Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:27

Potrefenáhusa U flatů (a určitě nejen u nich) se tohle docela děje, že když se nemůže původní majitel z vážných důvodů dál starat, tak pes putuje zpátky do CHS nebo do nějaké dočasky a je snaha mu najít nového majitele. Zažila jsem i situaci, kdy se v útulku objevil pes s PP, do druhého dne už bylo zjištěno, ze které stanice pochází, ten majitel CHS si ho vyzvedl a nového pána už hledal pro psa on.
Tohle bohužel nikdo pro potomky "vy máte kokra, my máme taky kokra, dáme to dohromady" neudělá, už proto, že majitel feny ani nemá šanci moc zjistit, že se jeho štěně někde takhle ocitnulo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:31

Potrefenáhusa 

To nemám, ale taky neplánuju mít štěňata 

S těma vesnickejma praktikama... no nic moc na jednu stranu, ale zas lepší než kdyby je pohodili v lese nebo na práh útulku.

Miliardy štěňat, to jo - ale je to stejnej argument jako někomu říct že nemá mít děti, páč je světě přece tolik sirotků.

Jsou lidi, který chtěj jenom od toho svýho, ať už se třeba nějak osvědčil nebo jen ze sentimentálních důvodů, a já je prostě chápu, nic víc.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:56

barbucha v utulku a v lese konci ten zbytek, nedělej si iluze.ja je nechápu, protože podporujou týrání zvířat, byt v rámci lásky ke svymu psu.

Často je to z neznalosti, nedbalosti, nezájmu...

zrovna od tebe bych cekala, ze zbytečný množení podporovat nebudeš, když konkrétně vidíš, co je za tím... dyt ten otik muže bejt klidně potomek nějakýho bezpapirovyho štěněte po rodiči, vyrazenym pro epilepsii, když nemas rodokmen, těžko něco takovyho zjistíš...(pac tohle těžko zjistíš, i když ten rodokmen mas)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:24

Zina U bostonkov to funguje takisto. Nám chovateľ hovoril že pokiaľ bude problém že sa už nebudeme môcť starať tak máme ako prvých kontaktovať ich, že sa radi o psa postarajú prípadne mu nájdu nový domov. Hlavne je to dôležité u nekastrovaných psov aby sa nedostali k množiteľom.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:56

Nemáte tip na overený pilník na drápky? Našla som v našich končinách len jeden a tam sú recenzie 50:50.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:57

paktofonika Zizince ani Inkoustkovi pilování nebylo příjemné, drápky stříhám

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:07

paktofonika My to máme myslím i ve smlouvě, že kdybysme se psa zbavovali, že ho musíme prvního nabídnout chovatelský  stanici. A zrovna nedávno jsem přemýšlela, že až budeme někdy za hodně, hodně dlouho přemýšlet o doplnění smečky, jestli nepočkat a nedat šanci nějakému takovému navrátilci. Mně je jich vždycky hrozně líto a s flety to snad už nějak (tak z 15 %) umíme.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:13

Solathis No Percymu je to jedno ale Amy to strašne stresuje, pilovanie som skúšala a to znáša úplne v pohode. Skúšala som s ľudským el. pilníkom a chcela by som práve ten pre psov pretože je bezpečnejší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:46

Potrefenáhusa 

Já to přece nepodporuju, ani bych si takový štěně nepořídila/nevyráběla. Ale a) pořád vidím drobnej rozdíl od těch jednorázovejch štěňat ke každoročnímu množení, b) nedivím se, když někdo podlehne tomu sentimentu "vlastního"  I když souhlasím, že víc než jedno je pak problém. Nicméně to ve mně nevzbuzuje takovej vražednej vztek jako množírny.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:50

Zina Ja som sa chovateľa pýtala koľko psov sa mu vrátilo a vravel že cca 5 a všetko to boli šteniatka, jedny prišli vrátiť po 3 dňoch pretože nemohli kvôli nemu spať. No nakoniec dobre že ho vrátili a šteniatko hneď našlo nový krajší domov. S umiestnením navrátilca by asi takisto nebol problém, ale u bežnejších plemien by to mohlo byť ináč. Za celú dobu čo sledujem rôzne skupiny a pod som videla iba 2 navrátilcov ale oboch našli na ulici ale našťastie mali čipy takže dokázali zistiť z akej chs boli(teda najprv kontaktovali majiteľov). 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:01

