčejnýho nastydnutí, lépe řečeno kéž by!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:39

Gellnerova podívejte se do kupní smlouvy, čistě teoreticky by v ní mohla být (nebo spíš měla být) věta ve smyslu, že pokud se u štěněte projeví do půl roku od koupě skrytá genetická vada, máte nárok na vrácení nějaký částky.....jako psa vám to nenahradí, to je jasný a držím jí moc palce, aby se z toho vyhrabala, ale nárok na nějakou kompenzaci byste mít měli. 

Jinak že o tom chovatel musel vědet - podle mě může a nemusí, kamarádka měla psa s vadou ledvin, která se projevila kolem roku a půl a chovatelé o tom fakt netušili, měli štěňata s fenou poprvý a fena byla zdravá

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 19:56

barbucha Už spí v chodbě. Nemocný štěně venku nenechám. A pokud se z toho vylíže, spát bude asi v chodbě dál, prý pak nesmí prochladnout. Máme ji 6 týdnů. 

Potrefenáhusa Hele, vrh s písmenkem J. Třeba může být nositel ten táta Němec. 

Jako furt je ve hře možnost, že někde sežrala přiotrávenou myš nebo tak něco. To by prý byla lepší varianta a mohla by se zotavit. Nebo ještě ta nejblbější - že se jí ledviny přestaly vyvíjet, jakože vývojová vada. To teda by asi fakt nemělo řešení.

Já bych asi neměla, ale po tom prvotním šoku teď nějak víc věřím a doufám. Tak snad. Dík, jste moc milé. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:08

Gellnerova Každopádně kontaktujte chovatele. Musí zjistit, kdo je nositelem vadného genu a to zvíře se pak nesmí připouštět. Moc nevěřím, že o tom neví. právě proto bych si tipla, že je to matka. jeho pes. Pokud by měla ale třeba  štěňata poprvé, nemusel by o tom ještě vědět. Každopádně o něm hodně vypoví, jak se k celé věci postaví. Je jeho zájem chovat zdravá zvířata, pokud to nemá jenom na kšeft.

Pokud připouštěl zahraničního kvalitního chovného psa, určitě by se na to u něj přišlo už dřív.

Offline RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:20

Gellnerova jejda, to mě moc mrzí, že máte s prckem takový patálie...  tak ať je to nějaká ta "lepší" varianta a držím palce, ať se z toho dostane!

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 20:27

Gellnerova drzim palce. Corina jde 15 na operaci, pak budem cekat na histologii...uz ted z toho nemam dobry pocit. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 21:03

Gellnerova ach to je mi moc líto... držím palce, držte se

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 10:10

Mám otázku na zdejsi chovatelky kocek a omlouvám se, jestli se to uz resilo. Od kvetna máme doma dospeleho kocourka, hned jsem resila kytky a ty, ktere jsem nasla jako jedovate pro kocky, jsem rozdala. Ted jsem dostala zamiokulkas a moc se mi libi, ale pry je taky pro kocky nebezpecny. Resim, jestli ho dat uplne pryc, nebo nekam, kam kocourek nevyleze. Zatim jsem si nevsimla, ze by ohryzaval neco jineho nez kocici travu, kterou ma na "svem" parapetu. Mate s tim nejakou zkusenost? Predem dekuji.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 11:22

Gellnerova Jeminku, je mi to veľmi ľúto. Držím palce, držte sa. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 11:31

INCOM1 ono jako existuje místo,kam kočka nevyleze??? 

Ale jedovatý pro ně fakt je. jiná místnost,kam kocour nesmí?