Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 25. října 2017 21:50
Reakce na paktofonika:

Oni teda některý ty  odrůdy mají velký květ skoro jako muškát . Hlavně od  Repkiny a Lebecké. 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 26. října 2017 10:19

moje citrusy. calamondin se uz zacina vybarvovat (zrale plody jsou oranzove), plody kumkvatu jeste porad rostou. v lete mi totiz vsechny rostouci plody kompletne opadaly, v srpnu ale nasadil znovu kvety, tak ted se modlim, aby tyhle plody uz udrzel. nektery uz maji skoro dva centimetry, takze doufam, ze ty uz neopadaj.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. října 2017 10:39
Reakce na razorblade:

Tak to jsem zase já nikdy nevypěstovala. Většinou mi zbyly holé větve bez plodů a listů .

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 26. října 2017 11:38
Reakce na Renusatko:

Teda ty fialky jsou krasne! Docela by me zajimalo, jestli jsou i bile kvetouci odrudy? Dostala jsem od tchyne dve kvetiny, ktere dost pripominaji ty vase fialky, ale kvetly bile. Ted uz odkvetly, ale vypadaji takhle. 

Nijak jsem nepremyslela, co to je za kytky, ale ted mi to zacalo vrtat hlavou .

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. října 2017 11:49
Reakce na Friga:

Fialky už dnes mají všechny barvy. To je fialka určitě. Jen ten zhuštěný střed by mohl značit nějakého škůdce nebo problém se zeminou. Pokud chcete, aby znovu vykvetla, tak bych doporučila přesadit do nové zeminy, do kteé se přimíchává perlit a dát ji hodně na světlo. Mají rádi neudusanou, nadlehčenou zeminu. Možná ještě vykvete teď na podzim, ale na jaře v dobrých podmínkách určitě. 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 26. října 2017 12:05
Reakce na Renusatko:

Dekuju za radu, presazovat jsem je chtela, jsou zatim jen v osklivych plastovych kvetinacich, tak ted budu vedet do jake hliny . A budu muset vymyslet kam je dat. Tady uz zacala zima, dneska snezi, takze ted uz asi nevykvetou, ale snad teda na jare.

Zatim jsem je mela umistene dost ve stinu, tady jsou videt na te stolicce.

My mame doma dost tmu, takze mam spis stinomilne rostliny a tem u nas dari dobre. Nejvice svetla je na kuchynskem parapetu, ale je uz beznadejne plny.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 26. října 2017 12:18
Reakce na Friga:

nevidim na tom strome za tvym oknem snad SNIH?! 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 26. října 2017 12:50
Reakce na razorblade:

Ano, prosim . Tady uz od vcerejsiho vecera snezi, je tesne nad nulou, takze brecce zdar! 

Nepsala jsi nahodou, ze mas rada Finsko? Tady je ta realita, je zima, tma a hnusne . Ale jinak jsem spojena, mam tu svyho modrookyho blondaka , ten to prevazuje do pozitivni roviny.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 26. října 2017 12:52
Reakce na Friga:

jj, miluju finsko. ja tam kdysi byla v druhy polovine listopadu, furt jsem cekala na snih a celky kulovy tehdy a to jsem dojela az do Lahti ja tam obecne zazila velmi nefinske pocasi, celej ten tejden sice bylo kolem nuly, ale modra obloha a slunicko - proste nadhera :) ajo, finsti chlapci se mi vzdy libili :D

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 26. října 2017 13:01
Reakce na razorblade:

Je pravda, ze to typicky cesky invezni pocasi tady nebyva. Slunecnych dni je v zime vic nez, co pamatuju z Prahy, jenze to slunce byva strasne nizko a den je kratky. Tady na jihu to jeste jde, ale ten listopad a prosinec je i tak fakt dost depresivni. Tma, vetsinou mrholi nebo snezi, ale zaroven neni dost zima, aby to hned netalo. Lezici snih odrazi svetlo, dost to pomaha. Pekna zima je vetsinou v unoru, je vic svetla, snih lezi a uz tolik nemrzne.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. října 2017 13:05
Reakce na Friga:

Tak to je na ně hodně tmavé místo, tam nepokvetou. Potřebují spíš opravdu to okno. Br, sníh teda nezávidím. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 29. října 2017 10:54
Reakce na Renusatko:

Jste asi nejvetsi fialkovy expert, co znam ... když množim fialku, můžu dát do jednoho kvetinace dva zakorenen listy, nebo jen jeden? Když dam dva, tak budou dvě růžice? Nebude to vadit?

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 29. října 2017 11:06
Reakce na MP Meri:

I z jednoho listu bude pravděpodobně víc růžic. Klidně i 10, které je potom potřeba rozsadit, protože fialka by měla být (v klasickém květináči) jen jedna. Málokdy se stane, že vyroste z listu jen jedna. Někdy dám i dva listy, ale většinou už je potom moc plný květináč. 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 29. října 2017 13:39
Reakce na MP Meri:

vánoční kaktus kvete jen na nových výhonech, a poupata nasazuje v chladnu - taky se mi stalo, že vykvetla jen větvička, co se chladila o okno.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 29. října 2017 14:41
Reakce na Renusatko:

Díky, to jsem nevěděla. Nakonec jsem dala dva, nemám místo na moc květináčů, tak budu počítat s tím, že je pak budu muset rozsadit. 

SunEclipse Myslíte, že je pozdě mu ty větvičky ještě "olámat"? Myslela jsem, že bych ho teď olámala a dala někam do chladu (absolutně teda nevím kam), že by se to teoreticky ještě do Vánoc dalo stihnout? 

Každopádně mladá, co jsem ho namnožila z výhonku a je mezi špaletovými okny už má poupata ... 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:23

nerozumím, proč olámat? Je jedno, jestli ty články jsou na mateřské rostlině, nebo jestli je dáte zakořenit. Nebo proto, aby nová rostlina byla menší a vešla se do okna?

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 31. října 2017 19:28
Reakce na SunEclipse:

No já myslela, že kdybych ho ještě teď olámala (=ostříhala) a dala někam do chladu, tak by třeba ještě na poupata nasadil? Nebo ne? Blbá úvaha?

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 31. října 2017 20:48

Nevim, jestli je tu nekdo zapaleny do orchideji? Moje matka je miluje a ma jih snad dvacet (detskej pokoj otec prekrtil na botanickou zahradu:)). A ted ji na standardni phalaneopsis vyrostl takovejhle kvet. Je to zakrneni nebo nejaka mutace? Segra, ktera do orhideji dela taky, to taky videla poprve.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 31. října 2017 21:24
Reakce na razorblade:

To je asi na dotaz někam do Zahrádkáře nebo na forum o zahradničení. 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 31. října 2017 22:45
Reakce na MP Meri:

Ale on kvete jen na nových výhonech - každý článek kvete jen jedinkrát za svou existenci. Takže když mu ulomíte ty květuschopné výhony, nebude mít co na něm kvést. Jinak do chladna ho dejte, nasadit by mohl.