Zina my máme psa z útulku - papierového. Pôvodná majiteľka si kúpila papierové šteňa, v zmluve mala tiež uvedené, že v prípade problémov ho má vrátiť chovateľke, ale po 2 mesiacoch odišla zo Slovenska a psa miesto k majiteľke strčila do útulku. Dodnes neviem pochopiť, prečo bol problém vrátiť ho  chovateľke (ale zas ak by ho vrátila jej, nedostal by sa ku nám).

Teraz sa smejem, že si jednoducho počkal na nás a s chovateľkou bývame od seba cca 25km, je to fakt úžasný človek, ak potrebujeme, tak nám ho postráži (takto nám ho strážila počas dovolenky), aj minule sme spolu boli, tak vravela, že ak by som potrebovala po pôrode na 2-3 týždne sa postarať o psa, že ho kľudne môžeme dať ku nej. Ale videla som, že ju potešilo, keď som rovno s vďakou odmietla, že predsa ako člen rodiny sa tiež musí pes zžiť s dieťaťom :).

Offline Samantha
Avatar
1762 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:38
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha no a mas třeba minimálně 6 znamejch, co by si vzali stene a u kterých mas jistotu, ze se o nej budou těch 12-15 let starat? Já aktuálně třeba ani jednoho...vono teda na těch vesnicích většinu štěňat utopej a nechaj dvě, ale to mi přijde teda dost hnusny a nelidsky, já tohle nepodporuju. Štěňat jsou po světě miliardy.

​Krindapána, to je jako napsat, že lidí jsou na světě miliardy...

Jako, že když zabráníme rozmnožování nečistokrevnejch štěňat a necháme, ať se množí jen ti příbuzní papíráci, tak že bude vše ok? A za pár desítek let všude budou běhat degenerovaný miláčci, ovšemže s papírama.

Díky křížení ras vznikaly (a vznikají) rasy, které před nějakou dobou přece taky byli voříšci.

Jo , jasně, chamtivej člověk na tom vydělá, ale to je přece otázkou zákona, nikoli přírody.

A vono tedy na vesnicích by bylo ohromně fajn, nechat celý vrh.

A pak? Odstřel zdivočelých psů? Odebírání psů z důvodu týrání (hladovění...) ?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:49

Samantha Neexistujou přece jen možnosti nechat celej vrh, nebo topit, existuje právě ještě možnost ty štěňata nemít. A nový rasy nevznikají tak, že se pustí Azor na Báru, a pak, když je nějaký štěně pěkný, tak se rozhodnete, že by to teda mohla být nová rasa, ale s nějakým konkrétním cíleným záměrem...
Jo, a navzdory pověrám kříženci nejsou zdravější, jen se to u nich bbě eviduje.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. července 2018 08:51

Samantha Ježiš 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. července 2018 09:58

Samantha tak ono kríženie vrhov v CHS neprebieha tak, že sa krížia dva akékoľvek papierové psi, sleduje sa rodokomeň, vyberajú sa psi, čo nemajú spoločných predkov, často krát aj z iných kontinentov, poctivo sa sledujú choroby a vyraďujú sa problematické psi nielen z pohľadu dedičných chorôb ale tiež v prípade ak sa v povahe prejavia črty, ktoré tam by´t nemajú - práve z toho dôvodu tie papierové šteňa stoja to čo stoja.

Je jasné, že vydariť sa môže aj orech, muž má doma úžasného kríženca akity a rotwajlera, bohužiaľ z jeho súrodencov už nik nežije, pretože ich dali utratiť kvôli agresivite - neskúsení majitelia nezvládli práve tú povahu akity v šteňati a psi boli nezvládateľní. Takže ani v prípadoch ak viete zabezpečiť odber šteniat pre celý vrh nie je záruka, že budúci majiteľ to šteňa zvládne a nenechá ho niekde zvlčieť na reťazy.

