Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
11242 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 09:29

Pinot Noir joo ono to planovanie je na to super a potom zas ked uz to rastie. Bude to parada

Offline Mha
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 09:46

Janulik03 Já myslím, že to plánování je skoro nejlepší část na zahradničení

Kazdy rok v předjaří  se těším, jak to bude krásně vypadat, co nového vyzkouším a jaká bude uroda

Offline Pinot Noir
12236 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 10:04

Mha akorát, že výsledek u nás teda za představami dost pokulhává . Hlavně kvůli mé neschopnosti dělat věci pořádně a tak, jak se mají. Aneb "takhle to musí stačit" v praxi.

Offline Mha
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 11:40

Pinot Noir Já mám na to zaklínadlo To se okouká  a To ještě naroste (havárie s nůžkama)  a Tady je špatná hlína.

Offline černá káva
1077 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 11:51

Mha To je výborný zaklínadlo.

Offline moora
3702 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 12:01

Ja se dost tesim na jaro a jsem napnuta, co mi z toho vseho nove zasazenyho prezije

Offline moora
3702 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 12:03

Janulik03 ta houpacka vypada dobre, da se v tom i nejak lenosit a cist si treba? Mam doma jednu nevyuzitou opustenou konstrukci...

Offline Catherinne
4840 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 12:59
Reakce na Pinot Noir:

Janulik03 úžasné .

Toho se v Praze asi nedočkáme.

​no hele, dočkali

Offline Pinot Noir
12236 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 13:46
Offline Pinot Noir
12236 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 13:47

Mha

Špatná hlína tady už taky leccos zavinila

Offline Mha
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 13:59

Pinot Noir Špatná hlína u nás zavini většinou to, že místo plnokvětých vyrostou jakési plané, místo nádherně zbarvených bezbarvé, místo vysoký vzrůst cosi co omylem vypleju a misto záplava květů... Ani nevím, to asi byla mrkev.

Ale naděje umírá poslední

Offline Mha
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 14:05

A kvůli špatně hlíně prodávám zahradu, byl tam dlouho trávník a na něm dělali grilovací party, teď už je to vyčištěné, ale jaksi nás ty roky pěstování hlíny zmohly...

Offline Janulik03
11242 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 18:25

moora a vies ze je celkom pohodlna? Ked das podusky este tak aj lenosit sa v nej da. Len si pyta tu konstrukciu pevnu. Dokonca minule som v nej pristihla aj otca sapohupovat

Offline Ginger
341 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 18:31
Reakce na MP Meri:

Pozor, zamio sice patří mezi áronovité, ale ze stonku ve vodě nezakoření. Musí se množit jako sukulenty, tj. z listu (dát na substrát zakořenit), nebo právě dělením trsů, což je nepoměrně spolehlivější. 

​mne teda ze stonku zakorenil uz nekolikrat, ale trva to.

barbucha jestli chces velkej zamioculcas tak venuji 

Offline barbucha blogger
21013 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 20:16

Ginger 

Děkuju, ale nechci. Já ho kdysi pořídila do kanclu jakože odolnou zeleň, ale k srdci mi příliš nepřirost.

Offline Sweet Potato
19740 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 20:19

Mha Špatná hlína Navážka mezi domy, tu cihla, tam kus trubky, o jílu ani nemluvím. K tomu naše lenost a nesoustavnost.

Offline 0zero7
8406 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 00:46

jinx co monstera? Me ta moje udelala to samo, listy co mely fleky jsem odstrihla (2 z peti, au au) a umyla jsem ji opatrne, presadila. Od te doby prosperuje a vypada to, ze i poroste novy list, ted teda zpomalila pres zimu, jak vsechny rostliny asi. Nicmene koreny rostou o sto pero. 

Offline 0zero7
8406 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 00:53

Preskocila jsem asi 100 stran, protoze moc nestiham (ale mam schovane cteni o kytkach  zaloze, tak vecer az). Dneska jsem trochu zrevidovala osazenstvo a dve kytky (stejny) mi pijou krev, jednou za cas jim zdechne jeden "list" ci vyhonej, je to asi nejaka odruda podobna tchyninym jazykum (rikali pri nakupu) mam je uz 2 roky a drzej se, ted ale zacalo odpadat tech vyhoku nejak moc zaraz. Mam jeste dalsi, ta ani nema kvetinac, je nasazena primo v obalu a 3 roky v pohode, je to druh co roste na vsechny strany, ne rovne nahoru. Skoro je nezalivam, nesnasi to moc dobre. Tak nevim, mozna jsem prelila omlylem? Malo svetla? Moc svetla? Pokoj je na jih, svetla hodne. Mam ty co zdechaj usmiknout? Roste tam i nejaky novy. Plus teda asi na jare aspon novou hlinu, pripadne nejakou vyzivu, nic asi dva roky nedostaly. 

Offline 0zero7
8406 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 00:55

Foto

Offline 0zero7
8406 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 00:59

Pak mam neco co jsem zaboha nemohla nikde najit, tady se tomu rika tehotna cibule, tvrdi kamoska. Asi jsem ji prizabila (dost mozny, ze stehovani plus jsem moc zalila, prestala jsem uplne a nevim jestli tu vetsi bulbu zachranim. Mam je rozdelit? Nechat byt? Nezalila jsem asi mesic, prestaly zloutnout listy, ale nejak vrasni a splaskava, vetsi, mam podezreni, ze uhnila. Latinsy je to asi Ornithogalum Longibracteatum