Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 31. října 2017 23:16
Reakce na Ronna:

do toho se mi prave moc nechce, protoze za prve zadny neznam, a za druhe bych si tam asi pripadala trochu jako blbec. preci jen, tady mi to prijde takovy amatersky a tudiz uzivatelsky privetivy :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 13:24
Reakce na SunEclipse:

aniz bych to tusila prestehovala jsem pred casem vanocni kaktus na okno v loznici kde je trvale pootevreno. a ted jsem si vsimla ze ma na kazdem vyhonku nasazena poupata

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 13:52
Reakce na razorblade:

Ja sice taky pěstuju orchideje - no, pěstuju, prostě jich mám asi deset dvanáct a furt mi nějaký kvetou - ale tohle jsem v životě neviděla. Jinej tvar, jiný zbarvení  Hlavně to pořádně zdokumentujte, je to fakt zajímavý. Já bych to naopak nějakejm odborníkům poslala...

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 10:34
Reakce na razorblade:

Já lezu pro rady na zahrada.cz, a jsou tam přívětiví i na strašná ucha, jako jsem já. 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:34
Reakce na Renusatko:

Potrebuju poradit od fialkove odbornice :) na svy jediny fialce jsem nasla msice. Da se jich nejak zbavit, nebo je to predem prohrany boj jako u ibisku? :/ na fialce jsem msice nikdy nevidela. Napadly ale i dve fialky moji mati, ktera je rovnou vyhodila. Do toho se mne uplne nechce

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 22. listopadu 2017 22:53
Reakce na razorblade:

Mšice jsem nikdy teda neměla. Naštěstí. Nemusím mít snad vše. Děvčata ve fialkové skupině doporučují nejlépe Mospilane nebo Fast M. Pokud kvete, tak všechny květy ostříhat a postříkat. U mšic by prý neměl být problém. Jinak fialky se můžou i sprchovat a namáčet, víceméně by neměl uškodit žádný postřik na mšice určený na pokojové květiny. 

Babská rada..posypat zeminu popelem z cigaret 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 16:34

Myslíte, že už je čas přesazování? Asi na mě jde už jaro nebo co. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 18:52

MP Meri Já  fialky přesazuju pořád. Jaro nebo zimu vůbec neřeším. 

Offline Tak Betty
Avatar
5011 příspěvků moje polička 06. února 2018 09:52

Tohle se mi objevilo na poupatech orchideje dendrobium. Odstranila jsem to mechanicky čistícíma ubrouskama, ale teď mám obavu, že poupata opadají. Orchidej už mám roky a teď tohle.

Takže taky mšice.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. února 2018 13:01

Tak Betty 

No fuj! Nikdy jsem neměla mšice na orchidejích, to by mě zabilo  Ale tos musela přitáhnout s něčím zvenku, ne? Nepřinesla sis novou kytku?

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. února 2018 14:29

Tak Betty ted v unoru?! Jezisi, nestras :/

Offline Tak Betty
Avatar
5011 příspěvků moje polička 07. února 2018 16:20

No koupila jsem hyacinty a narcisy, ale na nich není nic.

Poupata zatím drží, tak snad.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 07. února 2018 17:36

Tak Betty Naše šéfová donesla z květinářství takové malé kosatce v květináči do recepce. Mšice se na nich objevily až 14 dní po odkvetení. Kdyby je někdo hned vyhodil, tak to ani nezjistíme, protože zezačátku nebylo nic vidět. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. února 2018 18:33
Reakce na Renusatko:

MP Meri Já  fialky přesazuju pořád. Jaro nebo zimu vůbec neřeším. 

​Já jsem právě to letos chtělu udělat tak nějak hromadně a pořádně ... nerada bych si ale všechny kytky zahubila 

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 07. února 2018 21:25

Renusatko ja dost casto ty msice podezrivam z toho, ze prebyvaly v hline prineseny kytky. takhle jsem si totiz jednou domu prinesla takovy ty otravny octomilky - mrchy proste bydlely v hline novy kytky

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 16. února 2018 15:59

Já nejsem žádná zahradnice, ale letos bych si chtěla pořídit nějaký truhlík na balkon. Ráda bych pěstovala

a) bylinky. Rozhodně pažitku a mátu, bazalku, a co dál? Oregano? Nebo máte někdo jiný tip, co by mohlo být užitečné?

b) kytky na okrasu. Ne muškáty, spíš petunie, nebo něco podobného, co má sytou červenou či narůžovělou barvu květů.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 16. února 2018 16:50

dzizisketa Pokud máš ráda i koriandr. Výborný je kerblík a má rád i stín. V truhlíku lze mít i ředkvičky. 

Petunie pěstuji modré a pak nějakou směs barev.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. února 2018 18:19

Jsem v pěstování kytiček amatér a prosím o radu. Mám zrovna nekvetoucí africké fialky, které jsem si koupila někdy před rokem. Mám je přesadit?

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. února 2018 18:41

Dalia , jestli Ti fialka roste do "kmínku", tak bych ji vyhodila a před tím uřízla dva tři silne listy a ty dala do skleničky do vody, až pustí kořínky (to je tak asi za tři týdny), tak zasadit vždy jeden list do jednoho květináčku, brzy obroste.

Další možnost je tzv. kmínek zasadit hlouběji.

A další možnost -  pokud Ti rostlina vytvořila více trsů než jeden a do do kmínku neroste, tak trsy rozdělit.

Mám africké fialky dlouhodobě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. února 2018 18:51

zdensy Děkuji za radu.  Do kmínku, zdá se mi, neroste. Je to trs a v prostřed rostou mladé listy. Zkusím o víkendu nafotit a dám sem foto.