Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. května 2015 20:05
Reakce na náťa66:

Děkuji .

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 16. května 2015 11:50

Devaterník- Helianthemum WISLEY PINK

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 16. května 2015 18:06
Reakce na Mitchell:

Pane jo, to je koberec .

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 16. května 2015 19:14
Reakce na vanilka:

Díky .

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 25. srpna 2016 10:07

Je mi do breku při pohledu na moje buxusy...

Už jsem i zjistila viníka: zavíječ zimostrázový

Dle diskuse pod článkem je to celopražská invaze... během pár dní všechny vzrostlé letité keře v ...

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 25. srpna 2016 12:00
Reakce na RoSa:

To isté sa stalo aj mne, piplám si kríček niekoľko rokov a teraz ho asi vyhodím, myslím, že hoci som ho ostrihala cca 2 týždne späť, k ničomu to nevedie. Musím vygoogliť, čo s tým.

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 25. srpna 2016 12:36
Reakce na Tassia:

V tom článku a pak i v diskusi dole píšou, čím to postříkat.

Ten buxus na fotce byl velký, 1,5m určitě, ostatní měly cca půl metru - tak snad alespoň ten velký to přežije...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 26. srpna 2016 15:07
Reakce na RoSa:

No fuj, to je sviňárna... doufám že to leze jen do zahrad, ne na balkony! 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 26. srpna 2016 22:18
Reakce na Mitchell:

To je pěkné, že ti ten devaterník tak stojí. Ty moje jsou rozvalené a při zemi. Jak dlouho to trvalo než se takto rozrostl?

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. srpna 2016 18:55
Reakce na Ronna:

To je pěkné, že ti ten devaterník tak stojí. Ty moje jsou rozvalené a při zemi. Jak dlouho to trvalo než se takto rozrostl?

Asi tři roky. Je na malé zídce, jižní strana domu, sluníčko od rána do večera.  Stříhám ho po odkvětu.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 25. března 2017 12:12

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 25. března 2017 12:13

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 21:24

Prosím o radu:

Ty černý tečky v červeným kroužku...je to plíseň? Nebo ne? Jedná se o klíčky nějaký citronový miniokurky. Na další rostlinky se to nešíří, nijak se to nezvětšuje...nevím co s tím, zda vyhodit všechno páč to bude napadený nebo to risknout a zasadit...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 21:29
Reakce na ice:

Já bych to zasadila. Rostliny si často poradí.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 21:33
Reakce na Ronna:

To je pravda. Zasadím to. Děkuju 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. července 2017 14:40

potrebuju radu. nema nekdo zkusenost s pestovanim citrusu? mam kumkvat, kterej mi na jare udelal milion kvetu, ja jsem je poctive opylovala steteckem a hodne z nich se chytlo a zacalo mi delat plody. mela jsem zamer pockat, jak to poroste, a potom jejich pocet zredukovat, protoze tolik by jich rostlina nezvladla. jenze v prubehu asi ctyr dnu mi vsechny budouci plody do jednoho opadaly. podminky pritom ma skvely (dostatecna zalivka a misto za oknem na jihozapadni strane), vedle rostouci calamondin uz ma krasny jednocentimetrovy plody. kumkvat ma listy sice pekny a neopadavaj... ale vsechny plody jsou pryc. je mozny, ze by mohl mit nejakeho skudce? asi pred mesicem jsem totiz v hline nacapala ministonozku (mela na delku tak centimetr) a kdyz jsem se vratila z dovoleny, tak v podmisce byla mrtva uz vetsi stonozka (tak 3-4 cm). zkusila jsem nechat par dnu proschnout hlinu, ale v tomhle pocasi uz zas musim zalejvat. poradite, co s tim? mam ho presadit? nebo pouzit nejakej postrik? vypada to, ze jestli je tam nejakej skudce, tak bude v hline a korenech, listy a kminek jsou ok

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 31. července 2017 15:41
Reakce na razorblade:

Citrusy pěstuji, kumkvat mám také. To, že mi opadaly malé plůdky se mi stalo už několikrát, neřešila jsem to. I když mi nějaké plody zůstanou, vždy se stane, že nějaké opadají, i mi to připadá normální. Řekla bych, že škůdce to není a rozhodně bych ho teď nepřesazovala, to určitě nedělejte. Možná mu bylo dost horko za tím oknem, nemůžete ho dát na balkon, tam by mu bylo líp. Obecně tyhlety rostliny rostou v létě lépe venku, ne za oknem. Pokud je ta rostlina mladá, možná, že ty plůdky prostě neutáhla a tak je shodila všechny. Rozhodně bych ji přihnojila speciálním hnojivem pro citrusy a až vykvete a nasadí příště, tak určitě jemně přihnojit, třeba v menší koncentraci, ale pravidelně. Ta rostlina má v době vývoje plodů dost nároky na živiny. 

Edit: jukla jsem do knihy o pěstování citrusů, co mám doma, a často je za shazováním plodů přehřátí. Chtěl by fakt čerstvý vzduch. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. července 2017 19:48
Reakce na Victoria:

diky za tip... dala jsem teda oba citrusy ven na balkon. doufam, ze nechytnou nejakyho skudce, z toho mam hruzu! sousedka ma vedle rajcata, ja tam mam jeste ibisek a bazalku, kterou mi ozirala nejaka housenka. o citrusy se hrozne bojim, mam je jako deti :)

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 08:11
Reakce na razorblade:

Já strach ze škůdců chápu, bojuji s nimi neustále. V únoru jsem měla nádherně obsypané citrusy květy a ještě na nich zralé plody, byla to paráda, ale zároveň byly strašně zamořené puklicemi (bojuji s nimi několik let a rozšířilo se to), tak jsem udělala radikální krok a všechno ostříhala, a to tak, že z kmene trčelo jen několik nejsilnějších holých větví, byl na to otřesný pohled. Během jara krásně obrazily, zdá se, že puklice jsou pryč. Ale před několika dny jsem našla strašně okousané nové listy, prohlížela jsem všechny rostliny a nic. Tak jsem se na obhlídku vydala včera pozdě večer a našla několik škvorů, několik brouků a housenku. Kdo to žere nevím, možná všichni... 

Ještě tedy k těm vašim citrusům, je to elementární věc, ale pro jistotu... dala jste je tak, aby nebyly na přímém slunci. Protože nejsou ty listy na přímé sluneční paprsky zvyklé, tak aby se nespálily. Proto je lepší dávat je ven za oblačného počasí a právě na jaře, kdy to tolik nepálí. Bojím se, že dnes to bude pálit opravdu hodně.... Tak přeji hodně pěstitelského štěstí:-)

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 08:31
Reakce na Victoria:

No... ony jsou zvykle na primy slunecni svit, ale pres sklo! A ja uz jsem v praci! Tak snad dnesek prezijou, slunce na ne zacne palit kolem druhe hodiny. Dala jsem jim poradnou zalivku. No. Snad jsem jim nepodepsala ortel:))) budu na ne celej den myslet aspon