Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 07:15

JanieB diky za odpoved, tak stejne to delame i doma

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 12:41

Kvalitářka

Offline Kiore
Avatar
207 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 12:46

Číst jakžtakž stíhám, přispívat ne, ale všem marodům a jejich páníčkům držíme palce i tlapky! A pro dobrou náladu jedna jarní 

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 13:15

Děkuji všem za podporu, bohužel se mi zdá, že je to spíš horší než lepší... Dnes jsme byli na veterině zase, tentokrát pro projímadlo, protože prý dlouho nebyla... Nechce vůbec pít a jen leží na koberci v předsíni. Jsem z toho na prášky a odnáší to přítel, kterého jsem seřvala třikrát jen za dopoledne 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 14:57

Bowle to je mi líto, držte se 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 16:34

moora  a prošlo to? 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 16:36

Bowle Chudinka ... . Nenavrhli vám alespoň nějakou umělou výživu? A k té tvé reakci a seřvání přítele, chovala jsem se podobně, prostě stresová situace. Držte se .

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 16:58

Bowle 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 17:24

Bowle Ach jaj, to niesú dobré správy ale aj naďalej držím palce. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 19:44

Bowle Taky držím palce, ať to dopadne co nejlépe. 

whiskas A co Piškvorka? Kdy budeš znát výsledky? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 19:46

na zahradě byl nalezen potkan s ukousnutou hlavou  kocour je zřejmě hrdina dne!

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 20:56

Renusatko Děkuji za optání. Piškva je taková odevzdaná trychtýřku :-D. Stále ji krmíme, sama jíst bohužel nechce , ale nedivím se jí, protože s tím límcem to asi není nic moc. Zdá se mi, že se rána dobře hojí, otoky oplaskly, modřiny zmizely, stehy začínají vylézat. Ve čtvrtek jdeme k veterináři a když bude vše v pořádku, odeberou jí ten mučící nákrčník. Bylo nám řečeno, že nádor byl na 99% zhoubný, takže teď nezbývá než doufat a stále ji důkladně kontrolovat a chodit asi častěji i na prohlídky. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 21:06

whiskas A tam není žádná další léčba, jak u lidí? Vůbec netuším, tak se asi ptám blbě. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 21:16

Renusatko Také jsem si myslela, že bude následovat např. chemoterapie, ale prý ne . Stejně se ale ještě jednou na všechno důkladně poptám. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 21:19

Náš doktor nabízí toto. Nezná někdo??

JAK VČAS ODHALIT ONEMOCNĚNÍ LEDVIN

Převratnou novinkou ve světě veterinární medicíny je krevní rozbor časného akutního i chronického poškození ledvin. 
Změřením hladiny renálního biomarkru, tzv.SDMA jsme schopni během několika minut stanovit co nejpřesněji funkčnost ledvin. Na rozdíl od hodnot kreatininu, který se běžně měří při biochemickém rozboru, SDMA není ovlivněno faktorem jako je tělesná kondice , pokročilý věk a zdravotní stav pacienta a proto je nejspolehlivějším indikátorem funkčnosti ledvin. 
Díky tomu jsme schopni odhalit onemocnění ještě před tím, než má pacient skutečné příznaky a problémy. V takových případech už bývá často na léčbu pozdě!!!

Možnost měření hladiny SDMA potěší nejen psí pacienty, ale hlavně majitele kočiček. V biochemických rozborech byla velmi často ovlivňována hodnota kreatininu onemocněním hypertyreózy, což je u koček běžné. Měření prokázalo, že díky novému testu bylo možné odhalit šestinásobek počtu pacientů a včas je léčit. 
Ještě nedávno bylo možné hladinu SDMA změřit pouze ve specializovaných laboratořích.

Nyní můžeme provést tento test na naší klinice s výsledky během několika minut. 
Cena testu včetně jeho vyhodnocení a klinického vyšetření stojí 800,-Kč . 
Stačí jen pár kapek krve….

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 21:39

Děkuji všem, doufám že jí ty léky co nejdříve zaberou, bohužel teď má prý zase horečku.. Odpoledne se jí špatně dýchalo, sípala jako kdyby v sobě měla píšťalku nebo co. Bojím se, že má třeba bolesti a my to vůbec netušíme.. To je u těch zvířat nejhorší, že si nedokážou říct co je přesně bolí, a člověk musí hádat a doufat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 21:55
Reakce na JanieB:

Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo, když je pes OK, měl nějaké námitky, že pes na ulici nemá košík. Spíš se všichni diví, jako že "a to má být jako bojové plemeno???" S každým se náš Vinda totiž mazlí a nejradši by s každým odešel domů;-)

​Viníček je super a ta fotka s mladým na matraci je boží 

Tady u nás bydlí jeden stafbulík, strašně roztomilej a moc hodnej a přítulnej... a teď začal nosit košík. Jsme se divili - jestli to třeba není taková popelnice jako náš Otík, tak že prevence, aby na ulici kdeco nesežral... Ale prej ne, prej si lidi stěžovali že takový plemeno chodí bez košíku!  

Že tady kdejaká nezvedená hyena, samozřejmě pokud možno zvíci telete, lítá na volno, to asi nikomu nevadí...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 22:12

A jinak teda koukám jako puk, jaký lidi by taky mohli mít psa... v jedný FB skupině dal týpek příspěvek, že by se ujal buldočka. Na to mu jinej člen dal hned tip na zrovna nabízenýho nalezence - týpek poměrně nerudně opáčil, že kdoví v jakým stavu bude a že on nestojí o žádnýho nemocnýho... To už jsem nevydržela a (ovšem ve vší slušnosti a spíš v jeho zájmu) doporučila - pokud trvá na záruce zdraví - vyhledat nějakou chovnou stanici. Tím to pro mě skončilo.

Ale zakrátko mi od něj přistála SZ... s kterou jsem se tentokrát už celkem zloprckovsky podělila s ostatními. Tak jsem dostala další...  

No, s hanbou přiznávám, že jsem vyvěsila i tu druhou  a jsem zvědavá, co mi napíše příště... 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 22:20
Reakce na Dalia:

Moc se mi líbí tahle fotka. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 22:22

JanieB 

Viníček je fakt fešák! Dobře jste udělali, krásného psa máte.