Útulky sú momentálne plné psov - mlaých, starých, šteniat, dokonca aj tých bezpapierových namnožených "čistokrvných" rás, fakt je celkom blbosť nechávať ďalej množiť psi, hoc aj za účelom, že chcem mať potomka od môjho úžasného orecha - kde máte tú záruku, že bude mať povahové vlastnosti ako pôvodný pes? To pri náhodnom krížení absolútne nevie človek odhadnúť.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. července 2018 10:02

Zina & DrowRanger  podpisujem v plnom rozsahu

Akože keď niekto nájde v susednej dedine svojej "čistokrvnej" fene "ženícha", ktorý vyzerá tiež "čistokrvne", aká je asi pravdepodobnosť, že nebudú príbuzní? Kľudne môžu byť z jednoho vrhu a ani o tom nevedia. Pretože to nikto neeviduje. 

K tým "nepapierovým" odchovom ešte jedna poznámka - málokto nechá šteniatka u matky dostatočne dlho (seriózny chovateľ pod vyhláškou stanovenú hranicu 50 dní nejde, väčšina odchádza vo veku 2 mesiacov). A keď si niekto vezme ňuňu roztomilé 5-týždňové šteniatko, pretože sa už nemôže dočkať kedy ho bude mať doma (a množiteľ sa ho chce zbaviť pretože ho stojí čas a peniaze), zarába si na neskoršie problémy. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 15. července 2018 10:12

DrowRanger Uff teda, skrížiť akitu s rottweilerom je pomerne veľká odvaha.  A muž je borec, že toho psa zvládol vychovať a uchránil ho tak pred utratením 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. července 2018 10:23

Wanda von Dunajew K tým "nepapierovým" odchovom ešte jedna poznámka - málokto nechá šteniatka u matky dostatočne dlho (seriózny chovateľ pod vyhláškou stanovenú hranicu 50 dní nejde, väčšina odchádza vo veku 2 mesiacov). A keď si niekto vezme ňuňu roztomilé 5-týždňové šteniatko, pretože sa už nemôže dočkať kedy ho bude mať doma (a množiteľ sa ho chce zbaviť pretože ho stojí čas a peniaze), zarába si na neskoršie problémy. 

To dělaj množírny, ne en bloc "množitelé" bezpapírovejch psů.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 15. července 2018 10:30

Wanda von Dunajew nuž ono to kríženie nebolo zámerné, otec - akita sa pritúlal k hárajúcej sa fene do dvora a už bolo... Inak mužov pes je skvelý, ten rotwajler v ňom dosť pomohol s vychovateľnosťou, vizuálne je to nádherný pes, ale povahovo nič pre začiatočníka, teraz už má 13 rokov, veľmi ťažko chodí, vidno, že vek ho už zmáha. Svokor by potom chcel opäť fenku rotwajlera, tak to som mužovi rovno vravela, že ju budeme musieť trošku vziať do parády a socializovať ju, na dedine také možnosti ako nehcať psa sa pohrať s inými psami, naučiť ho na ľudí a pod. nie sú a stret dvoch veľkých psov býva väčšinou adrenalíová záležitosť...A určite budem navrhovať, aby ju nechali kastrovať (ale moje návrhy okolo kastrácie mačiek zatiaľ ostávajú ignorované, svokra ich topí ).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. července 2018 10:35

Mutziputzi To nieje pravda. Bývalá kolegyňa tak chcela šteňa po svojej fene, nakoniec zistila že je toho na ňu s 10 šteniatkami veľa, nenechala si nakoniec ani jedno. Rozdala ich už po 6 týždňoch a tie čo sa nepodarilo udať utratili. Tam častokrát ani nejde o lásku k psovi ale o ušetrenie peňazí za nového psa. Ináč si neviem vysvetliť že ľudia utracaju šteniatka po svojom milovanom psovi.  A to je len príklad z blízkeho okolia, takých ľudí je mnoho. 8 týždňov je minimum pre oddelenie. Ja som oboch psov brala až v 10 týždňoch.