Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:27
Reakce na Estara:

Jenom malý příspěvek k tlustici. Tahle je na severovýchodním okně, přímé slunce tu nehrozí. Je fakt, že přes léto je vystrčená venku na světle a v zimě ji zalévám jen občas.

​Krásna!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:59

viktorka_od splavu Nakoukla jsem do moudrých knih. Dal od oken mi jdou nejlíp philodendrony, je jich teď na trhu neuvěřitelný množství různých kultivarů.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:01

Ounz Asi bych ho na jaře narezala na kousky a dala zakorenit. Půjde to samo a můžeš si udělat peknej bohatej mladej květináč.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:45

MP Meri no, já už sem několik horších lupenů dala do vázy a z jednoho už mám novou minirostlinu, ale on byl fakt velkej, bych z něj nadělala pole jazyků  no, pokud to nebude k něčemu do března, tak takhle skončí i ten zbytek..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:47

MP Meri dekuju moc! a uz dlouho se chystam v praci na chodbe uloupit kousek monstery:-) tak kdyz mam i navod i slib ze bude prosperovat..;-))

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 15:00

Estara Ta tlustice je krásná

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 10. ledna 2021 19:31

viktorka_od splavu Mě tlustice najednou pošla, když jsem ji přestěhovala k jinému oknu, nic jiného jsem nezměnila. Tak si myslím jestli jsem ji třeba nenastvala... 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 08:56

Ačkoli jsem jinak osoba racionální a někdy i lakotná, při tohle pohledu mě opouští rozvaha. Potrebuju všechny.

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:02

Mha to mě naštěstí nechává chladnou. Když jsem si loni na jaře přiznala, že mě vlastně pěstování zeleniny strašně nebaví a že mi mrkev z Billy vůbec nevadí, strašně se mi ulevilo. Nechala jsem si jen rajčata, a to koupené už vzrostlé sazenice, a zbytek ovládly kytky a teď chodím na tu zahradu s úplně jinou energií.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:07

Pinot Noir Cha. Ono to pokračuje.

A letos mi určitě vykvetou a dokonce i těch barvách jako bylo na sáčku. Ne jako loni, předloni... 

Online Janulik03
Avatar
16659 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:11

Pinot Noir mam to podobne len som to ani doma nepriznala  nastastie sa na pestovani nemusim podielat len zberat

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 09:53

Mým tlusticím se nejlíp daří v ložnici na okně na severovýchod. Víc teda severo než východ... na druhý straně, kde praží sluníčko celej den, moc neprospívaly.

Ale nevíte někdo, proč mi v práci úplně lehnul zamiokulkas? Všechny šlahouny stály, minulej tejden vyhnal novej... a včera přijdu a ze dne na den najednou všechny ležej (div že se nezlomily)! Nezměnilo se nic, ani pozice, ani tepelný a světelný podmínky

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:30

barbucha Preliaty?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:34

Biely kvet 

Jo? A já myslela že má žízeň, tak jsem ho hned zalila ještě

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:36

barbucha Téměř určitě přelitý. Nejspíš mu uhnila ta část co spojuje stonek a cibulku. Když se tam koukneš, bude to asi měkké, možná už zahnědlé. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:49

MP Meri 

Tak jestli to uhnilo, je po něm že jo?

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:53

barbucha To záleží. Hlavně teda na tom, jestli má uhnilý ty hlízy a kořeny. Ty spadlý šlahouny už se nenarovnaj, to můžeš s klidem odříznout. Jestli jsou nějaký ok, tak to může přežít, je to držák. Ideálně teda vytáhnout z hlíny, probrat, zdravý hlízy znova zasadit. Hlavně teda vylejt všechnu vodu a už nezalévat. Zamio se zalévá až po silném proschnutí substrátu a relativně málo (jakože na tu velikost kytky by člověk čekal víc, ale stačí mu trocha vody). 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 10:55

barbucha On spíš snese nezalévat. Pak moc bujne roste a roztrhá květináč.

Ono platí vseho s mirou. Ake ta mira je u každé kytky jinak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:03

MP Meri 

Přesazovat tu potvoru nebudu, na to nejsem v kanclu zařízená. Zbyl tam jeden malej nepoloženej, tak ty ostatní vořežu a děj se vůle boží.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 11:13

barbucha asi bude jednoduzsi ustrihnout ten jeden dobrej a dat zakorenit do sklenky s vodou.Takovy stav jaky popisujes pochybuju,ze se vzpamatuje.A jinak fakt spis nezalevat,tak panaka vody cca 14dni.